Урок "Назви чисел при множенні. Задачі на множення"

Про матеріал

Тема: Назви чисел при множенні. Задачі на множення

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, любов до математики

Перегляд файлу

Конспект уроку математики  з використанням навчального посібника

«Г. Лишенка 2 клас»

Тема: Назви чисел при множенні. Задачі на множення

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, любов до математики

 

Хід уроку

  1. Організація класу

. Створення позитивного психологічного клімату класу

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати

 

  1. Актуалізація опорних знань

Гра «Цікаві будиночки» (LEGO)

З яких цеглинок складається будиночок?

 

 

 

 

 

 

 

,

20,50,40,70,30,60,80,90,100

Діти підіймають цеглинки відповідних кольорів

 

Демонстрація навчальної презентації.

. Усно обчисли.

  1. Мотивація навчальної діяльності)

Каліграфічна хвилинка. (слайд 12)

Рухлива вправа

  1. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником Г.Лишенко, с. 59 - 60

  • Як називаються числа при додаванні?
  •  Спробуй назвати числа при множенні

Плакати "Назви чисел" (дії множення та ділення, з використанням зображення  цеглинок ЛЕГО)

 Запам’ятай!

Числа, які множать, називають множниками.

Число, яке дістаємо при множенні, - добуток.

Робота з підручником ст.59 №

  • Заміни множення додаванням за зразком.
  •  Обчисли, запиши результат.
  •  Назви числа в одержаних рівностях.

 

8+8+8+8=8*4=32

Самостійна робота №3 ст.59

Взаємоперевірка

Робота над задачею №4 ст.59

Склади задачі за малюнками.

Розв'язання запиши додаванням, а потім -  множенням.

-Що запитують у задачі?

-Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?( Ні)Чому?

(Бо не знаємо скільки заплатили за блокноти і за книги окремо)

  • Можемо дізнатись? Як? Замінимо дії додавання множенням.

3+3+3+3+3=15 (грн) - блокноти

3*5=15(грн)

 

35+35=70(грн) - книги

35*2=70(грн)

  • Чи можемо тепер відповісти на головне питання задачі? (Так)
  • Отже, як дізнатись скільки всього заплатили за книги і блокноти ?
  • 70+15=85 (грн)

 

Фізкультхвилинка.

  1. Закріплення вивченого)

Робота з геометричним матеріалом. Завдання №5 ст.59

Накресли квадрат зі стороною 3 см. Знайди його периметр спочатку додаванням, а потім – множенням.

Р =3 см+3см+3см+3см =2см

Р =3см*4=12см

Робота над задачею з логічним навантаженням №6 ст.60

Щоб купити журнал, братові бракує 35 грн, а сестрі – 1 грн. Вони вирішили за всі гроші разом купити журнал. Але грошей знову забракло. Якою може бути вартість журналу? Скільки грошей було окремо в сестри і брата?

 

Міркуймо так:

35+1=36 ( грн)- бракувало братові і сестрі разом

Якщо 36 грн їм не вистачить на журнал, тоді він може коштувати 37 грн

 

Тоді у сестри було: 37 - 1 = 36 (грн)

 

Тоді у брата було: 37 - 35 = 2 (грн)

 

  1. Підсумок

 

Мені все бууло зрозуміло

 

Мені майже все було зрозуміло

 

Я нічого не зрозумів

 

 

  1. Рефлексія

Створимо пірамідку нашого настрою

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 січня 2022
Переглядів
3375
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку