У кожному середовищі існування тварини мають певні пристосування в будові, життєдіяльності та поведінці, які сформувалися протягом еволюції і дають змогу виживати.
Як тварини пристосовані до життя в різних умовах. Розробила: Полякова Н. В. Вчитель: гімназії №27 м. Кам’янське
Номер слайду 2
Камуфляж і забарвлення: Багато тварин, таких як хамелеони, метелики і риби, розвинули здатність змінювати колір своєї шкіри або забарвлення, щоб приховатися від потенційних хижаків або жертв.
Номер слайду 3
Тварини, які живуть у холодних умовах, такі як тюлені та моржі, мають великий жировий шар, який допомагає їм зберігати тепло тіла в холодну погоду.
Номер слайду 4
Жаба древолаз Представники цього виду пристосувалися до умов життя в Південій Америці. Мешкають в дощових лісах Болівїї, Коста-Рікі, Бразилії, Колумбії, Еквадора, Венесуели, Суринама, Французької Гвиани, Перу, Панами, Гайани і Нікарагуа. Дорослі особини живляться переважно мурахами, але їдять і інших дрібних комах й павуків. Токсини містяться в мурахах, концетруються в шкірних залозах, перетворюються на отруту. Яскраве забарвлення сигналізує хижакам, що в тварині є отрута. Також древолази можуть рухатися на вертикальних поверхнях
Номер слайду 5
Гепарди Гепард може швидко пересуватися, завдяки будові тіла може розганятися до 93 км/год щоб полювати на здобич або втікати від інших хижаків. Завдяки забарвленню він може маскуватися і робити засідки на здобич. Також має дуже гострі зуби завдяки яким він дуже добре полює на тварин. Він має гострі кігті та сильні лапи, завдяки цьому він може наздоганяти здобич на деревах.
Номер слайду 6
Жирафи. Жирафи дуже сильні та можуть вбити хижака одним ударом ноги. Завдяки довгій шиї вони дотягуються до самих верхніх гілок дерев, що важливо для забезпечення цих тварин їжею в умовах, коли недостатньо рослинної їжі. Жирафи майже завжди сплять стоячи, що стає їхнім захисним механізмом від хижаків. Таке положення дозволяє їм залишатися насторожі, коли вони потребують хвилини відпочинку.
Номер слайду 7
Слони. У слонів прекрасна пам’ять, вони дуже розумні. У стаді слони держаться в групі та захищають друг друга. Органом дотику, нюху і хапання слугує рухливий хобот. Слони мають масивні корінні зуби, якими перетирають рослинну їжу. В міру стирання вони, на відміну від зубів більшості ссавців, протягом життя замінюються новими до 6 разів. Великі вуха слугують для регулювання температури та порівняно рухливі — слони здатні махати ними що важливо в спекотну погоду..
Номер слайду 8
Скляний метелик. Метелик в основному зустрічається в центральних і північних регіонах Південної Америки. Дорослий метелик харчується переважно нектаром квітів. Цей вид метеликів від хижаків маскується за допомогою своїх крил, які прозорі. Метелику легко сховатися на фоні будь-якої рослини.
Номер слайду 9
Пінгвіни. Харчуються морськими тваринами: рибами, молюсками, ракоподібними планктонами тощо. Для цього птахи пристосувалися: у пінгвінів форма тіла обтічна та є крила, які не придатні щоб літати, але допомагають добре пірнати та гарно плавати- це дозволяє пінгвінам швидко пересуватися у воді, щоб ловити рибу. Невеликий розмір голови і ніг пінгвінів запобігає найменшій втраті тепла в холодних умовах Антарктиди.
Номер слайду 10
Медоїд З назви розуміємо, що він може залізти у вулик і з’їсти мед. Особливість тварини: шкура товщиною 1 см, бджіл він не боїться, також не боїться багатьох хижаків. У медоїда є імунітет до отрути змій. Медоїди мають гострі кігті та зуби, тому вони можуть полювати на маленьких крокодилів, змій, птахів тощо. Він дуже розумний. Наприклад, в національному парку Крюгера в ПАР два медоїда постійно збігають з свого вольєра. Працівники парку закрутили дріт на засув, але медоїд все одно відрив двері. Поставили на двері замок - медоїд прокопав підкоп. Перевели медоїдів у інший вольєр з бетонними стінами і фундаментом - медоїд підставив гілку дерева і переліз через забор. Прибрали дерево- медоїд зібрав з вольєру камні та склав їх перед забором і знову переліз через забор. Камні прибрали- медоїд почав згрібати землю перед забором.
Номер слайду 11
Гіганьський мурахоїд. Мурахоїд – їсть мурах. В них є довгий язик, за допомогою якого вони достають мурах або термітів з мурашника або з термітніків. Також в нього довгі кігті за допомогою яких він заривається в мурашник або термітник. Він може кігтями захищатися від хижаків.
Номер слайду 12
Кенгуру. В кенгуру розвинені задні лапи, він дуже далеко стрибає в довжину до 9 м зі швидкістю 55 км/год. Він дуже сильний, захищаючись може вдарити по хижаку задніми лапами.
Номер слайду 13
Бобер. Завдяки своїм зубам він може перегризти дерево і будує з нього плотину щоб вода не затопила його нору. Проти хижаків допомагають великі зуби.
Біологія 7 клас (Довгаль І.В., Ягенська Г. В., Жолос О. В., Ходосовцев О. Є., Костіков І. Ю., Волгін С. О., Додь В. В., Сиволоб А. В., Скрипник Н.В., Толстанова Г. М.)
Додано
17 серпня
Переглядів
515
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат про публікацію авторської розробки