2 березня о 18:00Вебінар: Як казка допомагає навчати образотворчому мистецтву учнів 5-7 класів

Міфи про шкідливі звички: алкоголь, наркотики...

Про матеріал
Сьогодні перед очима багатьох молодих людей через друзів, пресу, телебачення, Інтернет створюється ілюзія про наркотики, алкоголь. Ми дивимося та слухаємо ці міфи та згодом починаємо в них вірити. А коли знесилені "прибігаємо до мети", то нарешті починаємо розуміти, що це лише обман та смерть.
Перегляд файлу

22 міфи про Алкоголь.

http://cs6120.vk.me/v6120552/22d3/7sSo_yzccr8.jpg Міф 1. Алкоголь допомагає при застуді.
Насправді алкоголь знижує імунітет, тому люди які досить часто вживають ал. значно частіше хворіють, у тому числі і простудними захворюваннями. З простудними захворюваннями організм справляється сам, важливо йому не заважати, на заражати себе новою порцією бацил. Корисні домашній режим, спокій, аскорбінова кислота, гірчичники, полоскання горла, але ніяк не склянка горілки.
Міф 2. Алкоголь підвищує апетит.
На жаль, у дійсності алкоголь подразнює слизову оболонку шлунку, викликає гастрит, виразку, панкреатит, порушує засвоєння поживних речовин і веде до дистрофії.

Міф 3. Алкоголь, піднімає настрій.
Не плутайте хороший настрій з придуркуватим, яка викликана наркотичним сп'янінням. Якщо у людини є потреба в підйомі настрою за допомогою алкогольної отрути - це ненормально. Ймовірно, вже сформована залежність. Рекомендація - проконсультуватися у психіатра.
Міф 4. Алкоголь знімає втому.
Насправді він паралізує активність кори головного мозку і викликає дурненьке розгальмування. Необхідним є  відпочинок, сон, перемикання на інший вид діяльності.
Міф 5. Алкоголь знімає стрес.
Ні, він викликає тимчасовий наркоз, вихід з якого важчий самого стресу. Допоможуть скоріше занурення в роботу, спілкування з сім'єю, заняття спортом, хобі.
Міф 6. Алкоголь покращує сон.
Алкоголь вводить в наркотичний сон, веде до швидкого формування залежності, у питущих людей викликає болісну безсоння, що закінчується нерідко білою гарячкою та іншими алкогольними психозами. Краще вибрати фізичну роботу, душевну рівновагу, здоровий спосіб життя.
Міф 7. Алкоголь підвищує потенцію.
На жаль, і в цій сфері алкоголь діє непередбачувано. В одних випадках блокує появу ерекції з неминучим повним фіаско, в інших - ускладнює сім'явивергання, що веде до застою крові і запальних захворювань статевих органів. У звично питущих людей алкоголь знижує вироблення чоловічого статевого гормону - тестостерону, в результаті чого настає імпотенція.
Міф 8. Алкоголь знімає страх.
Ні, він лише викликає безрозсудність і неконтрольовану поведінку.
Міф 9. Алкоголь - калорійний продукт.
Не продукт, а наркотична отрута. Алкоголіки дуже часто гинуть при явищі всіх ознак виснаження. Поживними є продукти, що містять жири, білки, вуглеводи.
Міф 10. Алкоголь розширює судини.
Розширює, але не там, де потрібно. Наприклад, розширюючи судини слизової оболонки шлунка, провокує гастрити, виразки.
Міф 11. Алкоголь зігріває.
Типовий приклад ілюзорності дії алкоголю. Розширюючи поверхневі підшкірні судини, викликає посилену тепловіддачу і замерзання. З-за такого невігластва поплатився здоров'ям не один рибалка ...
Міф 12. Алкоголь допомагає при депресії.
На жаль, він лише ускладнює депресію. Часто штовхає на самогубство.
Міф 13. Алкоголь корисний для серця.
Алкоголь - це кардіотоксична отрута, викликає міокардіопатію. Активні м'язові клітини серця перероджуються на непотріб сполучну тканину. Серцева недостатність, як причина смерті людей, що п'ють, звичне явище.
Міф 14. Алкоголь знижує підвищений артеріальний тиск.
Це той випадок, коли ліки гірші за хворобу. У наркотичному сп'янінні артеріальний тиск знижується, але при виході з наркозу підвищується набагато вищим від початкового.
Міф 15.Алкоголь прочищає організм від токсинів.
Сам є токсином. Шкідливі речовини, включаючи алкоголь, з організму виводять печінка і нирки. Бажано уникати контактів з будь-якими токсинами.
Міф 16. Алкоголь виводить з організму радіоактивні шлаки.
У залежності від локалізації радіаційного ураження застосовуються різні лікарські засоби. Наприклад, при променевих ураженнях шкіри застосовують мазі. Горілці тут немає місця!
Міф 17. Алкоголь допомагає вести бізнес.
Та ні, він допомагає розвалити бізнес, так як алкоголь робить людину безвідповідальною. Успішному бізнесу сприяють підприємливість, діловитість, ініціативність, розум, відповідальність, вміння знайти свою нішу, зв'язки і т.д.
Міф 18. Алкоголь зміцнює дружбу.
Дружба на алкогольному грунті триває до тих пір, поки у вас є гроші. Без грошей питуща людина приречена на самотність.
Міф 19. Алкоголь покращує творчі здібності.
Навпаки, алкоголь пригнічує творчі здібності. Знищуючи нейрони кори головного мозку, поступово веде до недоумства. В алкоголі все живе гине, починаючи від мікробів і закінчуючи людиною.
Міф 20. Алкоголь створює образ міцного, зрілого чоловіка.
На жаль, він виставляє чоловіка в дурному, жалюгідному вигляді. Краще запитайте у жінок, як на їхню думку, виглядає справжній чоловік.
Міф 21. Пити багато - шкідливо, випивати «культурно» - корисно.
«Культурна» випивка веде до звички, звичка переростає в потребу. Потреба - це алкоголізм. Для будь-якої людини найкорисніше - взагалі не пити.
Міф 22. Міцні алкогольні напої - погано, слабкі - добре.
У будь-якому розведенні алкоголь залишається наркотиком. Деякі наші співгромадяни і слабоалкогольних пивом можуть набратися до безпам'ятства.

 

http://vse.rv.ua/sites/default/files/field/image/c48e648ce2.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-bIYZtXhu7cE/U3yQHNJs7wI/AAAAAAAAAB0/2P9jGBfEl5o/s1600/alcohol1.png

 

 

 

Міфи про наркотики

Міф — щось вигадане, нереальне, протилежне правді.

Коли люди бредуть по розжарених пісках пустелі без води під пекучим сонцем, в них перед очима з’являються солодкі ілюзії, які називаються міражами. Вони бачать пальми, зелену траву, прохолодну воду. І тоді, зібравши останні сили, вони біжать назустріч обману і падають мертвими на піщаних барханах.

Сьогодні перед очима багатьох молодих людей через друзів, пресу, телебачення, Інтернет створюється ілюзія про наркотики. Ми дивимося та слухаємо ці міфи та згодом починаємо в них вірити. А коли знесилені прибігаємо до мети, то нарешті починаємо розуміти, що це лише обман та смерть.

http://sss.kpi.ua/wp-content/uploads/2011/02/mozg2-300x203.jpg МІФ 1.

В житті потрібно спробувати все, в тому числі і наркотики

Ця фраза буде правдивішою, коли буде звучати ось так: «В житті потрібно спробувати наркотики, а від всього іншого відмовитись». Тому що після спроби наркотиків навряд чи захочете ви (і зможете) спробувати щось інше.

Та чи потрібно в цьому житті пробувати все? На багатьох речах так і написано: «Не залазь — уб’є» або «Не пий — отрута». Значить, не все в цьому житті потрібно пробувати. А чи не варто занести й наркотики до цих заборонених речей?

МІФ 2.

Наркотики надають життю різноманітності

Спочатку, ніби прикрашають: нові відчуття, цікаво...

