Міні- проект "Як вчаться пташенята".

Про матеріал
Розглянувши дуже важливі аспекти життя тварин, які пов'язані з поведінкою, побачили, що вони спрямовані на забезпечення виживання в сталих умовах. Здатність до научіння значно підвищила шанси виду на виживання, бо дозволила пристосуватися до змін умов зовнішнього середовища.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міні-проект: Як вчаться пташенята Розробила: Полякова Н. В.

Номер слайду 2

Навчання пташенят охоплює широкі області життя птахів: захист від ворогів, харчування, добування їжі, політ, особливості співу, тощо. У виводкових птахів з перших днів життя пташенята всюди йдуть за самкою, копіюючи її рухи та підкорюються її сигналам. Таким чином вони вчаться об‘єктам та способам харчування, розпізнавати ворогів, способам захисту при тривожних сигналах самки.

Номер слайду 3

Самці синиці великої беруть шматочок їжі, підлітають до гнізда і маневрують між гіллям. Пташенята намагаються злетіти, їжа дістається тому, хто перший встиг. Самка великого строкатого дятла вставляє шматочки їжі в кору дерева і відлітає, примушуючи пташеня дістати корм.

Номер слайду 4

І ось у якийсь із моментів падіння орлятко починає робити рух, якого ніколи раніше не робило: воно розправляє на вітрі свої бічні відростки-крила і починає летіти. Так орли вчать своїх пташенят. І як тільки пташеня навчилося літати, батьки беруть його із собою і показують місця, де водиться риба. Ось орлятко вивалюється, таке незграбне, ще нічого не вміє, нічого не знає. Пташеня зривається з височенного схилу, черевом по ньому їде, а потім падає у прірву. І тут тато (той, який ловив колись гілочки) кидається вниз і ловить собі на спину орля, не давши йому розбитися. І потім на спині він піднімає його знову в незручне гніздо, і все починається спочатку. Пташенята падають, а батько їх ловить.

Номер слайду 5

Молоді самці птахів із ряду горобцеподібних починають співати відразу після народження. Але щоб почали лунати справжні голоси птахів, повинен відбутися повний розвиток органів співу та м'язів, що керують ними, а це потребує деякого часу. Молоді самці зазвичай уважно слухають спрощену пісню батьків і вивчають спочатку цю „версію". Навесні вони самі починають співати і постійно вдосконалюють пісню, слухаючи і повторюючи голоси інших самців. Але „майстрами" в цій справі птахи стають здебільшого вже тільки наступного року.

Номер слайду 6

 Пташенята від природи дуже допитливі. Вони досліджують те, що їх оточує, і отримують певні навики, які потім допоможуть якнайкраще запам'ятати і використовувати все, що знаходиться довкола них. Це особливо важливо для перелітних птахів, які, повертаючись з теплих країв, повинні знайти місця гніздування. Поштові голуби мають добру пам'ять. Вони з легкістю знаходять свій голубник. Орієнтація під час польоту - це дуже складне явище. Якщо дорослого птаха перенести у віддалене від шляху його перельотів місце, то він без особливих проблем знайде дорогу додому.

Номер слайду 7

Самець зяблика, вирощений окремо від інших птахів свого виду, теж пробує співати, але його спів не схожий на типовий спів зяблика. У загальному, пісні всіх зябликів трохи відрізняються між собою в залежності від того, де живуть птахи. У природі папуги пробують наслідувати голос свого партнера і, таким чином, укріплюють між собою зв'язок. Австралійський лірохвіст, слухаючи спів інших видів птахів, складає з фрагментів чужих мелодій власну пісню. Він мешкає в непрохідних чагарниках і потребує багатого репертуару, щоб привернути увагу самки.

Номер слайду 8

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
До підручника
Біологія 7 клас (Довгаль І.В., Ягенська Г. В., Жолос О. В., Ходосовцев О. Є., Костіков І. Ю., Волгін С. О., Додь В. В., Сиволоб А. В., Скрипник Н.В., Толстанова Г. М.)
Додано
17 серпня
Переглядів
97
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку