План-конспект уроку
з баскетболу (5 рік навчання)
для учнів 9 класу
Дата проведення:
Мета уроку: зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей, вдосконалення техніки гри у баскетбол, виховання моральних та вольових здібностей, вміння працювати в колективі.
Завдання уроку:
1. Вдосконалювати техніку передачі м’яча на місці.
2. Вдосконалювати техніку виконання ведення м’яча на місці та у русі.
3. Сприяти розвитку швидкості, координації, швидкості.
4. Виховувати колективізм, дисциплінованість, активність.
Бесіда: правила з безпеки життєдіяльності на уроках спортивних ігор.
Тип уроку: навчальний
Метод проведення: індивідуальний, груповий, поточний.
Місце проведення: спортзал.
Час проведення: 45 хв.
Обладнання i інвентар: баскетбольні м’ячі, фішки, секундомір, нагрудники.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно–методичні вказівки |
|||
ОМГ |
ПМГ |
СМГ |
|||
I. Підготовча частина: |
15 хв. |
|
|||
|
2 хв. |
опитати самопочуття; спортивна форма; зовнішній вигляд |
|||
|
2 хв. |
інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроках спортивних ігор
|
|||
Завдання 1 |
|
|
|
|
|
|
30с |
30с |
30с |
чіткість та правильність виконання |
|
|
30с |
30с |
30с |
дистанція 2м. |
|
|
2 хв. |
2 хв. |
1.5 хв. |
дистанція 2 м; спостерігати за диханням, темп повiльний, СМГ виконує біг з чергуванням ходьбою |
|
|
3*15м |
2*15м |
1*15м |
дистанція-2м |
|
|
3*15м |
2*15м |
1*15м |
дистанція-2м |
|
|
4 р. |
4р. |
_____ |
по свистку бігти у протилежному напрямку |
|
|
30с |
30с |
30с |
відновлення дихання |
|
Завдання 2: ЗРВ у русі |
5 хв. |
5 хв. |
4 хв. |
|
|
В. п. - руки перед грудьми: 1-2: відведення зігнутих рук назад; 3-4: відведення прямих рук назад |
3 р
|
3 р
|
2 р
|
руки не опускати |
|
В. п. - руки в сторони. Чотири колові оберти руками вперед,чотири назад. |
3 р. |
3 р. |
1 р. |
максимальна амплітуда рухів |
|
В. п. - 1 – 2: нахили тулуба вперед на кожен крок |
3 р
|
3 р |
2 р |
ноги в колінах не згинати |
|
В. п. - руки вперед в замок, |
4 р. |
4 р. |
3 р. |
спина пряма |
|
В.п. – права рука догори. На кожен крок зміна положення рук. |
6 р. |
6 р. |
4 р. |
Руки прямі |
|
В. п. – руки за головою, випади на кожен крок.
|
6 р. |
6 р. |
4 р. |
Випади не на максимальну довжину кроку |
|
Ходьба та стрибки навприсядки. |
10м. |
8м. |
3м. |
Руки на колінах |
|
Завдання 3: Бігові та стрибкові вправи |
|
|
|
|
|
Стрибки на правій та лівій нозі |
15м. |
15м |
-- |
Всю дистанцію не змінювати ногу |
|
Біг з високим підніманням стегна |
15м. |
15м |
-- |
Частота виконання |
|
Біг із захлестом гомілки |
15м. |
15м |
-- |
Частота виконання |
|
Приставним кроком вперед-в сторони |
15м. |
15ь. |
-- |
У напівприсяді |
|
Вистрибування на кожен крок |
15м. |
15м |
-- |
Висота стрибка |
|
Багатоскоки |
15м. |
15м |
-- |
Довжина стрибка |
|
Прискорення |
15м. |
15м. |
-- |
|
|
|
25 хв. |
|
|||
Завдання 4 - передачі м’яча на місці: двома руками від грудей, з ударом об підлогу, однією рукою від плеча, ловіння м’яча у стрибку, імітація кидка у кошик; - ведення м’яча: асинхронне ведення м’яча без зорового контролю |
5 хв.
|
5 хв.
|
3 хв.
|
безпека життєдіяльності; вправи виконувати у парах; техніка виконання; СМГ після виконання вправи виконує дихальні вправи. |
|
Завдання 5 -Гра «Молекули»: гравці переміщуються по майданчику з веденням м’яча, по команді вчителя (піднята рука) вони починають бігати, опущена рука – ходять. - Гра «Зомбі»: гравці переміщуються по майданчику з веденням м’яча, їх намагаються наздогнати два гравці, які не мають права бігати, гравець до якого доторкнулись, присідає 5р. - Гра «Переверни фішку»: гравці з веденням м’яча намагаються на швидкість перевернути фішку. -Гра «Акула»: два гравці без м’яча намагаються заморозити гравців, а гравці з веденням м’яча пробують не попастись та розморозити своїх товаришів. (Під час уроку використані ігри за покликанням: https://youtu.be/tUAucT9-Gmk )
|
4 хв.
4 хв.
4 хв.
4 хв. |
4 хв.
4 хв.
4 хв.
4 хв. |
--
--
--
-- |
безпека життєдіяльності; техніка виконання; клас розділити на групи по 10-14 чол.
|
|
Завдання 6 Гра на відновлення: гра на розвиток уваги та реакції |
4 хв.
|
4 хв.
|
3 хв. ____
|
правила гри; клас розділити по парам |
|
III. Заключна частина: |
5 хв. |
|
|||
|
1хв. |
|
|||
|
30сек. |
|
|||
|
30сек. |
опитати самопочуття |
|||
|
1 хв. |
|
|||
|
1 хв. |
виконувати спеціальні вправи для розвитку сили м’язів тулуба та рук. |
|||
|
1 хв. |
|
|||