Методична розробка волейбол 8 клас

Про матеріал
Конспект уроку з фізичної культури модуль "Волейбол" Завдання уроку: 1. Повторити історію виникнення сучасного волейболу 2. Продовжувати вивчати передачу м'яча двома руками знизу та зверху. 3. Закріпити навички нижньої прямої подачі. 4. Провести навчальну гру. 5. Сприяти розвитку координації рухів та швидкісно – силових якостей. 6. Сприяти розвитку взаємоповаги, взаємодопомоги.
Перегляд файлу

План – конспект уроку з фізичної культури                         

 для учнів 8 класу.

 

Модуль: Волейбол

Тема:  Вдосконалення технічних прийомів гри у волейбол.

      Мета: Засвоїти навички гри у волейбол з наступним їх        .    .     використанням у  позакласних та самостійних заняттях.

      Завдання уроку:           

  1. Повторити історію виникнення сучасного волейболу
  2. Продовжувати вивчати передачу м'яча двома руками знизу та зверху.
  3. Закріпити навички нижньої прямої подачі.
  4. Провести навчальну гру.

 

  1. Сприяти розвитку координації рухів та швидкісно – силових якостей.
  2.  Сприяти розвитку взаємоповаги, взаємодопомоги.

     Тип уроку: навчально – тренувальний.

   

 Інвентар: свисток, секундомір, волейбольні м’ячі.

  

  Місце проведення: спортивний зал школи.

 

  Тривалість уроку: 45 хвилин

 

Хід уроку.

 

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина уроку

1. Шикування в одну шеренгу, привітання, повідомлення завдань уроку,правила техніки безпеки на уроках волейболу,

вимірювання

ЧСС, повороти на місці.

Історія виникнення сучасного волейболу.

 

 

 

 

2. Загально-розвиваючі вправи в русі:

Звичайна ходьба, ходьба на носках руки в замок за голову, на п’ятах руки на пояс, на зовнішній та внутрішній сторонах стопи виконуючи вправи для кисті рук, ходьба спортивним кроком.

 

3.Біг у повільному темпі.

4.Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання:

1-2. Руки через сторони, вверх – вдих;

3-4. Руки вперед, вниз – видих;


5.Перешикування з колони по одному в колону по два в русі.
 

 

6.Загально-розвивальні вправи з м’ячем:

I. В.п. - основна стійка, м’яч перед грудьми.

1-3 – ліва нога назад на носок, руки вверх, назад;

4 – В.п.

5-7 – теж саме з правої ноги;

8 – В.п.

II. В.п. - основна стійка, м’яч перед грудьми, вправа «вісімка».

1 – м’яч вперед, вліво, до себе;

2 – В.п.

3 – м’яч вперед, вправо, до себе;

4 – В.п.

III. В.п. – стійка ноги нарізно, м’яч вверху, вправа «лісоруб»

1-3 – нахил тулуба вперед, махи руками вперед, вниз, назад між ніг;

4 – В.п.

IV. В.п. – основна стійка, м’яч внизу;

1 – присісти, м’яч вверх;

2 – В.п.

V. В.п. – нахил тулуба вперед, м’яч на підлозі, одна рука на м’ячу, друга за спиною.

1 - За сигналом ведення м’яча однією рукою на зустріч партнеру, обведення його, передача м’яча партнеру;

2 – теж саме виконує партнер.

VI. В.п. – основна стійка, м’яч між ногами;

1 – За сигналом стрибки на двох ногах до партнера та назад;

2 – передача м’яча партнеру.

7.ЧСС.

 

8.Перешикування

 

12-14 хв.

1 хв.

 

 

 

20с

1 хв.

 

 

 

 

3-4 хв.

 

 

50-60 кроків

 

 

1 хв.

 

1 хв.

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-6 хв.

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-6 рази

 

 

 

 

 

20 сек.

 

20с

 

Перевірити наявність форми, самопочуття учнів. Звернути увагу на готовність до уроку.

Норма 10-12 ударів за 10 с, виділити  спеціальними наліпками учнів із збільшеним пульсом

 

 

 

Звернути увагу на поставу

 

 

 

 

 

 

Звернути увагу на роботу рук та дихання

 

 

 

 

 

 

Фронтально  одночасно.

 

 

 

 

 

 

Під час прогинання дивитися на м’яч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернути увагу на осанку, п’яти від підлоги не відривати.


 

 

 

 

 

 

 

 

Нахили тулуба виконуються активно.


 

 

 

 

 

Повний присід.


 

 

 

 

М’яч від підлоги не відривати, після кожного разу змінювати положення рук.


 

 

 

 

 

 

 

Якщо м’яч випав, підняти його і продовжить з того ж самого місця.

 

Норма 20-25 ударів за 10 с,

Злиття в русі

 

 

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

  Основна частина уроку.

 

 

  1. Передача м’яча обома руками зверху.

F:\Кисіль\сканер Кисіль\2013-10-31_0725553_cr.png

F:\Кисіль\сканер Кисіль\2013-10-31_0725553_cr.png

 

 

 

 

 

F:\Кисіль\сканер Кисіль\2013-10-31_0726511_cr.png

2.Передача м’яча обома руками знизу.

 

 

 

 

 

 

Вправи:

1). Передачі м’яча партнеру після 2-3 разового підкидання над собою;

1а) теж саме, виконуючи нижню передачу.

2). Верхні та нижні передачі м’яча партнеру без підкидання під різними траєкторіями.

3). Передачі м’яча зверху та прийому м’яча знизу двома руками в парах та трійках.

4). Верхня передача м’яча пересуваючись вздовж майданчика;

4а) теж саме, виконуючи нижню передачу.

5). Верхня передача м’яча через сітку.

6). Виконання верхньої передачі в зустрічних колонах з по слідуючим переходом в кінець своєї колони;

6а) теж саме, але після виконання нижньої передачі.

 

3. Нижня пряма подача.

 

F:\Кисіль\сканер Кисіль\2013-10-31_0727451_cr.pngF:\Кисіль\сканер Кисіль\2013-10-31_0727451_cr.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Навчальна гра за спрощеними правилами.

 

v07_0.tmp

 

Заключна частина уроку.

 

 

     1. Вправи на відновлення дихання

          - 1-2-  руки в гору (вдих);

- 3-4- руки в низ із напівнахилом (видих).

    

     2. Шикування в одну шеренгу

   

     3. Вимірювання ЧСС за 10с

 

 

 

   4.Підбиття підсумків уроку, оцінювання учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Домашнє завдання.

 

  1. Організований вихід із спортивного залу.

28-30 хв.

 

7-8 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-6 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-5хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-8хв

 

 

 

 

 

 

3-4 хв

 

2-3 хв

30с

20с

 

 

30с

 

 

 

 

20с

 

10с

 

 

 

 

 

 

Вправи виконувати в парах. Стежити за стійкою гравця. Висота передачі оптимальна для кожного учня.

Ноги зігнуті в колінах. Стежити за правильною постановкою ніг і роботою рук. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернути  увагу на пересування для передачі м’яча в стійці волейболіста

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Закріплення навичок нижньої прямої подачі.

Показ техніки подачі з 9м з акцентуванням уваги учнів на вихідному положенні (ноги більш зігнуті, ніж при подачі з близької відстані, роблячи замах; вага тіла переноситься на ногу, яка стоїть ззаду; ударний рух виконується прямою рукою більш активно).

 

 

Використовуючи взаємодію гравців у нападі та захисті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відновлювати дихання.

 

 

 

За зростом

 

Норма 11- 12 ударів за 10 с. Фронтально, одночасно.

 

Рефлексія:

  • Я дізнався…
  • Зрозумів…
  • Навчився…
  • Найбільші труднощі відчував…
  • Я не вмів, а тепер умію…

 

Виконання силових вправ.

В колону по одному.

 

 

 

docx
Додано
2 грудня 2021
Переглядів
377
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку