Тема: Вступ до розділу « Надійшла весна прекрасна…» Знову починається весна. « Ой весна, весна…» ( напам’ять)
Мета: розширити знання учнів про дитячі народні пісеньки, навчити виразно читати вірші, інтонувати речення, вчити створювати прості медіапродукти, розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до народної творчості.
Очікувані результати:
читає вголос правильно, свідомо, плавно, цілими словами нескладні за змістом і формою тексти; виявляє початкові уміння читати мовчки;
пояснює значення більшості слів, ужитих у прямому та переносному значеннях;
знаходить у тексті незнайомі слова, з’ясовує їх значення, користуючись виносками, тлумачним словником, а також через контекст (з допомогою вчителя);
правильно інтонує прості речення будь-якого виду;
користується найпростішими прийомами регулювання темпу читання, сили голосу, дихання залежно від змісту тексту (самостійно та за завданням учителя);
самостійно читає, практично розрізняє з опорою на найпростіші жанрові особливості тексти малих фольклорних форм, що опрацьовувалися під час навчання, а також літературних жанрів (казка, вірш, оповідання, уривки з повістей,казок), правильно їх називає, визначає емоційний настрій;
Обладнання: підручники, зошити, роздатковий матеріал, відеоматеріали, кольорові олівці.
Тип уроку:
Хід уроку
Слайд 1 ( Привітання )
І Етап організації. Мотивації діяльності
( привітання вчителя з дітьми)
Любі діти добрий день.
Зичу праці і пісень,
А ще друзі всім бажаю
Сил, натхнення
На весь день.
( учні відповідають)
Добрий день, добрий день
Дякуємо за побажання.
На урок берем з собою
Знання, вміння, навички й старання.
Слайд 2 ( « Мій настрій » )
Вправа « Мій настрій »
Діти давайте оберемо свій настрій і прикріпемо до веселки.( учні обирають свій настрій)
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
-А зараз ми з вами розгадаємо кросворд, за допомогою загадок, який нам допоможе дізнатися тему уроку.
Слайд 3 ( Кросворд)
1.Вслід за березнем прибіг
Насмішив він нас усіх
Хто з вас любить жартувати
Усіляко кепкувати. ( Квітень)
2.П’ятим в році він приходить
Із лепехою заходить
У весни -останній він,
Далі-літа чути дзвін. (Травень)
3.Повіває теплий вітер,
Сонце яскравіше світить.
Тане сніг, біжать струмочки,-
Хто назве цей місяць точно. ( Березень)
4. Пташка ця маленька,
Лагідна, сіренька,
В небесах співає,
Весну зустрічає. (Жайворонок)
5. Тільки вчора теплий вітер
Вість приніс нам від весни,
А сьогодні дивні квіти
Крізь замети проросли. (Підсніжник)
-Молодці, діти. Ви гарно виконали моє завдання. Як ви гадаєте, про яку пору року ми будемо говорити сьогодні на уроці. ( Відповіді дітей )
ІІІ Фізкультхвилинка (відео)
ІV Розвиток зв’язного мовлення
-А зараз я пропоную відправитися у віртуальну подорож - у весну.
( На слайдах зображені різні місяці весни.)
Слайд 4 ( Зображення весни )
-Доведіть, що це зображення весни.
-Як ви вважаєте, який місяць зображений на фото?
-Які кольори переважають?
-Які зміни ви побачили дивлячись на ці картини природи? ( Відповіді дітей )
Все навколо змінюється і люди також. От наприклад, в давні часи, люди вірили в те , що якщо радіти наближенню весна та дружно її покликати, то вона настане швидше.
Весняне сонечко діти закликали своїми піснями. Такі пісні називають піснями-закличками.
Слайд 5 ( Що таке закличка)
Відео пісенька про дощик
Пісні-заклички співали голосно, щоб їх почули високі пагорби та річки, темний ліс і широкі степи.
V Опрацювання веснянки «Ой весна, весна…»
1.Закликання весни відображено у багатьох українських піснях, їх ще називають веснянками.
Слайд 6 ( Що таке веснянки)
Веснянки виникли ще в сиву давнину. Створюючі ці пісні та зв’язані
з ними магічні обряди закликання весни, люди прагнули заручитися підтримкою природи, щоб мати в майбутньому щедрий урожай.
2.Ознайомлення з українською народною піснею «Ой весна,весна…»
Сьогодні на уроці ми будемо вчити веснянку «Ой весна, весна…»
-Прочитайте пісеньку мовчки. Між ким відбувається розмова?
- Прочитайте, що весна принесла дітям? Що питають діти?
- Разом із сусідом по парті приготуйте читання в особах.
А зараз я пропоную вам послухати відеозапис цієї пісеньки.
Давайте разом з вами поспіваємо. ( Співають )
Хвилинка-цікавинка
А зараз у нас відбудеться хвилинка- цікавинка. Ми поринимо у подорож країни Інформатики. Неодноразово ми вже працювали зі своїми смартфонами. На цьому уроці ми згадаємо правила роботи з Google Об’єктивом.
1 Запускаємо Google Об’єктив
2 Наводимо камеру смартфона на рослину
3 Очікуємо, поки смартфон розпізнає рослину
4 Торкаємось кружечка на екрані
5 Читаємо знайдену інформацію
Сьогодні я пропоную вам таке завдання: зробіть фото дерева у вашому дворі та надішліть мені у Вайбері. Через деякий час ми зробимо наступне фото, щоб побачити як «прокидаються дерева» після зимового сну.
VІ Етап рефлексійно -оцінюючий
-Який розділ ми почали вивчати?
-Які пісні називають закличками?
-Які пісні називають веснянками?
-Хто є автором цих пісень?
-Чому їх виконували?
VIІ Підсумок уроку
Діти, сьогодні ви молодці. Я вам дякую за урок, дуже гарно працювали. Ви напевно помітили на дошці чудових метеликів, пропоную кожному обрати свого метелика із побажанням «Що принесе вам весна прекрасна». Нехай ваш день буде радісним та сонячним.
Слайд 7(Дякую за увагу!)
Використані джерела
Відео та фото взято з інтернетресурсів
https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM
фізкультхвилинка
мультфільм https://www.youtube.com/watch?v=zm2E7_gRJQI
https://www.youtube.com/watch?v=8C6GvtoS9HE ой весна весна