Конспект логопедичного заняття з учнями молодших класів.
Тема: « Моя країна-Україна». Диференціація звуків і букв й-ї
Мета:
Корекційна: вчити дітей розрізняти звуки [й′] - [й′і] на слух, визначати їх у складах, словах, зв′язному мовленні. Правильно писати відповідні букви у скловах. Розвивати фонематичні процеси, увагу, мислення, зв'язне мовлення.
Граматична: удосконалювати граматичну будову мовлення (складання словосполучень, речень, прислів'їв).
Лексична тема: «Моя країна-Україна». Збагачувати словник словами зі звуками [й′] - [й′і].
Виховна: виховувати любов до своєї Батьківщини.
Обладнання: світлофори з буквами й, ї, “Поїзд”, картки з малюнками на звуки; картки з індивідуальними завданнями.
Перебіг заняття
І. Організаційний момент.
Мовленнєва зарядка.
ІІ. Основна частина.
1. Порівняння звуків й-ї (характеристика звуків).
- Чим відрізняються й-ї?
1 звук
Й коротка вимова
1 буква
2 звуки
Ї 1буква довга вимова
1 склад
2. Гра “Світлофор”.
Почувши звуки й-ї у словах, підняти відповідні букви.
майка |
лінійка |
клей |
доїхати |
вибоїна |
чайка |
гаї |
їдальня |
рій |
вії |
напої |
бійка |
сироїжка |
лілії |
3. Гра “Хто де їде?”
В учнів предметні малюнки, в назвах яких є відповідні звуки. Діти називають малюнки і складають їх у відповідні вагони.
________
О О О О
4. Буквений диктант.
Логопедом читаються слова, а діти записують тільки букви.
їдальня клеїти доїти гербарій флейта трамваї вибоїна сайка аїр калорійний вирій їздець
5. Запам'ятати і записати слова з й.
країна клей маївка лійка гайка
6. Запам'ятати і записати слова з ї.
Їдальня хокей проїзд айва воїн
7. Замінити символи буквами (індивідуальна робота).
Ра = дуга музе =0 змі = змі =0 ві = сько до =0 ти
при =0 хати відповіда = те хазя =0 н хазя = ка
8. Фізхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І на мене гляньте.
9. Бесіда за темою «Моя країна-Україна».
Вправа “Карусель”.
Скласти словосполучення. Ввести їх у речення.
українська |
борщ |
рідний |
історії |
український |
село |
сміливий |
край |
українське |
мова |
смішні |
снайпер |
10. Вставити букви й, ї у слова.
Є у всіх одна країна,
найрідніша нам усім.
То — прекрасна Україна,
нашого народу дім.
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов'їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
11. Знайти другу частину прислів'я та записати їх.
1. На чужій землі й весна чорна, |
а від чужої - холодом. |
2. Землю поважай - |
а на своїй землі і зима зелена. |
3. Від рідної землі віє теплом, |
вона дасть урожай. |
12. Бесіда за змістом прислів'їв.
ІІІ. Підсумки заняття.