Мета мовленнєвого розвитку та навчання рідної мови дошкільників. Підготувала: завідувач ДНЗ №8 Леус І. М.
Номер слайду 2
Головна мета з розвитку мовлення: виконання різних вправ, складених на найкращому літературно-художньому матеріалі, та формуванням у дітей здатності зв’язно, логічно, граматично правильно висловлювати власну думку.
Номер слайду 3
Перша половина ХХ століття. Мовлення – засіб спілкування і пізнання довкілля. Розвиток мовлення – структурний компонент загальної роботи та ознайомлення з навколишнім, явищами природи.
Номер слайду 4
Із середини 70-х років. У програмах визначено спеціальний розділ розвитку мовлення та елементарного навчання дітей. Пріоритети розвитку окремих мовленнєвих умінь і навичок співвідносилися з основними розділами мови — фонетикою, лексикою, граматикою.
Номер слайду 5
Виховання звукової культури мовлення. Розвиток словника. Формування граматичної будови мовлення. Розвиток зв'язного мовлення. Ознайомлення з художньою літературою. Навчання грамоти
Номер слайду 6
Мета сучасної лінгводидактики на етапі дошкільного дитинства – виховання мовної особистості, тобто формування особистості, яка адекватно, доречно, вільно і творчо використовує мову в різних ситуаціях буття для реалізації власних мовленнєвих завдань.
Номер слайду 7
Мовленнєва компетенція дошкільникаготовність і спроможність особистості адекватно й доречно використовувати мову в конкретних ситуаціях буття (висловлювати власні думки, бажання, наміри, прохання тощо), застосовуючи при цьому як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності. Навчання мови. Мовленнєве виховання. Розвиток мовленняцілеспрямоване формування у дітей певних мовленнєвих навичок і вмінь, які забезпечують функціонування процесу мовлення відповідно до мовних нормзасвоєння й усвідомлення дітьми норм, що склалися історично, та адекватне застосування знань про мовні норми у мовленнєвій діяльностівиховання у дошкільнят любові, поважного ставлення до рідної мови; прагнення висловлюватися правильно, дотримуватися культури рідної мови