Пам'ятка для оформлення класного куточку "Вогнепальна зброя — не забава!". Матеріал буде корисний класним керівникам та вчителям, які викладають основи здоров'я.
Вогнепальна зброя — не забава!
►► Які небезпечні для життя людини предмети ми можемо побачити вдома?
Удома може бути мисливська рушниця або якась інша зброя.
►► Чи можна зберігати зброю вдома?
Неповнолітнім та особам без спеціального дозволу зброю вдома тримати заборонено.
►► Де повинна зберігатися зброя, якщо власник має дозвіл на мисливську рушницю або пістолет?
Якщо вдома є мисливська рушниця або якась інша зброя, її слід зберігати у спеціальному сейфі або дерев'яному ящику, до яких не мають доступ сторонні особи.
►► Чим небезпечні дії дитини, яка користується зброєю?
При неправильному і недозволеному користуванні зброєю дитина може нашкодити як собі, так і оточуючим.
►► Чи всі можуть придбати зброю?
Ні, лише та особа, яка досягла належного віку та за станом здоров'я може володіти зброєю або засобами самооборони.
У нашій країні діє Закон України «Про зброю». Цей Закон регулює правовідносини, що виникають при обігу в Україні вогнепальної, пневматичної, холодної зброї та бойових припасів, і спрямований на захист життя та здоров'я громадян, власності, охорону громадського порядку і громадської безпеки, природи й природних ресурсів, зміцнення міжнародного співробітництва в боротьбі зі злочинністю та незаконним поширенням зброї.
►► Чи може користуватися зброєю особа, яка виготовила зброю власноруч?
Такого робити не можна. Людина несе кримінальну відповідальність за незаконний обіг вогнепальної зброї (ст. 262 КК України).
Потрібно запам'ятати, що заборонено також виготовлювати і випробувати вибухові пакети.
Дуже часто любителі вогненних забав починають новий рік із лікарняного ліжка. Ушкоджені очі, відірвані пальці, важкі опіки...
У багатьох країнах святкові вибухові пакети заборонили використовувати приватним особам. Але у нас це дозволено. За даними МНС, щорічно з травмами та пораненнями від піротехніки до лікарень потрапляють дуже багато людей, і половина з них — за одну лише новорічну ніч. Більшість потерпілих — діти та підлітки до 15 років. Травми такі, що підвестися з ліжка у лікарні мають змогу не всі.
►► Якщо дитині дуже закортіло подивитися, що міститься всередині цього вибухового предмета, то чи можна його розібрати?
У жодному випадку не цікавтеся його вмістом. Унаслідок допитливості можете потрапити на лікарняне ліжко. Не носіть піротехніку в кишенях — їх «поведінку» в такому разі неможливо передбачити.
Не збирайте залишки ракет, вони можуть вибухнути просто у вас в руках. Тримайтеся від усіляких салютів подалі. Салют — річ не лише запальна, але й вогненебезпечна, здатна запалити будь-що. Температура крапель магнієвих з'єднань, що утворюються при горінні, досягає 3000 °С. На одяг потрапить — ось і дірка, а на шкіру — ось і опік!