Актуальність Актуальність теми обумовлена швидким розвитком новітніх інформаційних технології, які широко використовуються в процесі створення художньої продукції й обумовлюють виникнення нових видів мистецтва. Комп’ютерна графіка розширює можливості при створенні плакатів, фірмових бланків, поліграфічних видань.
Вступ. Комп’ютерна графіка з’явилась достатньо давно — вже у 1960-х роках існували повноцінні програми роботи з графікою. Сьогодні прийнято користуватися термінами «комп’ютерна графіка» і «комп’ютерна анімація». Поняття «комп’ютерна графіка» об’єднує всі види робіт зі статичними зображеннями, «комп’ютерна анімація» має справи з зображеннями, які динамічно змінюються.
У теперішній час, завдяки грандіозному розвитку комп’ютерної техніки, деякі сторони нашого життя неможливо уявити собі без застосування комп’ютерних технологій, у тому числі без комп’ютерної графіки. Це, насамперед:усі види поліграфічних процесів;майже вся рекламна індустрія;телебачення;моделювання нових видів одягу
Класифікація графічних редакторів•редактори для створення й ретушування растрової графіки;•векторні графічні редактори;•пакети верстання (настільні видавницькі системи);•пакети 2 D-анімації;•програми для створення Web-сторінок;Розглянемо основні види графічних пакетів і редакторів РС платформи, як найбільш поширених і загальновідомих:•3 D редактори;•пакети інженерного моделювання і проектування;•інші програми для роботи з графікою
РОЗДІЛ 2. Огляд графічних редакторів2.1. Редактори для створення й ретушування растрової графіки. Почати огляд означеного типу редакторів, мабудь, слід з Paint. Net, який входить у стандартну поставку Windows. Багато хто починав знайомитися з азами комп’ютерної графіки саме з цієї програми, яка є дуже простою і доступна в освоєнні без особливих навиків. Цей редактор дозволяє створювати найпростіші геометричні фігури, креслити лінії різноманітної ширини, набирати текст.
Безсумнівним лідером серед таких програм звісно є Adobe Photoshop визнаний як професіоналами, так і аматорами. Спостерігаючи, як з моменту свого народження пакет Adobe Photoshop сьогодні зріс у потужний редактор зображень, можна вразитись з того, що при цьому розробникам вдається зберігати простоту і легкість освоєння програми. У ВИПУСКАХ PHOTOSHOP CC ЗА ЖОВТЕНЬ 2017 ТА СІЧЕНЬ 2018 РОКУ (ВЕРСІЇ 19. X) З’ЯВИЛИСЯ ЧУДОВІ НОВІ ФУНКЦІЇ ДЛЯ ДИЗАЙНЕРІВ, ЦИФРОВИХ ФОТОГРАФІВ ТА ІЛЮСТРАТОРІВ.
Основні переваги Photoshopнаявність власного редактора, який підтримує тривимірну графіку; рухливі елементи інтерфейсу;підтримка багатомовності, зокрема української та російської мов; можливість створення та додавання своїх варіантів текстур, візерунків і пензлів; можливість створення GIF-анімацій; обробка векторних і растрових зображень.
2.2. Векторні графічні редактори. Почати огляд цієї групи програм слід, мабуть, з Corel. Draw, як одного з найбільш визнаних і популярних пакетів для створення векторної графіки . Corel. Draw — це потужний і універсальний пакет, що, як завжди, містить повний набір різноманітних програм й додатків. Наявність розширеної колекції потужних інструментів створення і редагування растрових зображень у Draw, посиленої підтримкою додаткових модулів Photoshop, практично знищуюь необхідність виходу з програми при виконанні будь-якого художнього проекту.
Adobe Illustrator є «професійним» побратимом Draw. Забезпечуючи максимальну сумісність з Draw, у цьому пакеті, починаючи з 7-ї версії, реалізовані всі основні функції роботи з векторними об’єктами. Разом з появою Adobe Illustrator 7.0 стало набагато легше передавати зображення з РС на Macintosh, тому що Illustrator 7.0 підтримує формат «.eps», який задовольняє обидві платформи.
2.3. Спеціальні программи для роботи з графікою. Спеціальні 3 D-додатки. Окрім додатків, призначених для виконання основних операцій моделювання і рендеринга, існують також спеціалізовані програми, які підвищюють вашу продуктивність при рішенні специфічних тривимірних задач. Наприклад, є декілька програм, які дозволяють розмальовувати поверхні об’єктів, створених пакетами тривимірного моделювання. До них відносяться пакети Detailer компанії Fractal Design, Mesh. Paint 3 D компанії Positron, Media Paint компанії Strata і 4 D Paint компанії 4 DVision.
Системи для монтажу і роботи з видео. Програми обробки цифрових відеозображень і створення багатосторивневих композицій з використанням двовимірної і тривимірної графіки дозволяють замінити комбіновані з’йомки, обробляти відснятий матеріал засобами комп’ютерної графіки, суміщати відснятий матеріал із комп’ютерною анімацією і виводити результати на кіно- і відеоплівку. Програма для редагування відео Adobe Premiere на платформі РС дозволяє виконувати монтаж оцифрованого відео, статичних зображень і звукових файлів. Серед конкуруючих пакетів для обробки відео можна вказати програму Sony Vegas фірми ATI, а серед більш потужних — Adobe Co. SA After Effects.
РОЗДІЛ 3. ПРОГРАМНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОБРАЖЕНЬ В ADOBE PHOTOSHOPГрафічний редактор Photoshop може багато, дуже багато. Всього потенціалу фотошопа не описати. Працюючи з цим редактором, кожен раз знаходяться нові шляхи вирішення поставлених цілей, застосовуючи нові підходи і методи фотообробки. Більшість зображень, які ми бачимо в Інтернеті і по телевізору кожного дня, підлягали детальному і скурпульозному ретушу. Зараз пропоную основні прийоми важливі при роботі для кожного фотографа та майстра фотошопу.
Портретне лише найпопулярніший жанр фотографії, але й один з найважчих. Для того щоб отримати дійсно якісний портрет, недостатньо лише встановити правильну експозицію і отримати різке зображення. Такий прийом, як ретуш лиця дозволяє зберегти природню текстуру шкіри та виправити такі недоліки, як:1. Плями старості і проблемна шкіра2. Зморшки на лобі3. Зморшки від усмішки4. Мішки під очима5. Тонкі брови6. Коричневі зуби
Ефект ретро-кольору для знімка завжди надасть загадковості та реалістичності. Створити дивовижний ретро-ефект можна за допомогою коригувальних шарів Gradient (Gradient Adjustment Layers). Перевага використання коригувального шару Градієнта є в тому, що він застосує один і той же ефект для всіх зображень, незалежно від їх розміру, тому ця дія буде працювати з усіма знімками.
Приклад обробки пейзажу в Photoshop. Похмура погода може дозволити зробити дуже атмосферну фотографію, або тьмяний, пересічний кадр. Якщо ваші фотографії більше відносяться до другого варіанту, не переживайте. Володіючи деякими навичками обробки зображень, ви можете зробити з похмурого пейзажу казкову картину. Зазвичай на редагування знімка йде не більше 20 хвилин.
ВИСНОВКИ У заключення, з усього приведеного матеріалу можна побачити, що у теперішній час існує таке велике різноманіття програмних засобів для створення комп’ютерної графіки, що кожен, хто вирішить займатись з цією цікавою справою, завжди знайде усі необхідні інструменті для своєї праці. Комп’ютерна графіка — це на сьогодні величезний світ різноманітних редакторів та пакетів, у якому кожен може знайти любимі інструменти для втілення у життя найсміливіших своїх задумів.