Один наркоман сказав: «Одного разу завжди багато, а тисячі — завжди мало». Це тому що, коли вперше щось спробував, наприклад, план чи «колеса», вранці себе проклинаєш: навіщо я тільки зв’язався з цим «кайфом» — вставити — не вставило, а самопочуття зараз не дуже, ще й «капусту» просадив. А ще раз хочеться спробувати — ну, щоб самопочуття відрегулювати і сумління приглушити. І починається: «Все, сьогодні останній раз» і т.д. Різноманітності — нуль: зранку встав — треба дістати гроші, дістав — треба купити, купив — треба прийняти, прийняв — треба спати. І так кожен день. Тут вже не до сміху.

МІФ 3.

Вживати наркотики чи не вживати — це моя особиста справа.

Якби ви сказали, що купувати червоний светр або зелений — це Ваша особиста справа, то можна було б ствердно покивати головою. Але відносно наркотиків так сказати не можна.

Якщо це Ваша особиста справа, то чому повинні плакати батьки, дивлячись на доньку чи сина-наркомана, і запихати їм в кишеню гроші на ще одну «рятівну» дозу чи на лікування?

Якщо це Ваша особиста справа, то чому повинна страждати ваша дружина чи ваша кохана, черговий раз прощати вам зраду та впускати в дім?

Якщо це Ваша особиста справа, то чому повинні залишатися сиротами діти при живих матерях, які давно вже їх проміняли на ширку?

Якщо це Ваша особиста справа, то чому повинні терпіти люди, яким ви обкрадаєте квартири, обчищаєте кишені, «підсаджуєте» їхніх дітей?

МІФ 4.

Можна вживати наркотики «з головою» та не залежати від них

Ви бачили коли-небудь наркомана з «головою»? Запитайте в нього і зрозумієте, чи хотів він, коли починав вживати наркоту, докотитися до такого.

Люди, які говорять, що від наркотиків можна бути незалежним, не знають, що залежність буває двох видів:

Фізична.

Вона заключається в тому, що при відмові від вживання наркотику настає так звана «ломка»: фізичні больові відчуття. Така залежність настає від вживання будь-яких наркотиків, але в різній мірі: від плану та клею щось схоже на легке алкогольне похмілля, від ширки та кокаїну жахливий біль, який може привести, навіть, до смерті. Саме цей вид залежності мають на увазі, коли говорять про свободу від наркотиків.

Психологічна або духовна.

Це коли глибоко в душі сидить маленький демон, який заставляє вас щоденно шукати наркотик і мучить душу, якщо ви не кормите його цією отравою. Він поселяється із перших ваших спроб, з перших затяжок і може сидіти там все життя. Хочете перевірити, чи є він у вашій душі? Спробуйте зараз відмовитися на все життя від цигарок або плану. Раз і назавжди. Якщо вже через тиждень, а, може, й через день, ви біжите до кіоску, щоб купити штучку L&M’у чи повзете в гараж, щоб подихати над відкритою каністрою, — у вас є залежність, і цей маленький демон радісно пищить у вашій порожній душі, отримавши блискавичну перемогу.

МІФ 5

Я буду вживати лише легкі наркотики, а вони повністю безпечні.

Законодавство Україна не розділяє наркотичні засоби на легкі і важкі. За вживання, зберігання, перевезення, виготовлення та продаж будь-яких наркотичних засобів передбачається кримінальна відповідальність.

За звичай, важкими наркотиками називають кокаїн, героїн, «ширку» (опіум),а легкими — план, екстазі, LSD, токсичні речовини. Але чи можна назвати наркотик легким, якщо від нього помирають (наприклад, від екстазі, токсичних речовин) або втрачають розум (наприклад, від «грибів» або LSD)? А якщо добавити до цього виникнення психологічної залежності, про яку ми вже говорили, то немає жодного сумніву: поділ наркотиків на важкі та легкі — це просто міф.

