Тема: Мала буква є. Читання слів і тексту з вивченими літерами
Буквений період.
Мета: ознайомити учнів з малою друкованою буквою є та її звуковим значенням у різних позиціях ([йе] — на початку слова і складу та [е] — після м'якого приголосного звука); навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння розповідати за малюнком; формувати компетентності спілкування державною мовою, соціальну компетентність; виховувати інтерес до диких тварин.
Обладнання: малюнок із зображенням єнота; мішечок з цеглинками LEGO; плакат для вправи «Прочитай — поєднай»; фігури для рефлексії, навчальні відео.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку:
1. Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
Мені, діти, усміхніться,
Веселіше подивіться.
2.Емоційне налаштування “Палітра настрою”
1.Артикуляційна – слухова вправа (заучування скоромовки, повторення пошепки, голосно, швидко)
ІІІ. Підготовка до ознайомлення з новою буквою.
1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
1. Добір слів з буквою є.
https://youtu.be/vWgBlAM1h-o?si=2bFOMBpjweE561zF
2. Загадка.
Смужка темна, хвіст пухнастий,
Любить їжу полоскати
Перед тим, як з'їсти має.
Ну, і хто його впізнає?
3.Наукові факти про єнота
https://youtube.com/shorts/xUle8Y6fg5w?si=fkrU2OdTiKCodQm-
ІV. Основна частина
1.Спостереження за артикуляцією утворення букви є .
Характеристика букви.
Завдання 1 . Звуковий аналіз слова єнот
2. Графічний аналіз букви є
Завдання 2 . Ознайомлення з буквою є.
Буква є –
Яка ж вона?
Наче скибка кавуна.
Кавуна хлоп’я просило,
Двічі скибку надкусило.
3. Робота з таблицею
Завдання 3
4. Читання складів слів та слів за відео “Тренажер для розчитування. Буква є”
Завдання 4
5. Робота за малюнком на сторінці букваря (с. 46)
Завдання 5
Завдання 6. Завдання від Читалочки
· Читання слів з буквою є в стовпчиках, по рядах.
Руханка
Завдання 7. Робота над чистомовкою зі Щебетунчиком
· Читання ланцюжком;
· читання хором, прискорюючи темп читання;
· вивчення чистомовки напам'ять.
Завдання 8. Аналітична вправа
Гімнастика для очей
Завдання 9. Читання слів з буквою є у стовпчиках
· Читання зверху донизу, знизу вгору.
· Читання по рядах.
Завдання 10. Робота над текстом (с. 47)
· Первинне сприймання тексту.
· Читання тексту ланцюжком по реченню.
[ ] Приніс додому та помістив його у вольєр.
[ ] Лісники та єгері пильнують ліс.
[ ] У Єгора Петровича є донька Єва.
[ ] Єгор Петрович працює єгерем.
[ ] Лісники охороняють рослини.
ІV. Підсумок уроку.
Вправа «Обери смайлик»