Земля́ — третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства.
Сонячна система складається з центрального тіла - Сонця;
9 планет (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон); супутників планет (44); малих планет - астероїдів (їх нараховується близько 50 тис.) та метеорних тіл і комет (близько 900)
Найбільшим тілом Сонячної системи є Сонце. Його діаметр у 109 разів більший за діаметр Землі.
Земля на відміну від своїх ближніх сусідів - Марсу, Венери, Місяця та Меркурія, має досить сильне магнітне поле.
Планети рухаються по своїх орбітах навколо сонця.
Швидкість руху вздовж орбіти тим вища, чим меншим є радіус (відстань від Землі до Сонця). Середня орбітальна швидкість Землі становить 29,765 км/с.
Найменшою планетою Сонячної системи є Плутон. Його діаметр становить усього 3000 км.
Найбільшу кількість супутників мають планети-гіганти. У Юпітера на середину 2001 року їх нараховувалося вже 28, Сатурна - 30, Урана - 21 і лише в Нептуна - 8.
Найгарячішою планетою Сонячної системи є Меркурій. Ця планета розташована найближче до Сонця та має діаметр у 15 разів менший за діаметр Землі. Меркурій водночас є і найхолоднішою планетою Сонячної системи. Справа в тому, що ця планета постійно повернена до Сонця лише одним боком, тому температура поверхні освітленої частини планети досягає 400 °С, а темної - наближається до абсолютного нуля (-273 °С).
Найхолоднішим об'єктом Сонячної системи є супутник Нептуна Тритон. Він має найхолоднішу поверхню у Сонячній системі, що дорівнює -235 °С. За такої температури більша кількість нітрогену Тритону конденсувалася памороззю на поверхні.
Найповільніше за всі планети Сонячної системи навколо своєї осі обертається Венера - 243 доби на одне обертання. Юпітер робить одне обертання за 9,9 години.
Найяскравішою планетою Сонячної системи вважається Венера.
Найвіддаленішою планетою Сонячної системи є Плутон. Екваторіальний діаметр планети становить 4 тис. км2. Відстань від Сонця до Плутона становить - близько 6 млрд. км.
Венера, на відміну від інших планет, обертається у напрямку, зворотному від руху навколо Сонця, причому у 243 рази повільніше за Землю.
На марсіанському екваторі, де атмосферний тиск менший у 200 разів, ніж на Землі, температура протягом доби змінюється від +27 ° до -50 °С.
Перше вітчизняне товариство дослідників космічного простору з'явилося в Києві у 1925 році.
«Ми про Сонце більше знаємо, ніж про Землю»
«Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди будемо зберігати і примножувати цю красу, а не руйнувати її»
Юрій Гагарін