Дещо про види наркотиків та наслідки їх вживання

Конопля

Вуличні назви: план, драп, марихуана, травка та інші. Містить в собі понад 400 різних хімічних сполук, що здатні викликати галюцинації. Найвідоміша з них — тетрагідраканнабінол (ТНС) — здатна відкладатися в жирових клітинах і залишатися в організмі на протязі місяця, негативно впливаючи на пам’ять та статеві органи.

Негативні наслідки вживання коноплі:

-Забруднення легень смолами, розвиток хронічного бронхіту та раку горла і легень.

-Підвищення артеріального тиску, сердечна аритмія.

-Враження функцій головного мозку (мислення, почуття, пам’ять).

-Порушення координації.

-Зниження статевих функцій у чоловіків та жінок.

-Поступове зниження насолоди від вживання, що веде до збільшення дози або переходу до інших наркотиків.

-Психологічна залежність.                                                               Екстазі

http://sss.kpi.ua/wp-content/uploads/2011/02/xtasy-300x293.jpgВідноситься до групи психостимуляторів. Наркотик набув популярності водночас із розвитком музики стилів «Хаус» та «Рейв».

Негативні наслідки вживання екстазі:

-Наркотик викликає потребу інтенсивно рухатись, що призводить до перегріву та обезводнення організму. Внаслідок цього часто трапляються смертельні випадки.

-Підвищення артеріального тиску.

-Психози, які супроводжуються страхом, агресією та галюцинаціями.

-Психологічна залежність.

LSD (діетиламід лізергінова кислота)

Препарат ряду галюциногенів. Прийнятий в США на озброєння в якості бойової отруйної речовини. Розрахований на враження живої сила ворога під час війни.

Негативні наслідки вживання LSD:

-Пошкодження головного мозку.

-Психози, які супроводжуються панікою, агресивністю, страхом, а також сильними галюцинаціями.

-Розвиток шизофренії.    

-Трапляються смертельні випадки.

-Психологічна залежність.

Токсичні речовини

Сюди відносяться: ефір, дихлофос, ацетон, толуол, лаки, розчинники, клей «Момент» тощо. В більшості випадків вживаються підлітками віку 10−16 років.

Негативні наслідки вживання токсичних речовин:

-"Смерть в мішку". Оскільки для відчуття ейфорії вимагається велика кількість токсичних речовин, то в багатьох випадках виникає раптова зупинка серця і дихання.

-Враження печінки, що призводить до порушення згортання крові, зниження імунітету, а також цирозу.

-Пошкодження клітин головного мозку, що веде до відставання в психічному розвитку, до змін в характері.

-Гибель клітин легень і запалення (пневмонія).

-Отруєння організму та смерть.

-Психологічна залежність.

Кокаїн і крек

Елітний наркотик. Через високу ціну став популярним лише серед багатих людей.

Негативні наслідки вживання кокаїну:

-Порушення сну.

-Зміна голосу.

-Порушення координації.

-Нудота .

-Конвульсії та параліч.

-Нервовість, дратівливість та постійні переживання.

-Страх, підозрілість, паніка та депресія.

-Зорові та слухові галюцинації.

-Суїцидні думки та спроби самогубства.

-Смерть.

-Сильна фізична та психологічна залежності.

Опіумні наркотики

http://sss.kpi.ua/wp-content/uploads/2011/02/49726306_20090907164941-244x300.jpgЦе препарати, виготовлені із маку: «ширка» або «чорне», героїн, кодеїн, а також їх синтетичні замінники: наприклад, метадон. Вводяться внутрівенно за допомогою шприца («баяна»).

Негативні наслідки вживання опіумних наркотиків:

-Захворювання печінки, що приводить до цирозу.

-Ризик зараження сифілісом, гепатитом, СНІДом.

-Зниження імунітету.

-Пошкодження структури головного мозку.

-Порушення обміну кальцію в організмі. Внаслідок цього руйнуються зуби і пом’якшуються кістки.

-Утворення абсцесів (гнійних ран).

-Гангрена.

-"Попалені" вени.

-Дистрофія та параліч.

-Смерть протягом 10−15 років.

-Сильна фізична та психологічна залежності.

 

docx
Додано
27 березня 2019
Переглядів
783
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку