мета : Поглибити знання з історії виникнення та розвитку легкої атлетики , видів легкої атлетики.Сприяти залученню учнів до занять легкою атлетикою,пропаганда здорового способу життя,
Легка атлетика - олімпійський вид спорту, що поєднує такі дисципліни як: ходьба, біг, стрибки (у довжину, висоту, потрійний, з шестом), метання (диск, спис, молот, і штовхання ядра) і легкоатлетичні багатоборства. Один з основних і найбільш масових видів спорту.
Номер слайду 3
Легка атлетика входить до числа п’яти олімпійських видів спорту, які були представлені на всіх Олімпіадах. Число медалей, які розігруються на олімпійських змаганнях змінювалося від 12 на першій олімпіаді 1896 до 47 на на Літніх іграх у Пекіні. Жінки почали змагатися на Олімпіадах, починаючи з 1928 року, проти волі барона де Кубертена. Олімпійський легкоатлетичний турнір проводиться на Олімпійському стадіоні і є центральною подією олімпійської програми, притягуючи увагу глядачів і засобів масової інформації. Легка атлетика входить до числа п'яти олімпійських видів спорту, які були представлені на всіх Олімпіадах.
Номер слайду 4
Спортивна ходьба відрізняється від звичайної технікою рухів і має вдвічі більшу швидкість, що, звичайно, вимагає підвищених енергозатрат. Заняття спортивною ходьбою зміцнюють внутрішні органи і системи, поліпшують їх працездатність. Офіційні змагання з спортивної ходьби проводяться на таких стандартних дистанціях: Закриті приміщення (манеж): 3000 м (жінки), 5000 м (чоловіки і жінки); Відкритому повітрі (стадіон, шосе): 5 км; 10 км (юніори, юніорки); 20 км, 50 км (чоловіки, жінки).
Номер слайду 5
Біг поділяється на олімпійські та інші дисципліни. До олімпійських належать: 1) «гладкий» біг (тобто біг по доріжці стадіону з твердим покриттям); 2) спринтерський - на короткі дистанції (100, 200, 400 м); 110 м (100 м у жінок) та 400 м з бар'єрами (у чоловіків); та відповідні естафети (4х100 та 4х400 м); біг на середні дистанції (800 та 1500 м); 3) стаєрський - біг на довгі дистанції (5000 та 10000 м), «стипль-чейз» - 3000 м з перешкодами (бар'єрами та ровом з водою); та марафон (42 км 195 м). Серед довгих дистанцій найбільш популярні напівмарафон (21,1 км), чвертьмарафон (10,5 км), існують змагання з «ультра-марафону» - біг на дистанції, що перевищують 42 км 195 м (50 км, 100 км, тощо). Існують також чисельні змагання в бігу на час - біг на 1 годину, 2, 6, 24 години, тощо.
Номер слайду 6
Стрибки поділяють на: стрибки у висоту, стрибки у довжину, потрійний стрибок, стрибки з жердиною. Легкоатлетичні стрибки з розбігу, в свою чергу, поділяються на два види: через вертикальні перешкоди (у висоту і з жердиною) і через горизонтальні (у довжину і потрійний).
Номер слайду 7
Метання — це вправи у штовханні і киданні спеціальних спортивних приладів на дальність. Метання поділяють на: метання списа, метання диска, метання молота, штовхання ядра.
Номер слайду 8
Головним органом управління справами легкої атлетики є Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій IAAF, заснована в 1912 році після стокгольмської Олімпіади. ІААF встановлює правила проведення змагань і наглядає за їх дотриманням, офіційно засвідчує світові рекорди та забезпечує організацію міжнародних змагань. IAAF налічує 212 національних федерації, тобто включає в себе усі країни світу і навіть деякі території, які ще не отримали офіційної незалежності.
Номер слайду 9
Міжнародні змагання з легкої атлетики органазовані за чотирирічними циклами. Головні турніри - Олімпійські ігри та чемпіонати світу з легкої атлетики, що відбуваються кожні чотири роки. У цих великих змаганнях можуть брати участь у кожному з видів тільки по три спортсмени від країни. Для відбору гідних спортсменів із великого числа країн, міжнародною асоціацією встановлені мінімальні нормативи, яким повинні задовольняти претенденти на участь.