Методика ознайомлення учнів з пристроями комп’ютера та їх призначенням

Про матеріал
1. Основні поняття про пристрої комп’ютера, що виносяться на опрацювання у початковій школі. 2. Основні та додаткові програмні засоби з теми. 3. Завдання: описати та показати на комп’ютері методику ознайомлення учнів із складовими комп’ютера.
Перегляд файлу

Лабораторна робота № 3

Тема: Методика ознайомлення учнів з пристроями комп’ютера та їх призначенням.

План

1. Основні поняття про пристрої комп’ютера, що виносяться на опрацювання у початковій школі.

Монітор – це пристрій виведення інформації з комп’ютера.

Клавіатура – це пристрій введення інформації в комп’ютер.

Комп’ютерна миша – це пристрій введення інформації в комп’ютер. Допомагає вводити команди та обирати значки на екрані монітора.

Системний блок – пристрій, у якому містяться пристрої, котрі зберігають та опрацьовують різну інформацію.  

Принтер – пристрій виведення інформації на папір

2. Основні та додаткові програмні засоби з теми.

У комп'ютері встановлюються різноманітні програмні засоби для виконання різних завдань. Основні програмні засоби включають:

1. **Офісні програми**: Такі як Microsoft Office, Google Docs, які використовуються для створення та редагування текстових документів, електронних таблиць, презентацій тощо.

2. **Веб-браузери**: Такі як Google Chrome, Microsoft Edge, які дозволяють користувачам переглядати веб-сторінки та використовувати веб-додатки.

3. **Антивірусні програми**: Такі як Norton, McAfee, Avast, які захищають комп'ютер від шкідливих програм та вірусів.

4. **Графічні програми**: Такі як Adobe Photoshop, GIMP, CorelDRAW, які використовуються для редагування та створення графічних зображень.

Додаткові програмні засоби можуть включати:

1. **Програми для інтернет-комунікацій**: Такі як Skype, Zoom, Slack, які дозволяють спілкуватися онлайн за допомогою відео та аудіозв'язку.

 2. **Навчальні програми**: Такі як Google Classroom, Moodle, Blackboard, які використовуються для дистанційного навчання та навчання в інтерактивному режимі.

3. **Ігрові програми**: Такі як Steam, Epic Games, Origin, які дозволяють гравцям завантажувати та грати в комп'ютерні ігри.

4. **Програми для роботи з базами даних**: Такі як MySQL, Microsoft Access, Oracle, які використовуються для зберігання та управління великими обсягами даних.

Це лише деякі з багатьох програмних засобів, які можуть бути встановлені на комп'ютері для різних цілей. Вибір конкретних програм залежить від потреб користувача та області їх використання.

3. Завдання: описати та показати на комп’ютері методику ознайомлення учнів із складовими комп’ютера.

Комп'ютер складається з різних компонентів, які спільно працюють для забезпечення його функціонування. Ось основні складові комп'ютера:

1. Процесор (Центральний процесор): Це "мозок" комп'ютера, який виконує різні обчислення та операції. Він відповідає за виконання програм і обробку даних.

2. Пам'ять:

   - Оперативна пам'ять (RAM): Використовується для зберігання даних, що зараз використовуються комп'ютером. Це дозволяє швидко доступатися до інформації.

   - Постійна пам'ять (зазвичай жорсткий диск або SSD): Використовується для зберігання даних на постійному основі, таких як операційна система, програми і файли.

 3. Системна плата (материнська плата): Основна плата, на якій розташовані інші компоненти комп'ютера, і яка забезпечує їх взаємодію

4. Клавіатура і миша (або інші пристрої введення): Використовуються для введення команд і даних у комп'ютер.

5. Монітор (екран): Відображає графічний інтерфейс та інформацію, яку користувач бачить на екрані.

6. Принтер і сканер (або інші пристрої виведення): Використовуються для друку документів та сканування зображень або тексту.

7. Акумулятор (у ноутбуках і планшетах): Забезпечує живлення комп'ютера при відсутності зовнішнього джерела живлення.

 8. Зовнішні пристрої:

   - Динаміки: Використовуються для відтворення звуку.

   - Мікрофон: Використовується для запису звуку.

   - Веб-камера: Використовується для відеокомунікацій та запису відео.

10. Операційна система (ОС): Програмне забезпечення, яке керує роботою комп'ютера і дозволяє користувачам взаємодіяти з ним.

11. Програмне забезпечення: Додаткові програми та додатки, які користувач встановлює для виконання конкретних завдань, таких як обробка тексту, робота з графікою, відтворення мультимедіа тощо.

Ці складові дозволяють комп'ютеру виконувати різні завдання і завдяки їх взаємодії користувач може працювати з комп'ютером та виконувати завдання.

 

docx
Додав(-ла)
Йоник Ілона
Пов’язані теми
Інформатика, Інші матеріали
Додано
23 жовтня 2023
Переглядів
253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку