Тема: Місто і село. Краса рідного краю. Підбиваємо підсумки. Чим славне твоє рідне село?
Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про Україну, рідне село; розвивати знання учнів про велич і красу рідного краю; розвивати спостережливість, кмітливість; формувати пізнавальний інтерес, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати любов до рідного краю
Обладнання: карта України, картинки, плакат Рідний край, сонечко, смайлики
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
- Доброго дня! Діти, сядьте зручно. Руки покладіть на парти долонями доверху. Заплющіть очі. Давайте привітаємо природу і наших гостей
- Доброго дня, ласкаве сонечко!
- Доброго дня, життєдайне повітря!
- Доброго дня, чиста водице!
- Доброго дня, дорогі гості!
Усміхніться. Подумки ще раз побажайте природі процвітання, а людям здоровя, щастя, добра.
А тепер розплющіть очі. Ви будете здоровими до тих пір, доки самі даруватимете природі і людям тепло своєї душі
Емоційна настанова
У мене зараз гарний настрій, ось такий (смайлик)
- У кого з вас гарний настрій, покажіть? (Діти показують смайлики)
- Я, сподіваюсь що такий настрій у вас залишиться до кінця дня.
Вправа «Погода»
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
РІДНИЙ КРАЙ
Вірш МОЯ БАТЬКІВЩИНА
Фізкультпауза Рідний край
Я бачу, що ви готові вирушати у подорож. Але помандруємо ми не самі. Сьогодні, коли я йшла до школи, то побачила щось дуже красиве, воно мені дуже сподобалося і головне, воно дуже хотіло потрапити до нас. Цей гість може стати нашим помічником. Що ж це за гість? Відгадайте?
Хто однаково всіх любить,
Всіх однаково голубить?
Кожний скоса тільки гляне,
А обняти не дістане. (Сонечко)
(На дошці прикріплюю малюнок сонечка)
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Наш помічник пропонує нам приступити до першого завдання нашого маршруту.
Робота в парах
Роздивіться фото на с. 110 та оберіть: що вирощено в селі, а що виготовлено в місті?
Роздивіться фото на с. 111
Діти чатають вірш про Терешки
ІV. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
Давайте ще раз згадаємо цю подорож, подивіться на дошку, чи впізнаєте ви ці місця?
А ви запитували у своїх батьків про виникнення наших сіл.
( Існує ще одна легенда, що назва села походить від першого поселенця Терентія (по простонародній вимові Терешко). А Маленки від малини, якої було у великій кількості.
V. Підсумок уроку
Діти, наше сонечко задоволене нашою подорожжю. І запитує вас, що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
- Як потрібно дбати про свій рідний край?
Давайте пообіцяємо сонечку дбати про свій край, робити його красивим і не смітити у природі. На цьому наш урок закінчено.