ЯДС 3 клас
Тема уроку: Людина - частина природи.
Роль природи в житті людини.
Мета уроку: формувати уявлення про людину як частину живої природи, учити визначати спільні і відмінні ознаки між людиною і тваринами; показати зв’язок людини з природою;
розвивати мислення і творчу уяву; розвивати вміння працювати з підручником, аудіювання учнів;
виховувати любов до природи, пізнавальні інтереси.
Обладнання та технічне забезпечення: підручник, предметні малюнки, комп’ютер для перегляду відео за посиланням https://youtu.be/6ilcAka2O4k?si=y4NB1RLMxBVbt_cO (2.26 сек.)
Хід уроку
Актуалізація набутих знань.
1. Повторення вивченого.
- Давайте згадаємо, як поділяють природу?
ПРИРОДА
ЖИВА НЕЖИВА
В учнів на парті є картинки.
Завдання: розглянути та прикріпити картинку до живої або неживої природи.
Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку
1. Вирішення проблемного питання.
- А як бути з людиною?
- Людина це частина живої чи неживої прирроди?
Пояснення вибору учнями.
-Так, людина частина живої природи, бо – народжується, дихає, харчується, росте, розвивається, розмножується та вмирає.
Сприйняття і осмислення нового матеріалу.
Евристична бесіда « Хто така людина?»
1. Повідомлення першої частини теми
1. Гра «Мікрофон».
- Ми з вами знаємо, що жива природа – це тварини та рослини.
- Де місце людини? Серед тварин чи рослин?
- Так, до тварин.
- Давайте згадаємо, кого відносять до тварин?
- Так, тварини – це плазуни, комахи, птахи, земноводні та звірі.
- Отже, людина – це ……………. .
2. Робота за підручником.
Коло Венна
Спільне *частини тіла – шия, тулуб, кінцівки, народжують дітей, вигодовують
молоком;
* внутрішні органи;
* органи чуття.
Відмінне * людина – вміє розмовляти і мислити;
* пересувається на двох кінцівках ( ноги);
* навчилася добувати корисні копалини;
* прямоходіння;
* має руки;
* створює винаходи.
* тварина – має 4 кінцівки.
2. Повідомлення другої частини теми.
- Чи може існувати людина без природи? Чому? Що людина отримує від природи?
- Так, світло, тепло, повітря, їжу. Але це не все!
- Милуючись природою люди створювали картини, чули звуки природи – і писали музику, а ще…… .
Завдання: встановити відповідність між природніми тілами та винаходами людей.
.
Підсумок уроку.
1. Кубування.
Людину частина ……
Людину створила ……
Людина від природи отримує ……
Чи завжди людина з розумінням ставиться до природи?
Що отримує природа від людей?
Яка інформація зацікавила тебе найбільше?
Домашнє завдання.
1. Опрацювати навчальний матеріал у підручнику с. 28-29.
2. Спостереження за домашніми тваринами. Знайти спільне та відмінне між ними та людьми.