Методична розробка патріотичного уроку з історії України

Про матеріал
Методична розробка патріотичного уроку з історії України Анотація до уроку. Дана методична розробка може бути використана під час проведення дистанційного уроку із здобувачами освіти І, ІІ, ІІІ курсу закладу професійнотехнічної освіти або учнів ЗОШ. У даній розробці приділяється значна увага психологічному стану учасників уроку та сприйнятті ними самої війни. Використано спільну роботу з дошкою в інтерактиві, що дало змогу залучити всіх учасників навчального процесу до обговорення, та розкрити їх відчуття, думки, емоції. Предмет. Історія України Тема. Війна в моєму житті (скалічені долі) Мета уроку Навчальна: навчитися аналізувати отриману інформацію. Розвивальна: розвивати навички роботи з історичними джерелами, логічне та критичне мислення, навички групової роботи. Виховна: виховувати почуття патріотизму, віру в свою Батьківщину та віру в себе. Тип уроку: урок-діалог Форма проведення: дистанційна Методи: пошуковий, практичний, самостійна робота, робота в групах
Перегляд файлу

Сітковська-Бондаренко Л.І., викладач історії ДПТНЗ «Криворізький професійний гірничо-електромеханічний ліцей»

 

Методична розробка патріотичного уроку з історії України

 

 Анотація до уроку.

Дана методична розробка може бути використана під час проведення дистанційного уроку із здобувачами освіти І, ІІ, ІІІ курсу закладу професійнотехнічної освіти або учнів ЗОШ.

У даній розробці приділяється значна увага психологічному стану учасників уроку та сприйнятті ними самої війни.  Використано спільну  роботу з дошкою в інтерактиві, що дало змогу залучити всіх учасників навчального процесу до обговорення, та розкрити їх відчуття, думки, емоції.

 

Предмет. Історія України  

Тема. Війна в моєму житті (скалічені долі)

 

Мета уроку

 

Навчальна: навчитися аналізувати отриману інформацію.

 

Розвивальна: розвивати навички роботи з історичними джерелами, логічне та критичне мислення, навички групової роботи.

 

Виховна: виховувати почуття патріотизму, віру в свою Батьківщину та віру в себе.

 

Тип уроку: урок-діалог

 

Форма проведення: дистанційна

 

Методи: пошуковий, практичний, самостійна робота, робота в групах

 

Дидактичне забезпечення: розповіді здобувачів освіти про пережиті події війни, історичні джерела, програмне забезпеченняя: платформа Teams, інтерактивна дошка Microsoft Whiteboard.

Інформація з мережі Internet

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення цілей та мети уроку, перевірка присутності здобувачів освіти та їх готовність до уроку.  

 

Вступне слово викладача.

Сьогодні кожен з нас переживає жахливі моменти пекельної війни, яка забрала життя багатьох наших співвітчизників. Це лихо не оминуло жодної родини, бо так чи інакше, ми всі відчуваємо його нестримний подих.  

 

 

ІІІ. Актуалізація.

1.     Зараз я пропоную звернутися до нашої цифрової дошки, на якій вже є підготовлене заздалегідь  посилання, та ознайомитися зі свідченнями ще зовсім молодих українців, котрі тільки починали планувати своє життя, вірили в щасливе “завтра”.

https://zaxid.net/moyaviyna_n1540235   

image

 

(Здобувачі освіти та викладач по черзі зачитують свідчення, обговорюючи кожну історію)

 

2.     Отже, щойно ми познайомилися з історіями очевидців подій нашого сьогодення, але ж і ми також маємо свої розповіді, власне бачення цих жахливих подій.  

Пропоную поділитися своїми історіями та умовно долучитися до проекту #МояВійна.

 

(Здобувачі освіти по черзі, “підіймаючи руку” розповідають про події, що відбулися чи відбуваються з ними під час війни)

Виставлення позитивних оцінок, відзначення найактивніших здобувачів освіти.

 

ІV. Рефлексія

Висловлення вражень, власних думок, асоціацій щодо самого поняття війни на цифровій дошці Microsoft Whiteboard.

image

 

(Характерним є те, що перше слово - асоціація – пекло!

Саме ним охарактеризував війну один із учасників уроку, який сам пережив початок окупації Херсонської області, коли в їхнє село зайшли вороги. Дивом, в останню хвилину, хлопцеві з родиною вдалося вирватися з того пекла в Кривий Ріг. Зараз він повернувся назад до рідної домівки, але дуже багато лиха залишили після себе “визволителі”: убиті люди, розорені садиби, посічені снарядами будинки. На щастя, хлопця не зламало пережите жахіття війни й він твердо вірить в перемогу та світле майбутнє нашої Батьківщини.

 

Здобувачі освіти наскільки перейнялись атмосферою уроку, що спільно вирішили продовжити тему війни у виготовлені тематичних постерів та колажів)

pdf
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
12 березня
Переглядів
90
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку