Я досліджую світ
Тема. Правило про незнайому людину.
Мета: ознайомити учнів з правилами поводження з незнайомими людьми; спонукати учнів дотримуватися цих правил; вчити як діяти в небезпечних ситуаціях; виховувати обережність, обачливість.
Обладнання: мультимедійна дошка, підручник «Я досліджую світ», цеглинки лего.
Хід уроку
Ранкове коло
-
Вітання
Діти вітаються різними жестами.
-
Обмін інформацією «Якого кольору весна?»
Діти обирають цеглинку лего та пояснюють, чому цей колір вони вважають весняним.
Робота над темою уроку
-
Стратегія «Прогнозування за ілюстрацією» (мультимедійна дошка)
-
Розгляньте ілюстрацію. До якої вона казки?
-
Пригадайте казку «Колобок».(Діти коротко переказують казку)
-
Що сталося з Колобком? Чому?
-
Про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
-
Бесіда
-
Ми живемо в суспільстві. Де б ми не були, куди б не пішли чи поїхали, ми всюди зустрічаємо людей. Це і наші рідні, знайомі, друзі, а також незнайомі люди.
-
Чи можемо ми сказати, що всі незнайомі люди злі та погані?
-
Так, серед незнайомців багато добрих та чуйних людей.
-
А чи можемо ми бути впевненими, що люди, яких ми зустрічаємо, добрі?
-
Так, ми нічого не можемо сказати про людей, яких зустрічаємо, адже вони нам незнайомі, ми нічого про них не знаємо.
-
Сьогодні на уроці ми вивчимо правило про незнайому людину та навчимося діяти в небезпечних ситуаціях.
Робота за підручником (с. 50)
-
Ознайомлення з правилом про незнайому людину
-
Послухайте (прочитайте) правило про незнайому людину, яке нам розповідає хлопчик Дивосвіт.
-
Розкажіть правило про незнайому людину. Поясніть його. Фізкультхвилинка
-
Робота в парах
-
Розгляньте малюнки.
-
Розкажіть, що сталося на дитячому майданчику.
-
На якому малюнку хлопчик поводиться правильно?
-
Який висновок ми можемо зробити?
-
Робота в групах
-
Уявіть, що ви зустріли незнайому людину. Як ви будете діяти, якщо вона з вами намагатиметься говорити, пропонуватиме солодощі, намагатиметься схопити вас чи навіть схопить?
-
Обговоріть ці ситуації та запропонуйте план дій. Можна продемонструвати свою поведінку.
Підсумок уроку
-
Стратегія «Ромашка запитань Блума»
-
Де ми зустрічаємо незнайомих людей?
-
Чи всі незнайомі люди злі?
-
Чому ми повинні бути обачливими під час зустрічі з незнайомцями?
-
Які правила поведінки з незнайомими людьми ви знаєте?
-
Що буде, якщо ми не будемо дотримуватися правил безпеки?
-
Як ми повинні діяти вразі небезпеки?
-
Метод «Прес»
Ми вважаємо, що поводитися з незнайомими людьми потрібно дуже обережно.
Тому що…
Наприклад…
Отже, …