На допомогу вчителю "Шкіра" 8 клас

Про матеріал

Презентація на тему "Шкіра"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Будова і функції шкіри.

Номер слайду 2

Людина приходить у цей світ в «одязі", який набагато краще за все те, що можна купити в магазині.

Номер слайду 3

Уявіть собі, що вчені розробили із спеціального матеріалу тканину- тонку, міцну, але при цьому еластичну, пористу і в той же час водонепроникну. Уявіть також, що ця тканина може зігрівати, у разі потреби і охолоджувати. Вона розпізнає температуру і "відчуває" дотики, забезпечує ефективний захист у навколишньому середовищі, при цьому сама себе змащує і ремонтує! Такий винахід був би дивом технологій. Все це і багато чого іншого може робити. наша шкра.

Номер слайду 4

Шкіра – це просте покриття? Шкіра людини являє собою шедевр інженерної думки. Виявляється, що на 7 см.куб людської шкіри міститься 19 мільйонів клітин, 625 потових і 90 сальних залоз, 6 метрів кровоносних судин і 19 тисяч сенсорних клітин.

Номер слайду 5

Шкіра є одним з найбільших органів в організмі людини, її маса в дорослої людини сягає 7 кг, а площа –2 м.куб.

Номер слайду 6

Наша шкіра водонепроникна, антибактеріальна, протигрибкова, еластична, гнучка, чутлива, самовідновлююча, вона здатна всмоктувати одні необхідні хімічні елементи і не пропускати інші. Вона пориста, самозмащувальна, виробляє вітаміни, пахучі речовини, може розпізнавати температуру, вібрацію й тиск. Без неї людина просто не вижила б. Як же шкіра "примудряється", будучи товщиною всього кілька міліметрів, виконувати таку кількість численних функцій? Вся справа в її будові.

Номер слайду 7

Будова шкіри:1 — епідерміс;2 — дерма;3 — підшкірна клітковина;4 — волосина;5 — волосяний фолікул;6 — потова залоза;7 — м’яз, що піднімаєволосину; 8 — кровоноснісудини; 9 — нервовізакінчення; 10 — сальназалоза. Будова шкіри

Номер слайду 8

Епідерміс: Зовнішній шар – роговий;Внутрішній шар – ростковий.

Номер слайду 9

Айзек Азімов так пояснив цей процес у своїй книзі "Тіло людини": «Клітини в основі епідермісу - живі, вони постійно ростуть і розмножуються, нова клітина виштовхує вгору стару. Без притоку крові ця клітка вмирає, і інтенсивність нашого життя постійно "стирає цей мертвий матеріал з поверхні нашого тіла, на зміну йому приходить новий знизу і, таким чином, наш епідерміс весь час оновлюється»Кожен з нас щодня втрачає близько 10 мільярдів клітин шкіри.

Номер слайду 10

Шкіра лущиться і це є не чим іншим, як очисним механізмом, який несе із собою пил, речовини, що виділяються з залоз, мікроби. Епідерміс утримує левову частку всіх мікробів, що атакують людське тіло. Ми повністю оновлюємо наше "покриття". 100 тисяч бактерій знаходиться на поверхні шкіри людини.1 мільйон шкірних клітин злущуються і відпадають кожні 40 хвилин. У 25 разів знижується кількість бактерій на тілі людини після ретельного душа. Як тільки ми виходимо, кількість бактерій зростає з 150 000 до 6 000 035 на м3. Це максимально допустима кількість мікробів у повітрі в операційній - самому стерильному приміщенні.

Номер слайду 11

Дерма. Дерма: колагенові й еластичні волокна. Товщина дерми — 0,5–5 мм, найтовстішою вона є на спині, плечах, стегнах. У дермі розташовані кровоносні і лімфатичні капіляри, м’язові та нервові волокна, нервові закінчення, пігментні клітини, потові та сальні залози, волосяні мішечки.

Номер слайду 12

Підшкірна клітковина. Підшкірна клітковина — нижній шар шкіри,утворений жировою тканиною товщиною 3–10 мм.

Номер слайду 13

Шкірні залози. Потові залози

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Піт, 98 % -вода, решта — це розчинені в ній солі, сечовина й інші продукти метаболізму.

Номер слайду 16

Потові залози, які є унікальними для людей, так само як здатність прямо ходити і говорити. Мавпи взагалі не потіють.

Номер слайду 17

Сальні залози

Номер слайду 18

Більшість сальних залоз розташовано на голові, обличчі, верхній частині спини. За добу сальні залози виділяють близько 20 г секрету.

Номер слайду 19

Жирова тканина є гарним теплоізолятором, тому худенькі зазвичай мерзнуть більше, ніж товстунчики.

Номер слайду 20

Функції шкіри. Захисна: вона є оболонкою, що відмежовує майже весь організм людини від зовнішнього середовища; захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень, від проникнення різних речовин і мікроорганізмів ,від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання. Видільна:Із секретом потових залоз шкіри виділяється вода і певні продукти метаболізму. Рецепторна :працює шкіра і як орган чуттів. Терморегуляторна:через неї відбувається майже 82 % усієї тепловіддачі організму. (тепловий, сонячний удари) Депонування: сховище запасних речовин, в судинах шкіри може знаходитись до 1л крові. Роль шкіри в Обміні речовин є унікальною: тільки в її клітинах під дією ультрафіолетового випромінювання синтезується вітамін D.

Номер слайду 21

Альбінізм

Номер слайду 22

Будоваволосини: 1 — корінь;2 — волосяна цибулина;3 — волосяний фолікул;4 — сальна залоза;5 — стрижень. Лабораторна робота Вивчення будови нігтя та волосини.

Номер слайду 23

Похідні епідермісу,що виконують додаткову захисну функцію, є волосся й нігті. Волосся вкриває майже всю поверхню шкіри, за винятком долонь, підошов, бічних поверхонь пальців. На голові людини у середньому росте близько 100 тис. волосин, і хоча 75–100 з них людина щодня втрачає, їх кількість у нормі відновлюється.

Номер слайду 24

Колір волосини зумовлений кількістю пігменту меланіну, що міститься в її зовнішньому шарі. З віком синтез меланіну знижується,й волосся сивіє. Меланін(грец. мелас — чорний), незважаючи на походження його назви, буває різних кольорів: чорного, коричневого, жовтого. Він визначає колір не лише шкіри, але й волосся і райдужної оболонки очей.

Номер слайду 25

Це цікаво. Волосся виростає на 12 мм в місяць . Окремі волосини живуть сім років. Якщо ніколи не стригти волосся, воно можуть вирости до 107 см . У жінок волосся довше, ніж у чоловіків. Волосся росте швидше влітку і під час сну . Волосся росте швидше у віці від 16 до 24 років . У жінок у віці від 40 до 50 років може випасти до 20% волосся . З віком волосся стає сухіше.

Номер слайду 26

Ніготь — це щільна рогова пластинка, яка лежить нанігтьовому ложі. Ложе з боків обмежене шкірними складками — нігтьовими валиками. Росте ніготь унаслідок поділу клітин кореня нігтя так само, як росте волосся. Швидкість росту нігтя складає близько 0,5 мм на місяць на руках і 0,15 мм на місяць на ногах. Будова нігтя:1 — рогова пластинка;2 — нігтьове ложе;3 — фалангапальця; 4 — коріньнігтя; 5 — нігтьовийвалик

Номер слайду 27

Поширені хвороби шкіри: Дерматити. Себорея. Грибкові ураження. Педикульоз. Короста Причини їх виникнення, ознаки. Профілактика. Підготувати повідомлення.

Номер слайду 28

Хвороби шкіри. Опіки - якщо половина всієї поверхні тіла сильно обпечена, то людина може загинути. Висип- може з'явитися на шкірі в результаті різних захворювань (алергія, вітряна віспа, кір та ін.) Запалення -іноді мікроби проникають в організм або подряпину на шкірі. У результаті з'являється прищик або гнійник. Сонячний опік-засмага - чудова річ, якщо знати міру і не намагатися засмагнути дочорна за один день.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Мельникова Ольга Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Григор'єва Юлія Павлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Орлова Ольга Володимирівна
    Дякую за змістовну і корисну презентацію!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Орлова Ольга Володимирівна
    Дякую за змістовну і корисну презентацію!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Халіченко Галина Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
pptx
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
5988
Оцінка розробки
5.0 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку