Відкритий урок з математики у 1 класі на тему " Додавання і віднімання розрядних чисел другого розряду (круглих десятків). Розв'язування простих задач. Урок розроблений з презентаціями та роздатковим матеріалом.
Відкритий урок з математики 1 клас
Тема. Додавання і віднімання розрядних чисел другого розряду (круглих десятків). Розв’язування простих задач.
Мета: ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків, навчати розв’язувати прості задачі; розвивати навички лічби, логічне мислення, пам’ять; виховувати охайність, цікавість до математики.
Обладнання: роздатковий матеріал, ікт (презентації, фізкультхвилинка).
Хід уроку
1. Організація класу.
Привітання.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Всі сідайте, діти, тихо,
Домовляймось не шуміти.
Гарно, вміло працювати,
Завжди руку підіймати.
Тож гаразд часу не гаєм,
І урок розпочинаєм!
2.Перевірка знань.
Розумова розминка.
--Незнайко написав листа із 14 слів і зробив в кожному слові по 1 помилці. Скільки помилок у Незнайковому листі?(14)
--Зайцеві пошили комбінезон, в якому передбачено вирізи для мордочки, вух, лап і хвоста. Скільки вирізів у комбінезоні?(8)
--Петрик П’яточкін узув лівий чобіт на праву ногу, а правий на ліву й отримав по 5 мозолів на кожній нозі. Скільки всього мозолів у Петрика? (10)
Фронтальне опитування.
--Назвіть числа від 22 до 30; від 42 до 50;від 60 до 70; від 95 до 100.
--Полічіть усі числа десятками;
--Назвіть число яке складається з 3 дес. та 7 од. ; 6 дес. 5 од. 2 дес. 9 од. .
--Назвіть сусідів числа 16; 75; 66.
--Назвіть число яке передує числу 45; 65; 84.
3. Повідомлення теми і мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
4. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення учителя.
20 + 30 = 50 60 – 20 = 40
2 дес. + 3 дес. = 5 дес. 6 дес. – 2 дес.=4 дес.
Обчислення виразів з коментуванням.
20+10= 50+30= 70-20=
30+20= 60+40= 80-40=
Робота за підручником( Богданович)
С. 123 №92
Фізкультхвилинка.
Робота в зошиті з д.о.
Робота над задачами.
1.На травичці біля хати
Метушаться цуценята,
Двадцять білих, наче сніг,
Тридцять чорних – скільки всіх? (20 + 30 = 50)
2.На полиці 8 книг.
Толя зняв одну із них.
Хто тепер сказати б міг.
Скільки на полиці книг? (8 – 1 = 7)
3.Біля річки на галявці
Знайшли моркву сірі зайці,
Вісім морквин – це немало.
Одну з’їли. Скільки стало? (8 – 1 = 7)
4.По дорозі зайчик біг,
Ніс 5 яблук на пиріг.
Одне впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (5 – 1 = 4)
5.Киця Мурка на всі ніжки
Взула шовкові панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скільки в киці залишилось? (4 – 1 = 3)
10.Сидить хлопчик біля річки.
Він впіймав аж три плотвички.
Кошенятко одну вкрало.
Скільки рибок в нього стало? (3 – 1 = 2)
5. Закріплення матеріалу.
Робота з презентацією
« Допоможи бджілкам знайти вулик»
Робота в групах.
Гра « хто швидше»
90-40
80-10 60-60
70-50 10+90
40+40 30+40
90-20 50+50
40+50 80-30
Задачі з розмальовками.
Порівняння чисел.
80 * 70 40 * 40 10 * 100
60 * 50 90 * 60 50 * 50
6. Підсумок уроку.
Робота з презентацією.
Бесіда про дружбу.
« Знайдіть мені друзів».
7. Вербальне оцінювання .
.