Майстер-клас «Виготовлення картин у техніці кінусайга»
Мета: ознайомити учнів із історичними витоками техніки кінусайга, навчити основам створення картин у техніці кінусайга, розвивати естетичні почуття, образне мислення, фантазію,комунікативні навички, толерантність, виховувати художній і естетичний смак, творче ставлення до праці, охайність в роботі, уважність
Тема: Виготовлення картин у техніці кінусайга.(петчворк без голки)
Мета: ознайомити учнів із історичними витоками техніки кінусайга, навчити основам створення картин у техніці кінусайга, розвивати естетичні почуття, образне мислення, фантазію,комунікативні навички, толерантність, виховувати художній і естетичний смак, творче ставлення до праці, охайність в роботі, уважність;
Обладнання: пінопласт, тканина, канцелярський ніж, ножиці, стек, олівець
Тип уроку: комбінований
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Для того, щоб навчитися виготовляти картини у техніці кінусайга ми повинні
ознайомитися з історією її виникнення, інструментами та матеріалами.
ІІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
У європейському варіанті мистецтво кінусайга носить більш прикладний характер. У нас його називають «печворк без голки», тому що використовують не тільки для «мальовничих» картин і барвистих панно, але й для декорування різних предметів ужитку, а також для сувенірних виробів. Ця техніка ще досить молода, але вже має своїх прихильників і навіть встигла отримати професійне назву «метод інкрустації в клаптикового шиття».
В основі технології лежить аплікація. Тут, також як і в кінусайге, клапті тканини накладаються на плоску або об'ємну поверхню, їх краї заправляються в заздалегідь зроблені прорізи-канавки, а в результаті виходить який-небудь малюнок. В цілях декорування роботи в техніці «печворк без голки» прикрашаються тасьмою, шнурами і стрічками.
Для чого використовується печворк без голки? Перш за все, цей всілякі панно і картинки, які служать прикрасою інтер'єру. Такий аплікацією декорують шкатулки, коробочки, обкладинки альбомів, блокнотів та книг. Дуже широке поширення набула ця техніка в області виготовлення сувенірних пасхальних яєць, ялинкових іграшок, валентинок. А ще петчворк без голки використовується для декорування абажурів і навіть меблів. Як же саме це роблять?
Для роботи в цій техніці вам знадобляться, насамперед, пінопластові заготовки.. Власне пінопласт і служить основою для роботи в цій техніці. Саме на нього наноситься малюнок, на ньому робляться контурні прорізи, і на нього накладаються різнокольорові клапті.
Природно, що для роботи вам будуть потрібні різноманітні тканини. У хід може піти все, що завгодно. Підійде шовк, оксамит, ситець, велюр, сатин, шерсть (і так далі). Розміри і забарвлення клаптів також можуть бути які завгодно – все залежить від вашої задумки і від малюнка. Крім тканин вам знадобиться тасьма і стрічки будь-якої ширини, фактури і кольору, а також шнури.
Інструменти, необхідні для роботи в цій техніці:
IV. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
ХІД РОБОТИ
VІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ РОБОТИ
Ось така на диво проста техніка та оригінальний спосіб виготовлення сувенірів. Печворк без голки цілком задовольнить ваші потреби у творчості, навіть якщо ви не вмієте і не любите шити, але є прихильниками клаптикового шиття.
Творить і отримуйте задоволення від процесу і від результату!