Тема: Малювання пейзажу селища. Техніка пастель
Мета: вчити передавати відносну величину предметів залежно від відстані;
закріпити знання працювати технікою пастель;
розвивати образну уяву та графічні навички зображення пейзажу;
виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища,
спостережливість, творчість, фантазію, любов до рідного краю.
Тип уроку: комбінований.
Види діяльності учнів на занятті: участь у бесіді;
сприймання;
художньо-творча діяльність.
Обладнання: таблиці, схеми, репродукції картин, фото та малюнки краєвидів та архітектурних споруд селища, зразки дитячих робіт у техніці пастель
Матеріали для учнів: картон для пастелі, пастель, простий олівець, клейка стрічка, спрей – фіксатор
Тема: Малювання пейзажу селища. Техніка пастель
Мета: вчити передавати відносну величину предметів залежно від відстані;
закріпити знання працювати технікою пастель;
розвивати образну уяву та графічні навички зображення пейзажу;
виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища,
спостережливість, творчість, фантазію, любов до рідного краю.
Тип уроку: комбінований.
Види діяльності учнів на занятті: участь у бесіді;
сприймання;
художньо-творча діяльність.
Обладнання: таблиці, схеми, репродукції картин, фото та малюнки краєвидів та архітектурних споруд селища, зразки дитячих робіт у техніці пастель
Матеріали для учнів: картон для пастелі, пастель, простий олівець, клейка стрічка, спрей – фіксатор
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Перевірка наявності необхідних учням для роботи матеріалів, раціональність розміщення їх на парті
ІІ ВСТУПНА БЕСІДА
По горизонталі:
По вертикалі:
(По горизонталі: 1. Перспектива 2. Графіка 3. Рисунок 4. Розтушовка 5. Пейзаж 6. Світлотінь 7. Мольберт По вертикалі: 1.Пастель)
Робота, виконання якої ми розпочнемо на сьогоднішньому уроці відноситься до мистецтва графіки. Творче завданням буде намалювати пастеллю пейзаж певного настрою.
Навіть для професійного художника процес написання картини є складним, тому, що перед ним стоїть завдання перетворити чистий аркуш паперу в тримірне зображення. Тут велике значення має композиція (побудова художнього твору, співвідношення окремих частин). Малюючий повинен визначити для себе точку зору, правильно розставити акценти перспективи, додержуватись масштабу, пропорцій і визначити з якого боку падає світло. Потрібно вияснити для себе , що ви хочете сказати глядачеві своєю картиною
Предмети в міру віддалення від глядача сприймаються та зображуються на малюнку зменшеними. Це добре видно на цих малюнках:
ІІІ ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБОТИ
1. Пояснення послідовності виконання етапів створення малюнка:
- проведення лінії горизонту;
- вибір точки сходження;
- визначення розташування предметів на передньому плані та визначення їх висоти;
- побудова роботи та її за вершення на основі правил лінійної перспективи.
Завдяки повітряному середовищу пом'якшується контрастність між освітленими та тіньовими частинами віддалених предметів, а тони кольорів поступово ослаблюються. Зверніть увагу на зміну кольорів з відстанню на цьому малюнку
Для роботи пастеллю вам знадобиться спеціальний кольоровий папір і пастельна крейда.
На кольоровій основі можуть вийти доволі цікаві роботи, фактура виходить бархатиста, а картина легка та прозора.
Виконуючи роботу цією технікою не забувайте те, що ви вже знаєте, а саме як треба наносити колір а папір, як його розподілити. Спочатку наносять штрихи одного або декількох кольорів і розтирають (розтушовують) пальцями до потрібного відтінку. Потім можна тонкими лініями проробити деталі малюнка. Для видалення надлишків використовують щетинний сухий пензель.
Хоча пастель є сухим художнім матеріалом ви можете коригувати тон і колір, накладаючи шар за шаром і, потім змішуючи.
Роботу над ескізом починаєте із зображення лінії горизонту. Потім легкими лініями позначте загальну композицію зображення. Після того деталізуйте зображення, починаючи з центру композиції.
Ескіз куточка нашого селища ви виконаєте по пам'яті; при створенні ескізу можете використовувати ілюстративні матеріали у вас на партах.
IV САМОСТІЙНА РОБОТА УЧНІВ
Проводиться індивідуальна робота з учнями.
V ПІДСУМОК УРОКУ