Математика 1 клас НУШ "Цифра 0.Число 10."

Про матеріал
Урок з математики для 1 класу Мета:Лічба до 10 в прямому і зворотному порядку. Записування числа 10 двома цифрами. Читання і запис чисел в межах 10 словами і цифрами. Порівняння чисел в межах 10 з використанням відповідних знаків. Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць
Перегляд файлу

Предмет:  Математика

Клас : 1

Тема: Лічба до 10 в прямому і зворотному порядку. Цифра 0 число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Читання і запис чисел в межах 10  словами і цифрами. Порівняння чисел в межах 10 з використанням відповідних знаків. Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць

 

Очікувані результати: лічать до 10 в прямому і зворотному порядку;

утворюють рівності на основі знань про склад чисел 2-10;

читають і записують числа в межах 10 словами і цифрами;

співвідносять кількість об’єктів навколишнього середовища з відповідним натуральним числом;

знаходять, на скільки одне число більше або менше за інше;

порівнюють числа в межах 10

Хід уроку

Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей,

Усміхнімося і промовимо:

«Добрий день!»

Актуалізація опорних знань

Усний рахунок

-         Наче пух, ніби пір'їнки,

З неба падають … (сніжинки)

Білі сніжинки в повітрі кружляли

І на місця свої не стали

-         Давайте вкажемо місце кожної сніжинки

-         Будемо рахувати від 1 до 10

-         В зворотному порядку

-         Від 2 до9

-         Від 3 до 8

-         Від 10 до 1

-         Від 6 до 3

-         Від 9 до 3

 

Повідомлення теми

-         Сьогодні ми помандруємо до зимового лісу. А на чому ми будемо їхати, дізнаєтесь, коли виконаєте завдання. З'єднати крапочки.

-         Отож, ми поїдемо санчатами-самоходами.

Робота в парах

-         Шлях нам вкаже Лісовичок лише тоді, коли зафарбуємо його в яскраві кольори. Для цього треба розв’язати приклади.

-         Подивіться до сусідньої пари,чи такі кольори вони використали.

-         Отож, вперед, у путь!

 

-         Робота на темою уроку

 

А хто це заховався і плаче? Зайчик

-         Який зайчик взимку?

-         Чому? А влітку?

-         Звірятко каже, що хитра сорока і лисиця викрали мішок з подарунками у Діда Мороза, який він приготував для лісових тваринок на Новий рік.

-         Повернуть тоді,коли лісові мешканці впораються із завданнями.

-         Допоможемо?

І. Розташувати цифри в порядку зростання

3 6 2 8 5 4 7 9 1

Записати їх у зошит

Перевірте в парах.

-         А якого числа не вистачає в числовому ряді?

-         10

-         З яких двох цифр складається число 10?

-         З 1 та 0

-         На що схожий 0?

-         Витянуте  кільце, букву О, бублик.

Саме число нуль нічого не позначає. Але, коли дві команди грають у футбол і жодна не забиває гол, це означає, що гра закінчилася з рахунком 0:0. Ось як нуль позначає результат гри.

Коли нуль стане праворуч від одиниці, то отримаємо число 10.

-         Спробуємо його записати у зошиті.

Спочатку учитель пояснює, як записати число 10 на дошці, а далі діти записують цілий рядок цього числа в зошит.

Але ж і холоднеча в лісі!

Давайте зігріватися!

 

Руханка  «Танці - Зігріванці» 

 

Нас почули усі лісові мешканці.

Хто ж це з'явився на лісовій галявинці?

Давайте прочитаємо!

 

лочБіки

ченяЗайта

сичкиЛи

шечкиПта

 

Підсумок уроку

 

 

docx
Додав(-ла)
Прус Олеся
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 лютого
Переглядів
187
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку