Поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розуміння того, що Україна європейська держава, а українці члени європейської родини; розвивати критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, робити висновки; виховувати любов та повагу до рідного краю, його традицій, народу
Виховний захід
2 клас
Автор: Шевченко Лариса Станіславівна
учитель початкових класів вищої категорії
КУ Сумської загальноосвітньої
щколи І-ІІІ ступенів №23, м.Суми, Сумської області
Тема. “Ми – діти європейської родини”
Мета. Поглибити знання учнів про Україну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розуміння того, що Україна європейська держава, а українці члени європейської родини; розвивати критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, робити висновки; виховувати любов та повагу до рідного краю, його традицій, народу.
Обладнання. Таблиця з державними символами України, глобус, карта України, мультимедійний проектор, відеоролики : «Моя Країна – моя Батьківщина», «Народні символи України», «Цікаві факти про Україну», відеоролик «Державний гімн », святково прикрашена дошка
.
Хід заходу
ЖИВИ УКРАЇНО! ЖИВИ ДЛЯ КРАСИ,
ДЛЯ СИЛИ, ДЛЯ ПРАВДИ, ДЛЯ ВОЛІ.
В.Сосюра
І.Організаційний момент
Учні ( розповідають по черзі)
1.Розквітають посмішки навколо,
радісно луна веселий сміх,
це моя найкраща школа
зустрічає школярів своїх
2. Знову свята радісні хвилини, безліч вересневих привітань.
Здравствуй, школо ! Ненька-Україна
Нас вітає всіх зі святом знань!
3.Вранці сонце пробудилось,
В росяній воді умилось.
Перегорнуло календар,
Ось і вересень настав…
4. Поглянь, дитино, все довкола,
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле –
Ти теж у відповідь їм посміхнись.
5.Ти привітайся з днем чудовим
Пташками, травами,
Струмочком голубим,
І знай: усе це є наша країна,
Її люби, примножуй, бережи!
Учитель: - Ось і закінчилося сповнено радості і веселощів – літо. Настав час вирушати в нову захопливу мандрівку дивовижною країною знань.
співочу, сповнену краси, землю, прекраснішої від якої немає у світі.
Прийом «Акровірш»
Усіяна маком та житом
Краса її вічно жива.
Росою і сонцем повита.
Аж серце моє замира!
Її треба лиш щастя та миру,
Не скорять її вороги,
А ми відстояли свободу!
Тож славимо її навіки!
ІІ. Повідомлення теми і мету заходу
Учитель. - Сьогодні ми перегорнемо сторінки історії про нашу державу
Україна. Цього року наша країна відмічає 26-річницю своєї незалежності.
Учні продовжують по черзі
6. У всьому світі – кожен знає –
Батьківщина лиш одна є.
І в нас вона одна-єдина.
Це наша славна Україна.
7. Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов ‘я
Звешся веселково Україною,
Нене зачарована моя.
8.На землях твоїх неозорних степів
Живе працьовита і чесна родина,
Хвилюється колоссям стиглих хлібів
Моя золота Україна.
9. В садах і діброва в вечерні часи
Чарує нас пісня дзвінка солов’ їна,
І чути співочі дівчат голоси,
Писенна моя Україна.
10.Тепер ще не легко живеться тобі,
Є в тому, мабуть, особлива причина.
Та все подолає в тяжкій боротьбі
Незламна моя Україна.
11. Квітуй, мов калина, над плесами вод.
Будь в дружбі і праці міцна та єдина.
Моя Україна!
12.Тепло своїх долонь і розуму, і серця
Я Україні милій віддаю.
Люблю твої ліси, степи, річки й озерця,
Й ліричну пісню лагідну твою.
13. І українську мову чарівну й багату,
Та рушники у квітах на стіні.
Люблю наш щедрий рід,
В садочку білу хату,
Й розлогий кущ калини при вікні…
14. Й криниці чисті при дорозі з журавлями,
І верби, що схилились до води.
До тебе, рідна, я горнуся, як до мами.
Ти серце полонила назавжди.
Фізкультхвилинка
Ми крокуємо, крокуємо,
Україною мандруємо.
(Кроки на місці).
Україна – Батьківщина наша.
(Кроки на місці).
А яка вона?
(Руки в сторони)
Велика. А ще?
( Згинання та розгинання рук).
Сильна. А ще?
( Згинання та розгинання рук).
Мужня. А ще?
(Підняття рук угору).
Дружня. А ще?
(Схрещення рук біля серця).
Добра. А ще?
( Витягування рук вперед , стискання пальців у кулаки, згинання рук).
Наша Батьківщина, наша,
Вона велика, і сильна, і дружня, і добра, і наша.
(Усі рухи повторити по черзі).
Учитель. - Якою ви уявляєте нашу Україну? Спробуємо дібрати слова, що містять склади слова Україна: ( уквітчана, успішна, красива, найкраща, вільна…)
Слухання легенди ( розповідає учень, що підготувався заздалегідь)
Як виникла Україна
Колись дуже давно Бог ділив землі між різними народами,
і кожному дісталося те, чого він бажав.
Розійшлися щасливі народи по своїх нових домівках. Аж ось до стомленого Бога підійшов чоловік, і боляче було дивитися на нього: худий, босий, у латаній-перелатаній сорочці, а на руках — важелезні кайдани.
“Ледве вибрався я з неволі, — сказав чоловік. — Дай мені, Боже, хоч клапоть землі”, “Пробач, дитино, — відповів Бог. — Усі землі роздав, усі народи наділив.
Нічого не лишилося”.
Схилив у тузі голову бідолашний чоловік.
“Гаразд, — нарешті промовив Бог. — Є в мене окрайчик землі, для себе залишив. Що ж, бери та будь щасливий”.
А від того окрайчика, що його Бог тому чоловікові подарував, і пішла назва “Україна”.
Учитель. Рідна Україна, Батьківщина, Вітчизна. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, хоче сказати про неї найкраще. Подивіться уважно на карту України.
На мультимедійному проекторі
Перегляд відеоролика «Моя Країна – моя Батьківщина»
Державні символи моєї Вітчизни
Учитель. – Наша рідна Україна, наша Батьківщина, що має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї й традиції, має також неповторні державні символи. (Розповідають учні , що підготували ся заздалегідь)
Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому матір подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я Тризуб.
20 .Наш герб – тризуб,
Це воля. Слава й сила.
Тризуб – немов одна сім я єдина.
Де тато, мамо і дитина.
Живуть у мирі і любові
На Україні вільній, новій.
Середньому сину мати дала в дорогу блакитно жовтий одяг. Сміливий та сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними (героїчними вчинками). Люди запам’ятали його і прозвали Прапором.
21. Прапор – це державний символ.
Він є в кожної держави.
Це для всіх ознака сили.
Це для всіх ознака слави.
22. Синьо-жовтий прапор маєм:
Синє – небо, жовте – жито.
Прапор свій оберігаєм.
Він – святиня, знають діти.
23. Прапор свій здіймаєм гордо.
Ми з ним дужі і єдині.
Ми навіки є народом
Українським в Україні
А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім’я Гімн.
25. Слова палкі, мелодія врочиста.
Державний Гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка, міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
26. Це наша клятва, заповідь священна.
хай чують друзі й вороги.
Що Україна вічна, незнищенна.
Від неї ясне світло навкруги.
Учитель. - Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку – Україну. Вони стали державними символами України.
Демонстрування державних символів України.
Відеоролик «Державний гімн України».
ІІІ. Підсумок заходу
Рефлексія. Прийом «Незакінчене речення»
Я пишаюся тим, що я українець, адже …