Мовна тема
з української мови
4 клас
Тема: Речення
Мета: перевірити знання учнів з теми « Речення»;
вміння визначати типи речень, основу речень;
вдосконалювати і узагальнювати знання про види
речень за метою висловлювання;
закріплювати уміння поширювати речення
однорідними членами речення;
розвивати пам’ять, увагу;
виховувати самостійність, працьовитість, охайність.
Хід уроку
1. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань
3. Інструкція щодо виконання роботи
4. Виконання роботи
1. Вибери вірну відповідь.
а) Речення - група слів зв’язаних за змістом.
б) Речення – слово, або група слів зв’язаних за змістом,
які мають закінчену думку.
в) Речення - це група споріднених слів.
2. Вибери вірну відповідь.
Розповідне речення – це …
а) речення в якому про щось або про когось розповідається;
б) речення в якому про щось запитується;
в) речення в якому спонукають до дії.
3. Випиши спонукальне речення.
а) Хто їде на екскурсію?
б) Ранкове сонечко пливе по небу.
в) Учіться писати грамотно.
4. Спиши речення і підкресли звертання.
а) Беріть, діти, кошики і гайда в ліс.
б) Діти посадили молоді дерева.
в) Українські діти плекають рідну мову.
5. Спиши речення і підкресли основу та другорядні члени речення.
Йшли вони довго і вийшли до мальовничої річки.
6. Пошир речення однорідними членами і залежними від них ( від однорідних членів речення словами).
Восени на полях фермери збирають …
7. Із наведених слів склади і запиши речення. Встанови зв’язок слів у цьому реченні.
Пухнасті, над, котики, річкою, вербові, срібляться.
6. Заключна частина . Рефлексія