Мурали Івано-Франківська

Про матеріал
Даний матеріал заглиблює нас у вивчення не лише історії нашого рідного міста, а й спонукає задуматися над історією літератури, мистецтва .... Готуючи дану презентацію, мала на меті ознайомити слухачів з роботами наших Прикарпатських митців, висвітлити їх майстерність та непереборне бажання творити...
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Мурали івано-франківська Підготувала учитель історії Ткачук Вікторія Ліцей 1

Номер слайду 2

Звідки у Івано-Франківську взялись мурали?Тривалий час в Івано-Франківську муралів (майже) не було. За словами кураторки галереї сучасного мистецтва «Детектор» Лілії Гоголь, яка раніше була співорганізаторкою «Мистецької резиденції» Теплого Міста, більшість з них виникли майже в один момент.«У 2016 році фестиваль «Порто Франко» включив до своєї візуальної програми створення одразу чотирьох муралів, а за місяць у Франківську розпочалась «Мистецька резиденція» з художником Zbiok’ом. Ми думали, що будемо першими, хто створить великий сучасний мурал у просторі міста. Але «Порто Франко» нас випередили на кілька тижнів», — пригадує Лілія.

Номер слайду 3

Мурал “Гуцулка з ноутбуком” Де: вул. Тролейбусна,4 Час створення: 2018 рік. Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)Зміст: на муралі зображена жінка минулого з елементами прогресивного сучасного. У своїй картині художники гармонійно поєднали автентичну красу, жіночу ніжність та інтерактивність сучасних технологій. Тепер сучасна гуцулка з ноутбуком стане ще однією візитівкою нового м-ну “Пасічна”. Варто зазначити, що Юрій з Мартою створили цілий цикл муралів, де жінки зображені в українських стародавніх строях, і ця нова ця робота є продовженням циклу.

Номер слайду 4

Мурал “Україна єдина” Де: вул. Мазепи, 25. Час створення: 2014 рік. Автор: франківські художниці Оксана Парцей та Ірина Клицюк. Зміст: вражаючий масштабом, деталями та якістю роботи мурал з’явився ще у 2014 році за ініціативою молодіжної громадської організації “Сокіл”. На площі 86 м.кв. зображено два ангели, які в руках тримають жовто-блакитний стяг над Україною. Ним вони наче єднають Схід і Захід України. Ангели, за словами художниць, також символізують собою могутню силу Божого захисту Україна, яка зображена на панно у вигляді різноманіття архітектурних пам’яток.Ідея створення панно зародилася ще на початку Революції гідності. Ми планували розписати стіну на тему Небесної сотні, але з часом ситуація в Україні змінилася. Ми вирішили розписати стіну на тему “Україна Єдина, – розповідає Оксана Парцей.

Номер слайду 5

Мурал “Гуцулка з куркою” Де: вул. Миколайчука, 11 Час створення: 2017 рік. Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)Зміст: на муралі зображена гарна гуцулка в традиційному одязі та з куркою в руках. Вишивка – це духовний символ українського народу, а курка, яку тримає дівчина, символізує родючість.

Номер слайду 6

Мурал “Овочевий” Де: сквер Івана Миколайчука. Час створення: 2017 рік. Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)Зміст: цей мурал створювався з метою пояснити важливість гармонії людини з природою, те, що важливо не смітити та шанувати довкілля. За словами художника Юрія Пітчука, цей мурал має мотивувати дітей любити не тільки чіпси та сухарики, а й домашню здорову їжу. Також автори муралу сподіваються, що малюнок зігріватиме місцевих жителів яскравими кольорами та позитивним змістовним навантаженням.

Номер слайду 7

Мурал “Івано-Франківськ, якого вже не буде” Де: вул. Бельведерська, 39 Час створення: 2017 рік. Автор: франківський художник Роман Бончук. Зміст: на фасаді хрущовки з’явився малюнок австрійської кам’яниці, яку зруйнували для будівництва житлового будинку. З одного боку мурал створює атмосферний настрій та радує глядачів красою, з іншого – зображення зруйнованої пам’ятки архітектури ніби примара з минулого дивиться на людей і нагадує “раніше я також був тут”.

Номер слайду 8

Мурал з козаком Де: вул. Миколайчука, 16 Час створення: 2016 рік. Автор: родина художників-муралістів – Юрій (Yuriy Pitchuk) та Марта Пітчуки (Marta Pitchuk)Зміст: на муралі зображений сюжет фільму “Пропала грамота” у головній ролі з Іваном Миколайчуком. Юрій Пітчук розповів, що хотів передати філософський зміст фільму. Гоголь під жартівливим твором показав серйозні речі, де сильного і вольового козака підводять його необдумані вчинки, як наслідок – він втрачає грамоту. Впродовж всього фільму з Миколайчуком різна чортівня відбувалась, його кидало з однієї ілюзії в іншу… Тому на стінописі я спеціально в образ незламного козака-Миколайчука вніс дисгармонію, порушив цілісність фігури. Шапка, в якій зберігалась грамота, з нього злітає і віддаляється між картами, люлькою і димом. Герой за нею тягнеться рукою, – пояснив художник.

Номер слайду 9

Мурал “Портрет Героя Небесної Сотні Романа Гурика”Де: вул. Гетьмана Мазепи. Час створення: 2016 рік. Автор: франківський художник Роман Бончук. Зміст: цей мурал присвячений франківчанину, 19-річному Роману Гурику, який був убитий снайпером “Беркута” на Майдані. Для мурала обрали будинок, який розташований поруч із вулицею, що названа на честь самого героя. Загальна площа зображення – 150 кв. м. Створення мурала тривало 7 днів.

Номер слайду 10

Осінній мурал з синичками. Де: вул. Івасюка, 80 Час створення: 2016 рік. Автор: художник і скульптор Сергій Григорян. Зміст: на муралі зображені осінні мотиви – яблука, синиці та опале листя. Малюнок дихає спокоєм та умиротворенням. Цікаво, що мурал дійсно великий, він займає площу в 700 квадратних метрів.

pptx
Додано
24 листопада
Переглядів
10
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку