Тема: Ми українці: честь і слава незламним.
Мета: формувати в учнів усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими мають бути справжні українці; закріплювати знання про символи Батьківщини. Виховувати любов до Батьківщини, патріотизм.
Хід уроку
Переглянути презентацію до Першого уроку 2022 “Ми українці: честь і слава незламним”
І. Організація класу.
ІІ.Вступна частина
1.1 Привітання учнів з Днем знань. Пролетіло тепле літо,
В школу повернулись діти.
Відпочили всі нівроку.
Із новим навчальним роком!
Дорогі мої третьокласники, бажаю вам в цьому навчальному році, щоб навчання давалось легко, а якщо й виникали труднощі, то зі швидкістю блискавки ви їх долали. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, адже на вас чекає багато нового, незвіданого та цікавого у Країні знань.
1.2 Вправа «Спіймай мій настрій»
-Чи радісно вам сьогодні? В кого не сходить посмішка з обличчя передайте, будь ласка, її іншим дітям та зарядіть їх своїм настроєм. ІІІ. Основна частина
1. Читання вірша.
У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не спитай, Рідніша їм своя пустиня. Аніж земний в чужині рай. їм красить все їх рідний край Нема без кореня рослини,
А нас, людей ,без Батьківщини.
• Як ви гадаєте про що йтиме мова на сьогоднішньому уроці?
2. Асоціативний кущ
• Які асоціації у вас виникають коли ви промовляєте слово «Україна»?
3. Бесіда
• Ми проживаємо в Україні, тому нас називають …..
• А хто такі патріоти своєї Батьківщини?
• Хто вважає себе патріотом? І чому?
• Які часи зараз проживає наша країна?
• Хто мужньо встав на захист нашої держави?
• Якими ви уявляєте наших захисників?
• Щоб ви їм хотіли б побажати?
• Які сучасні пісні надають сили нашим воїнам?
• Тож, давайте заспіваємо одну з них, щоб надати сили та витримки нашим захисникам.
4. Виконання пісні «Ой, у лузі червона калина…»
Ой у лузі червона калина похилилася,
Чогось наша славна Україна зажурилася.
А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!
5. Розповідь учителя.
Наша країна дуже гарна, різноманітна, багата своїм тваринним і рослинним світом, корисними копалинами. А найголовніше – своїми працьовитими, мужніми, дружніми людьми, які заради цілісності своєї держави готові на різноманітні подвиги. Українець-патріот буде любити українську мову, цінуватиме звичаї і традиції рідного краю, встане на захист своєї Батьківщини, знатиме народні і державні символи.
Зараз український народ згуртувався наче одна родина. Багато людей втратили власні домівки і їх прихистили в інших містах і селах не лише України, а й усього світу. Але всі, хто вимушено покинув власну Батьківщину, мріють повернутися на рідну землю і відбудовувати зруйноване ворогом, будувати нову процвітаючу країну, зміцнювати державу. Тому українці почали ще більше цінувати державні символи.
Чи добре ви знаєте символи своєї держави? А ось зараз це ми і перевіримо?
6. Відгадування ребусів.
• Можливо ви пригадали прислів’я про народні символи України?
• Молодці! Ви справжні патріоти!
7. Доповни вірш.
Фарби дасть мені матуся, Малювати я ……(навчуся).
Намалюю рідний…( край) – Дім в селі, ставок і …..(гай),
Синє небо, жовте….( сонце)
Загляда до нас у…..( віконце),
Чорнобривці в квітниках,
Полуниці на грядках,
І хліба вже чималі,
В небі линуть …. (журавлі).
Тут і гори, і долини,
Тут річки, моря, рівнини, Тут тварини і ….(птахи), Ось струмок сховавсь в мохи. Мати в аркуш подивилась, Посмішка в очах….( з’явилась).
І сказала мати сину:
– Як люблю я Україну! Ця країна чарівна
І єдина в нас вона.
• Чому мама любить Україну?
8. Вправа «Гронування» (проміння сонця)
• Якою б ви хотіли б бачити свою державу?
І V. Заключна частина.
1. Читання вірша учнями.
• Моя найкраща в світі сторона,
• Чарівна, неповторна, Україно!
• Для мене в цілім світі ти — одна
• І рідна, й мила, дорога, єдина.
(Під пісню «Україна понад усе» відбувається прощання з дітьми)
-Любі мої, ви є справжніми патріотами своєї країни, адже в маленьких серцях ви несете любов до своєї землі, віру у
ПЕРЕМОГУ!
– До зустрічі! Україна переможе!