Методична розробка інтегрованого уроку-розслідування

Про матеріал
Інтегрований урок – англійська мова – зарубіжна література Тема уроку: «Таємниця генія В.Шекспіра: код мови та символи епохи». Lesson topic: «The secret of V. Shakespeare's genius: language code and symbols of the era».
Перегляд файлу

Інтегрований урок   – англійська мова – зарубіжна  література

 Тема уроку: «Таємниця генія В.Шекспіра: код мови та символи епохи».

Lesson topic: «The secret of V. Shakespeare's genius: language code and symbols of the era».

Мета уроку:

Навчальна:

- сформувати цілісне уявлення про постать В. Шекспіра; ознайомити з основними віхами його життя та «шекспірівським питанням»;

Розвивальна:

- розвивати навички «філологічного детективу» — вміння знаходити підказки в тексті мовою оригіналу та зіставляти їх із художнім перекладом;

- розвивати навички аудіювання та говоріння англійською мовою;

Виховна:

- зацікавити учнів класикою через інтерактивні форми (соціальні мережі, детективні ігри);

- формувати естетичний смак, любов до поезії та повагу до почуттів людини; виховувати інтерес до світової культурної спадщини.

 Обладнання: 

комп’ютер, проектор, мультимедійна презентація «The Mystery of Genius», портрети В. Шекспіра та його сучасників, аудіозаписи сонетів англійською мовою, роздатковий матеріал «Investigation Case File», тематичні картки з ідіомами, стікери для рефлексії.

Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань; 

Вид уроку: інтегрований урок (зарубіжна література + англійська мова).

Форма уроку: урок- літературне розслідування.

 

Епіграф уроку

«Інші підвладні нашим питанням. Ти — вільний. Ми запитуємо і запитуємо, а ти лише мовчки посміхаєшся».

  Epigraph:

Others abide our question. Thou art free.

 

We ask and ask, but thou smilest and art still.

Matthew Arnold

 

Хід уроку.

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

Вільям Шекспір (1564-1616) - Зарубіжна література. Профільний рівень.  Повторне видання. 10 клас. Ніколенко   ІІ. Привітання. Повідомлення теми та мети уроку.

(Музичний фон: таємнича музика із к/ф «Шерлок Холмс».Викладач  заходить до класу, в руках — папка з написом «CONFIDENTIAL: Case №1564 «The case of the Great Bard ». На екрані — портрет Шекспіра з підписом "Missing?").             

Слайд№1

 Викладач: Good morning, everyone! Welcome to the class! Доброго дня, шановні учні. Сьогодні у нас з вами незвичайне заняття,  а інтегрований урок-розслідування із зарубіжної літератури та англійської мови, на якому ви будете не просто учнями, а справжніми детективами, разом з вами ми спробуємо розгадати таємницю генія, we’ll try to unravel the secret of genius. Тема нашого уроку-розслідування: «Таємниця генія В.Шекспіра: код мови та символи епохи». The  topic of our lesson: «The secret of V. Shakespeare's genius: language code and symbols of the era».

Слайд№2

Об’єкт нашого розслідування –Вільям Шекспір, легендарний англійський поет та драматург доби Відродження. The object of our investigation is William Shakespeare, the legendary English poet and playwright of the Renaissance. Людина, яка залишила по собі мільйони слів, але жодного особистого листа. Його життя — це шифр та суцільна таємниця. Містичних загадок у житті поета було чимало, деякі і до цього часу ще не розгадані. Отож, питань чимало.

Слайд№3

The mission of the investigation:

 Місія слідства (мета уроку): відкрити правду:Шекспір— геній чи легенда?

The mission of the in`vestigation:to discover the truth[u]: is Shakespeare a genius or a legend?

І ми починаємо наше розслідування. So let’s start our investigation!

2. Уведення в іншомовну атмосферу. Мотивація навчальної діяльності учнів: обговорення епіграфу уроку: «Лексичний шифр» (Інтерактивна вправа)

Слайд№4

На слайді знаменитий Чандоський портрет Шекспіра (де він ледь помітно посміхається) поряд з епіграфом, в якому пропущені ключові слова. ( question, free, smilest,).

(Викладач відкриває "досьє" або вказує на екран з портретом)

Викладач: Отож, перед вами людина, чия творчість відома кожному, але чиє життя — це суцільна загадка. Саме тому англійський поет Меттью Арнольд так описав цю таємницю Генія. Але…But… Ladies and gentltmen! Unfortunately, our file is corrupted. Вельмишановні детективи, епіграф уроку- перша сторінка нашого дос’є, на жаль, пошкоджена. Перша цитата епіграфу — наш головний орієнтир — неповна. Давайте відновимо її за логікою. Але спочатку давайте розслідуємо деякі нюансу перекладу, тому що епіграф написаний архаїчною (застарілою) англійською мовою:

Others abide our……… .

Thou art ……. .

We ask and ask, but thou ………art still.

 

 

          abidе [əˈbaɪd] - підвладні

 thou[ðaʊ] art це застаріла (архаїчна) англійська граматична конструкція, яка або не використовується в сучасній мові або зустрічається вкрай рідко в літературних та поетичних текстах,зокрема в творах В.Шекспіра. Вона вийшла із загального вжитку десь в XVII столітті, поступившись місцем you are – ти є.

            still – непорушний.

Отже, починаємо розшифровувати лексичний код, щоб отримати дозвіл на початок слідства.

-  Перше зашифроване слово-це те, що ми ставимо один одному, коли хочемо отримати відповідь на це….(questions).

- Якщо він таємничий, то він підвладний нашим запитанням (questions) чи ні?

- Якщо він непідвладний нашим запитанням, то він який? (free)

- Якщо він не відповідає, що він робить? (is silent and smilest).

(На екрані один за одним з’являються зашифровані слова, учні разом перекладають епіграф рідною мовою, і переклад також з’являється на екрані)

Others abide our question. Thou art free.

 

We ask and ask, but thou smilest and art still.

Matthew Arnold

Слайд №5

Викладач: Перевіримо, чи вірно ми розшифрували код. Подивіться уважно на цей портрет. Бачите цю напівпосмішку? Це посмішка людини, яка знає, що через 400 років ми будемо ламати голову над його життям та над його сонетами. Це посмішка "Mona Lisa" в літературі.

Він мовчить і посміхається нам з портретів вже 400 років. Ми ставимо запитання — він не відповідає. Але сьогодні ми це змінимо. Today, we will break his silence. Давайте сьогодні доведемо Арнольду Мет’ю, що він помилявся. Шекспір не "still" (не непорушний), він живий (live[laiv])— у кожному нашому англійському слові. Тепер, коли ми відновили код (епіграф), ми маємо дозвіл на початок слідства. Меттью Арнольд казав, що Шекспір нам нічого не скаже сам — він просто посміхається з портретів. Але ми не здамося. Ми будемо шукати докази його геніальності в текстах, мові та фактах». But we will not give up. We will find evidence [ˈevəd(ə)ns] of his genius.Today, we will break his silence. So go for the evidence!

3.Актуалізація опорних знань.

(Музичний фон: напружений детективний саундтрек)

Викладач: Увага, детективи! У нас надзвичайна ситуація. Справа №1564, відома як "Справа Великого Барда", була атакована цифровим вірусом. Наші архіви щодо Вільяма Шекспіра частково стерті або заблоковані. Хтось намагається переконати світ, що цієї людини ніколи не існувало, а його тексти — це майстерна містифікація.

Ми не можемо розпочати основне розслідування, поки не відновимо базові дані. Ви були обрані для цієї місії, оскільки володієте двома мовами та знаєте літературні коди епохи.

Ваше завдання на наступні  5 хвилин:

  1. Пройти через систему цифрової ідентифікації (цифрову вікторину) та відновити 10 ключових фактів про життя та творчість Об'єкта.
  2. Довести, що ви готові до роботи з секретними матеріалами .

Пам'ятайте: кожна помилка — це втрачений слід. Кожна правильна відповідь — це крок до істини. Часу обмаль. Система самознищення досьє активується через 5 хвилин. Детективи, до роботи! Good luck, and may the truth be with you!»

 Слайд №6

Інтерактивна вікторина «Досьє №1564: Відновлення свідчень»

1.Місце реєстрації: У якому місті народився Вільям Шекспір?

  A.    Лондон

  Б.    Оксфорд

  В.    Стратфорд-апон-Ейвон

Підказка: Назва міста містить назву річки.

2. Identification: William Shakespeare is a famous...

  A.    British writer

  Б.    American actor

            В.    French poet

Підказка: He lived and worked in England.

Слайд №7

3. Місце подій: Як називався театр у Лондоні, де Шекспір був співвласником?

  A.   «Аполло»

  Б.   «Глобус»

   В   «Вікторія»

Підказка: Його назва синонім до слова 'Земна куля'.

4. Timeline check: He was born in...

            A.   1616

  Б.   1564

  В      1599

Підказка: It was the middle of the 16th century.

Слайд №8

 

5. Політичний фон: За часів якої королеви почалася творча кар’єра Шекспіра?

  A.   Вікторія

  Б.   Анна

  В.   Єлизавета I

Підказка:  Це була «королева-діва» з династії Тюдорів.

6.  Family report: William had ...

  A.   3 children

  Б.    No children

  В.    5 children

Підказка: Think of a daughter and twins.

Слайд №9

7. Свідчення з-за лаштунків: Хто грав жіночі ролі у виставах шекспірівського театру?

  A.   Професійні акторки

  Б.   Хлопці та молоді чоловіки

  В.   Дружини акторів

Підказка: Це було пов'язано з суворими моральними законами того часу.

8.  Skills assessment: He was a famous...

  A.   actor, playwright and poet

  Б.   musician and king

  В.   detective and lawyer

Підказка: He worked both on stage and with paper.

Слайд №10

9.   Текстовий аналіз: Який твір Шекспіра починається словами «Бути чи не бути»?

  A.   «Гамлет»

  Б.   «Король Лір»

  В.   «Отелло»

Підказка: П'єса про принца Данського.

10.  Genre identification: The works 'Romeo and Juliet' and 'King Lear' are...

  A.   Comedies

  Б.   Sonnets

  В.   Tragedies

Підказка: Think about the sad ending.

Слайд №11

Викладач: Детективи, вітаю, цифрова вікторина завершена. Досьє відновлено. Access granted. Investigation begins now.

ACCESS GRANTED                         ДОСТУП НАДАНО

IDENTIFICATION: Successful (12/12)     ІДЕНТИФІКАЦІЯ: Успішно (12/12)

WARRANT №2026-SH                       ОРДЕР №2026-SH

Object: William Shakespeare (The Bard) Об'єкт: Вільям Шекспір (The Bard)

Mission: Find evidence in the case     Мета:Знайти докази у справі

“The Mystery of Shakespeare’s Genius” «Таємниця генія Шекспіра»

STATUS: ACTIVE                         СТАТУС: АКТИВНИЙ

   

Слайд №12

4.Перевірка домашнього завдання: "Search for language keys»/
«Пошук мовних ключів».

 

(На екрані з’являється заставка з написом «Waiting for Linguistic Keys...»)

Викладач: Але що це?

У нашому розслідуванні знову  чергова перешкода!  Для відкриття доступу до профілю Шекспіра  ми повинні провести лінгвістичну верифікацію. Система вимагає мовні ключі. Але нам не страшні будь-які перешкоди.. Ці цифрові ключі (Linguistic Keys) закодовані у вашій домашній роботі. Ми знаємо, що Шекспір був справжнім "словотворцем". Він подарував англійській мові (скільки?) понад 1700 слів. Хто з вас знайшов  вдома знайшов ці відбитки – найвідоміші з цих слів?

Батрак К.: «Я знайшов слово Lonely. Мій емодзі —

docx
Додано
22 червня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку