Автор: |
Палюх Катерина Миколаївна |
Цільова аудиторія: |
для дітей середнього дошкільного віку |
Тема заняття: |
«Магазини навколо нас» |
Вид заняття: |
Інтегроване заняття з розвитку мовлення та образотворчого мистецтва. |
Мета:
|
Ознайомити дітей з різними видами магазинів, товарами які в них продаються; |
|
Розвивати увагу, уявлення, дрібну моторику рук; |
|
Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я, до праці дорослих. |
Попередня робота: |
Перегляд мультику «Свинка Пепа» («Магазин») |
Матеріально-технічне забезпечення заняття:
|
Мультик «Свинка Пепа» («Магазин»), медіа презентація.
|
Використані джерела інформації: |
«Коло книги» (Хрестоматія літературно-художніх творів з методикою використання, для дітей середнього дошкільного віку). |
|
Хід заняття: |
|
І.Організаційна частина. |
Вихователь:
|
Небо світліє, зірочка згасає, День рожевіє, от уже світає. Сонце піднялося, землю освітило. Тож і ми з тобою Беремося за діло. (Діти повторюють рухи за словами вихователя). |
|
ІІ. Основна частина. |
Вихователь: |
(Вихователь звертає увагу дітей на картинку порожнього холодильника, та дістає мишку яка починає гірко плакати). Дітки, погляньте, хто це тут плаче? (Дітки дають відповідь – Мишенятко) |
Вихователь: |
Мишенятко, що сталося? Чому ти плачеш? Можливо тобі потрібна наша допомога? |
Мишенятко: |
Мій господар сьогодні повертається з відрядження і я хотів приготувати йому смачну вечерю, але коли поглянув у холодильник, зрозумів, що в ньому немає продуктів! І я тепер не знаю, що мені робити… |
Вихователь: |
Діти, ну що допоможемо Мишеняткові? (відповіді дітей). Давайте підкажемо Мишенятку що потрібно робити коли закінчуються продукти харчування? (Йти до магазину). |
Мишенятко: |
До магазину?А що таке магазин? |
Вихователь:
|
Дітки, хто розкаже нашому другові, що таке магазин? (Відповіді дітей). Магазин – це місце, де людина може придбати будь якийсь товар за гроші. |
Мишенятко:
|
І що всі товари зібрані в одному магазині? Як вони там всі вміщаються? |
Вихователь:
|
Ні, Мишенятко, існують різні магазини, як продають певну групу товарів, а щоб тобі було зрозуміліше ми з дітками пограємо в гру «Назви предмети та помісти в свій магазин». |
Дидактична гра «Назви предмети та помісти в свій магазин»:
|
Мета: вправлятися у вмінні дітей визначати групу предметів одним словом, орієнтуватися в назвах магазинів, розвивати увагу, мислення. Вихователь показує предмети: шапка, светр, штани, кофтинка, куртка. Діти називають, що це одяг та говорять, що він продається в магазині одягу; Предмети: ляльку, м’яч, пірамідку, машинку – іграшки, продаються в магазині іграшок; Предмети: печиво, молоко, м'ясо, сир – продукти, продаються в продуктовому магазині; Предмети: вазон, троянда, фіалка – квіти, продаються в квітковому магазині. |
Мишенятко: |
Я зрозумів, якщо мені потрібні продукти харчування, я направлюсь в продуктовий магазин і придбаю їх там! |
Вихователь: |
Правильно, а щоб купувати лише свіжі продукти, дітки, що необхідно робити? (Відповіді дітей: дивитися на термін придатності на упаковці!) Правильно, всі продукти мають термін придатності, тому нам необхідно слідкувати, щоб він був не простроченим. Тому що, вживання не свіжих продуктів може зашкодити нашому здоров’ю! |
Мишеня: |
Дітки, скажіть, а де мені купувати хліб і як зрозуміти, що він свіжий? (Відповіді дітей: хліб продається в хлібних магазинах, разом із запашними пиріжками та булочками. А свіжий він тоді, коли має духмяний аромат та м’яку скоринку!). |
Вихователь: |
Хліб випікається на хлібозаводах вночі та рано вранці ще тепленьким його привозять на прилавки до магазинів. А завдячуємо ми цим людям, які важко працюють, щоб ми насолоджувалися запашним, смачним хлібом. А саме – пекарям, які випікають хліб, водіям, які привозять нам його рано вранці до магазину і звичайно продавцям, які турботливо викладають хліб на прилавки! Тому ми має цінувати хліб не лише за його смак, а ще за те скільки праці вкладено, щоб він потрапив на ваш стіл! |
Мишенятко: |
Дякую, любі малята, за вашу допомогу, тепер я точно приготую смачну вечерю для свого господаря тому, що знаю, продукти потрібно купувати в продуктовому магазині. Тому я побіг, а Вас попрошу намалювати картину для мого господаря «Ваш улюблений магазин». До побачення. |
Вихователь: |
Ну ось малята, ми з вами допомогли Мишенятку і самі дізналися які існують магазини, а зараз виконаємо прохання нашого друга, та намалюємо ваш улюблений магазин. Для цього візьмемо аркуш паперу, фарби та свою фантазію і до роботи! |
|
ІІІ. Підведення підсумків |
Вихователь: |
Ми прийшли у магазин. Як багато в нім вітрин. Зліва, справа – скрізь полиці, Біля них є «чарівниці»: Всі товари розкладають, Про порядок вони дбають, З покупцями вітаються, До них щиро всміхаються. |
Вихователь: |
Магазини, які ви намалювали, – чудові, всі такі різні, що відразу хочеться до них завітати та щось купувати! Тому ми з вами влаштуємо виставку для батьків, щоб і вони насолодилися такою красою! |