Урок з алгебри в 7 класі на тему: «Многочлен. Дії з многочленами»
Мета:
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок
Форма проведення: урок-подорож
Прийоми:
Засоби навчання:
Обладнання:
Хід уроку
Сьогодні у нас урок незвичайний, а урок-подорож рідною Чернігівщиною. Отже, почнемо з вислову Конфуція: «Від того настрою, з яким ви вступаєте в день, або в якусь справу, залежать ваші успіхи, а можливо, і невдачі.» Я бажаю вам розпочати урок з гарним настроєм і отримати міцні знання і гарні результати.
План уроку і критерії оцінювання знаходяться у кожного на парті.
Аркуш самооцінювання
Прізвищі та імя учня ___________________________________________ |
||
Види роботи |
Бали |
Максимум |
1.Виконання домашнього завдання |
|
1 |
2.Формулювання теми і мети |
|
1 |
3. «Скринька знань» |
|
1 |
4. «Математична естафета» |
|
1 |
5.Множення многочлена на одночлен |
|
1 |
6.Спрощення виразів |
|
2 |
7.Розв’язування рівнянь |
|
2 |
8.Тестування онлайн |
|
3 |
Загальна кількість балів |
|
12 |
На екрані зображено правильні розв’язання домашнього завдання. Обміняйтеся зошитами і поставте 1 бал, якщо все правильно і 0 балів, якщо не правильно виконано або немає д/з.
Учитель: Я задоволена, що всі ви готові до уроку і маю надію, що він буде для вас цікавим і корисним.
Які завдання, на вашу думку, вам треба поставити перед собою?
1)Закріпити поняття про многочлен;
2)Закріпити вміння додавати та віднімати многочлени, множити многочлен на одночлен, зводити подібні доданки;
3)Повторити властивості степенів і дій з степенями;
4)Формувати навички використання теоретичних знань до розв’язування вправ;
5)Розвивати обчислювані навички, логічне мислення, інтерес до вивчення математики.
Сучасні фахівці повинні добре володіти математичними знаннями. Тому я вас закликаю більше уваги звертати на вивчення математики. Сьогодні вивчення математики поєднаємо з цікавою мандрівкою рідною Чернігівщиною.
«Скринька знань»
Перед тим як вирушити в дорогу, мандрівники завжди збирають і перевіряють спорядження. Тому зараз зберемо і перевіримо ваш багаж – знання.
1.Що називають степенем з натуральним показником?
2.Як помножити степені з однаковою основою?
3. Як поділити степені з однаковою основою?
4. Як піднести степінь до степеня?
5.Чому дорівнює ?
6.Чому дорівнює 1 в сотому степені?
7.Що називають одночленом?
8.Як називають числовий множник одночлена?
9.Як помножити одночлени?
10.Як піднести одночлен до степеня?
11.Що називають многочленом?
12.Які це подібні доданки многочлена?
13. Що означає звести подібні доданки многочлена?
14.Який многочлен називають многочленом стандартного вигляду?
15.Який многочлен називають двочленом, а який - тричленом?
16.Як знайти суму многочленів?
17. Як знайти різницю многочленів?
18. Як виконати множення одночлена на многочлен?
19. Як розкрити дужки перед якими стоїть знак плюс?
20. Як розкрити дужки перед якими стоїть знак мінус?
Перша зупинка – рідна Борзна.
Математична естафета
Друга зупинка – Батурин
Розвязування вправ
№1 Множення одночлена на многочлен
; 3)
4) самостійно
Третя зупинка - Качанівка
№2 Спрощення виразів
; 2)
3); 4) самостійно
Четверта зупинка - Чернігів
№3 Рівняння
1)
2)
3) самостійно
Пята зупинка – Бреч
Фізкультхвилинка
Тестування онлайн
6 запитань – Оцінюються по 0,5 бала кожне.
Сьогодні на уроці ви здолали чергові сходинки до успіху. Чи розвязали ви поставлені на початку уроку завдання? Куди завела Вас мандрівка наостанок? (Звичайно, у рідну школу)
Оцінювання учнів
Повторити параграфи 5,6,7,8, виконати №271, №274
Якщо сподобався урок підніміть палець вгору. ‘
Аркуш самооцінювання
Прізвищі та імя учня ___________________________________________ |
||
Види роботи |
Бали |
Максимум |
1.Виконання домашнього завдання |
|
1 |
2.Формулювання теми і мети |
|
1 |
3. «Скринька знань» |
|
1 |
4. «Математична естафета» |
|
1 |
5.Множення многочлена на одночлен |
|
1 |
6.Спрощення виразів |
|
2 |
7.Розв’язування рівнянь |
|
2 |
8.Тестування онлайн |
|
3 |
Загальна кількість балів |
|
12 |
Розв‘язування вправ
№1 Множення одночлена на многочлен
; 3)
4) самостійно
№2 Спрощення виразів
; 2)
3); 4) самостійно
№3 Рівняння
1)
2)
3) самостійно
Оцініть свою роботу за шкалою настрою, де 1 - погано працював, а 5 – чудово. Обведіть потрібне число
1 2 3 4 5
1.Що називають степенем з натуральним показником?
2.Як помножити степені з однаковою основою?
3. Як поділити степені з однаковою основою?
4. Як піднести степінь до степеня?
5.Чому дорівнює ?
6.Чому дорівнює 1 в сотому степені?
7.Що називають одночленом?
8.Як називають числовий множник одночлена?
9.Як помножити одночлени?
10.Як піднести одночлен до степеня?
11.Що називають многочленом?
12.Які це подібні доданки многочлена?
13. Що означає звести подібні доданки многочлена?
14.Який многочлен називають многочленом стандартного вигляду?
15.Який многочлен називають двочленом, а який - тричленом?
16.Як знайти суму многочленів?
17. Як знайти різницю многочленів?
18. Як виконати множення одночлена на многочлен?
19. Як розкрити дужки перед якими стоїть знак плюс?
20. Як розкрити дужки перед якими стоїть знак мінус?