"Музика романтизму". Презентація до уроку мистецтва у 8 класі.

Про матеріал
Презентація до уроку мистецтва у 8 класі "Музика романтизму" допоможе ознайомити здобувачів освіти з яскравими представниками музичсного мистецтва тієї епохи. Матеріал містить посилання на музичні твори для сприймання, а також творче завдання для учнів в кінці.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стиль романтизм у музиці

Номер слайду 2

Визначте стиль мистецтва та вид мистецтва за хмарою слів

Номер слайду 3

Услід за класичним періодом в розвитку музичного мистецтва прийшов романтичний. Музика цього стилю відрізняється енергією, інтенсивністю і пристрасністю. Строгі музичні форми набули експресії та виразності. Музика романтизму— це звернення до людської душі, народної музики, історії народу.

Номер слайду 4

в епоху романтизму отримали розквіт нові жанри: Характерні риси музичного романтизму: ліричність; програмність;відображення проблем людини, її конфлікту із зовнішнім світом, самотності; звернення до народної творчості, національної культури, історичного минулого; переважання національно-патріотичних і демократичних тем, любові до природи. Експромт,Балада,Фантазія, Романс, Ноктюрн,програмна симфонія, Пісня без слів,програмна концертна увертюра, симфонічна поема, Прелюдія,Баркарола,Інтермецо.

Номер слайду 5

Романтизм сприяв створенню національних композиторських шкіл. Яскраві представники: Ф. Шопен (Польща), Ф. Шуберт (Австрія), Ф. Мендельсон, Р. Шуман, Р. Вагнер (Німеччина), Ф. Ліст (Угорщина), Г. Берліоз (Франція), Н. Паганіні, (Італія), А. Дворжак (Чехія), Е. Гріг (Норвегія), С. Гулак-Артемовський, М. Лисенко (Україна) та інші. Особлива увага романтиків була прикута до душевного світу людини, що підсилило роль ліризму у їхніх творах. Розпочався пошук нових засобів емоційної виразності, щоб глибоко і проникливо розкрити багатий світ людських переживань, надати перевагу почуттям над розумом, підсилити інтерес до життя простих людей, перенісши акцент на народне мистецтво, музику побуту. Ліризм-виражальні засоби, які формують інтимну атмосферу з витонченим та глибоко насиченим емоційним станом.

Номер слайду 6

Франц Шуберт 1797—1828 - австрійський композитор, один із основоположників романтизму в музиціНайважливіше місце в його творчості зайняла пісня для голосу та фортепіано, що стала новою художньою формою у концертній вокальній музиці. Його експромти, сонати, фантазії є доказом надзвичайно багатої уяви і надзвичайної гармонійної ерудиції. Двадцять опер та численні церковні твори композитора (7 мес, оферторіїв, гімнів, магніфікатів, кантат) за життя були не досить популярними. Він здобув визнання як пісняр, а майже всі його великі інструментальні твори вперше було виконано через кілька десятиліть після смерті.

Номер слайду 7

Фредерік Шопен1810-1849 - польський композитор і піаніст Музикою почав займатися досить рано, у вісім років вже концертував і мав неабияку популярність у Варшаві. Фортепіанна творчість видатного польского романтика Фредеріка Шопена охоплює багато жанрів: концерти, сонати, балади, фантазії, ноктюрни, прелюдії, експромти, вальси, скерцо тощо. Незважаючи на відсутність програмних назв у цих творах, вони з надзвичайною емоційною проникливістю розкривають складний душевний світ особистості, втілюють широку палітру емоцій і почуттів.

Номер слайду 8

Нікколо Паганіні  1782-1840 - італійський скрипаль-віртуоз, композитор та гітарист. Паганіні вражав слухачів пафосом виконання, яскравістю образів, польотом фантазії, драматичними контрастами, надзвичайним віртуозним розмахом гри. У його творчості повною мірою виявлялися особливості італійського народного імпровізаційного стилю. Паганіні першим з скрипалів виконував концертні програми напам’ять,розширив сферу впливу скрипкового мистецтва, заклав основи сучасної техніки гри на скрипці. Він широко використовував весь діапазон інструменту, застосовував у грі розтяжку пальців, стрибки, різноманітну техніку подвійних нот, флажолети, pizzicato, ударні штрихи, гру на одній струні. Деякі твори Паганіні настільки технічно складні, що після його смерті довгий час вважалися невиконуваними.

Номер слайду 9

Ференц Ліст 1811-1886 - угорський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, представник музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи. Ф. Ліст — перший піаніст, який виступав із сольними концертами. Зробив численні фортепіанні транскрипції сцен із опер, симфоній, каприсів Паганіні та пісень Шуберта. Був автором хорової, вокальної та симфонічної музики, а його органні твори посіли чільне місце в репертуарі органістів. Основний принцип творчості Ф. Ліста — програмність. В основі більшої частини його творів лежить поетично-сюжетний задум. За допомогою програми Ліст намагався надати мистецтву більшої доступності для слухача. А його фортепіанний стиль відкрив нову еру в історії фортепіанного мистецтва.

Номер слайду 10

Ріхард Ваґнер 1813-1883 - німецький композитор, диригент, теоретик музики, письменник-публіцист. Особливу увагу в своїй творчості приділяв опері, в якій став реформатором: відмовився від арій, дуетів, ансамблів з хорами і замість них увів великі наскрізні вокально-симфонічні сцени, драматичні монологи й діалоги. Увертюри Ваґнер замінив прелюдіями — короткими музичними вступами до кожного акту. Цікаво знати, що Ваґнер реформував і склад симфонічного оркестру: створив свій власний квартет туб, ввів басову тубу, контрабасовий тромбон, розширив струнну групу, застосувавши шість арф, а в опері «Кільце Нібелунга» використав четверний склад духової групи з вісьмома валторнами.

Номер слайду 11

Луї Гектор Берліоз 1803-1869 - французький композитор, диригент, музичний письменник. Берліоз — яскравий представник романтизму в музиці, творець романтичної програмної симфонії. Мистецтво Берліоза багато в чому споріднене з творчості Віктора Гюго в літературі і Е. Делакруа в живописі. Художник-новатор, Берліоз сміливо запроваджував нововведення в області музичної форми, гармонії і особливо інструментування (видатний майстер оркестровки), тяжів до театралізування симфонічної музики, грандіозних масштабів творів.

Номер слайду 12

Виконайте завдання: прослухайте музичні твори композиторів-романтиків: Н. Паганіні “Каприс №24” Ф. Шуберт “Серенада” Е. Гріг “В печері гірського короля”Ф. Шопен “Ноктюрн”Р. Шуман “Фантастична п’єса”Ф. Ліст Етюд “Мазепа”Оберіть твір, що вам сподобався найбільше та проаналізуйте його:1. Вкажіть автора і назву твору.2. Опишіть характер звучання музики, склад виконавців.3. Які враження та емоції викликає ? 4. Запропонуйте ідеї, де і як в сучасному житті може мати місце обраний музичний твір. або за бажаннямстворіть хмару слів з відомостями про твір та вашими враженнями від прослуховування (по 1,2,3 пунктах вище)

Номер слайду 13

Узагальнення теми (усно).1. Розкажіть про свої враження від мистецтва стилю романтизму.2. Які особливості музики цього стилю вам запам’яталися?3. Назвіть видатних композиторів та їх заслуги.4. Які нові музичні жанри з’явилися в цю епоху? Назвіть їх.5. Творчість якого композитора вразила вас найбільше і чому?

Номер слайду 14

До зустрічі у світі мистецтва💖💖💖

pptx
Додав(-ла)
Сагайдак Олена
Пов’язані теми
Мистецтво, 8 клас, Презентації
До підручника
Мистецтво 8 клас (Масол Л.М.)
Додано
16 серпня
Переглядів
104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку