2 грудня о 18:00Вебінар: Предмет «Захист України» у школі: теоретичні засади, цікаві ідеї, поради для дистанційного навчання

На допомогу вчителю "Шкіра" 8 клас

Про матеріал

Презентація на тему "Шкіра"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Будова і функції шкіри.

Номер слайду 2

Людина приходить у цей світ в «одязі", який набагато краще за все те, що можна купити в магазині.

Номер слайду 3

Уявіть собі, що вчені розробили із спеціального матеріалу тканину- тонку, міцну, але при цьому еластичну, пористу і в той же час водонепроникну. Уявіть також, що ця тканина може зігрівати, у разі потреби і охолоджувати. Вона розпізнає температуру і "відчуває" дотики, забезпечує ефективний захист у навколишньому середовищі, при цьому сама себе змащує і ремонтує! Такий винахід був би дивом технологій. Все це і багато чого іншого може робити. наша шкра.

Номер слайду 4

Шкіра – це просте покриття? Шкіра людини являє собою шедевр інженерної думки. Виявляється, що на 7 см.куб людської шкіри міститься 19 мільйонів клітин, 625 потових і 90 сальних залоз, 6 метрів кровоносних судин і 19 тисяч сенсорних клітин.

Номер слайду 5

Шкіра є одним з найбільших органів в організмі людини, її маса в дорослої людини сягає 7 кг, а площа –2 м.куб.

Номер слайду 6

Наша шкіра водонепроникна, антибактеріальна, протигрибкова, еластична, гнучка, чутлива, самовідновлююча, вона здатна всмоктувати одні необхідні хімічні елементи і не пропускати інші. Вона пориста, самозмащувальна, виробляє вітаміни, пахучі речовини, може розпізнавати температуру, вібрацію й тиск. Без неї людина просто не вижила б. Як же шкіра "примудряється", будучи товщиною всього кілька міліметрів, виконувати таку кількість численних функцій? Вся справа в її будові.

Номер слайду 7

Будова шкіри:1 — епідерміс;2 — дерма;3 — підшкірна клітковина;4 — волосина;5 — волосяний фолікул;6 — потова залоза;7 — м’яз, що піднімаєволосину; 8 — кровоноснісудини; 9 — нервовізакінчення; 10 — сальназалоза. Будова шкіри

Номер слайду 8

Епідерміс: Зовнішній шар – роговий;Внутрішній шар – ростковий.

Номер слайду 9

Айзек Азімов так пояснив цей процес у своїй книзі "Тіло людини": «Клітини в основі епідермісу - живі, вони постійно ростуть і розмножуються, нова клітина виштовхує вгору стару. Без притоку крові ця клітка вмирає, і інтенсивність нашого життя постійно "стирає цей мертвий матеріал з поверхні нашого тіла, на зміну йому приходить новий знизу і, таким чином, наш епідерміс весь час оновлюється»Кожен з нас щодня втрачає близько 10 мільярдів клітин шкіри.

Номер слайду 10

Шкіра лущиться і це є не чим іншим, як очисним механізмом, який несе із собою пил, речовини, що виділяються з залоз, мікроби. Епідерміс утримує левову частку всіх мікробів, що атакують людське тіло. Ми повністю оновлюємо наше "покриття". 100 тисяч бактерій знаходиться на поверхні шкіри людини.1 мільйон шкірних клітин злущуються і відпадають кожні 40 хвилин. У 25 разів знижується кількість бактерій на тілі людини після ретельного душа. Як тільки ми виходимо, кількість бактерій зростає з 150 000 до 6 000 035 на м3. Це максимально допустима кількість мікробів у повітрі в операційній - самому стерильному приміщенні.

Номер слайду 11

Дерма. Дерма: колагенові й еластичні волокна. Товщина дерми — 0,5–5 мм, найтовстішою вона є на спині, плечах, стегнах. У дермі розташовані кровоносні і лімфатичні капіляри, м’язові та нервові волокна, нервові закінчення, пігментні клітини, потові та сальні залози, волосяні мішечки.

Номер слайду 12

Підшкірна клітковина. Підшкірна клітковина — нижній шар шкіри,утворений жировою тканиною товщиною 3–10 мм.

Номер слайду 13

Шкірні залози. Потові залози

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Піт, 98 % -вода, решта — це розчинені в ній солі, сечовина й інші продукти метаболізму.

Номер слайду 16

Потові залози, які є унікальними для людей, так само як здатність прямо ходити і говорити. Мавпи взагалі не потіють.

Номер слайду 17

Сальні залози

Номер слайду 18

Більшість сальних залоз розташовано на голові, обличчі, верхній частині спини. За добу сальні залози виділяють близько 20 г секрету.

Номер слайду 19

Жирова тканина є гарним теплоізолятором, тому худенькі зазвичай мерзнуть більше, ніж товстунчики.

Номер слайду 20

Функції шкіри. Захисна: вона є оболонкою, що відмежовує майже весь організм людини від зовнішнього середовища; захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень, від проникнення різних речовин і мікроорганізмів ,від шкідливої дії ультрафіолетового випромінювання. Видільна:Із секретом потових залоз шкіри виділяється вода і певні продукти метаболізму. Рецепторна :працює шкіра і як орган чуттів. Терморегуляторна:через неї відбувається майже 82 % усієї тепловіддачі організму. (тепловий, сонячний удари) Депонування: сховище запасних речовин, в судинах шкіри може знаходитись до 1л крові. Роль шкіри в Обміні речовин є унікальною: тільки в її клітинах під дією ультрафіолетового випромінювання синтезується вітамін D.

Номер слайду 21

Альбінізм

Номер слайду 22

Будоваволосини: 1 — корінь;2 — волосяна цибулина;3 — волосяний фолікул;4 — сальна залоза;5 — стрижень. Лабораторна робота Вивчення будови нігтя та волосини.

Номер слайду 23

Похідні епідермісу,що виконують додаткову захисну функцію, є волосся й нігті. Волосся вкриває майже всю поверхню шкіри, за винятком долонь, підошов, бічних поверхонь пальців. На голові людини у середньому росте близько 100 тис. волосин, і хоча 75–100 з них людина щодня втрачає, їх кількість у нормі відновлюється.

Номер слайду 24

Колір волосини зумовлений кількістю пігменту меланіну, що міститься в її зовнішньому шарі. З віком синтез меланіну знижується,й волосся сивіє. Меланін(грец. мелас — чорний), незважаючи на походження його назви, буває різних кольорів: чорного, коричневого, жовтого. Він визначає колір не лише шкіри, але й волосся і райдужної оболонки очей.

Номер слайду 25

Це цікаво. Волосся виростає на 12 мм в місяць . Окремі волосини живуть сім років. Якщо ніколи не стригти волосся, воно можуть вирости до 107 см . У жінок волосся довше, ніж у чоловіків. Волосся росте швидше влітку і під час сну . Волосся росте швидше у віці від 16 до 24 років . У жінок у віці від 40 до 50 років може випасти до 20% волосся . З віком волосся стає сухіше.

Номер слайду 26

Ніготь — це щільна рогова пластинка, яка лежить нанігтьовому ложі. Ложе з боків обмежене шкірними складками — нігтьовими валиками. Росте ніготь унаслідок поділу клітин кореня нігтя так само, як росте волосся. Швидкість росту нігтя складає близько 0,5 мм на місяць на руках і 0,15 мм на місяць на ногах. Будова нігтя:1 — рогова пластинка;2 — нігтьове ложе;3 — фалангапальця; 4 — коріньнігтя; 5 — нігтьовийвалик

Номер слайду 27

Поширені хвороби шкіри: Дерматити. Себорея. Грибкові ураження. Педикульоз. Короста Причини їх виникнення, ознаки. Профілактика. Підготувати повідомлення.

Номер слайду 28

Хвороби шкіри. Опіки - якщо половина всієї поверхні тіла сильно обпечена, то людина може загинути. Висип- може з'явитися на шкірі в результаті різних захворювань (алергія, вітряна віспа, кір та ін.) Запалення -іноді мікроби проникають в організм або подряпину на шкірі. У результаті з'являється прищик або гнійник. Сонячний опік-засмага - чудова річ, якщо знати міру і не намагатися засмагнути дочорна за один день.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
 1. Орлова Ольга Володимирівна
  Дякую за змістовну і корисну презентацію!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Орлова Ольга Володимирівна
  Дякую за змістовну і корисну презентацію!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Халіченко Галина Петрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
2523
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку