Налаштування інтерфейсу програми, команди та меню; Створення та редагування простих геометричних об’єктів

Про матеріал
Налаштування інтерфейсу програми, команди та меню; Створення та редагування простих геометричних об’єктів, в програмі 3D Slash online
Перегляд файлу

УРОК ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ 

Тема: «Налаштування інтерфейсу програми, команди та меню; Створення та редагування простих геометричних об’єктів»

 

Тривимірна графіка призначена для імітації фотографування або відеозйомки тривимірних образів об'єктів, які можуть бути попередньо підготовані у пам'яті комп'ютера.

При використанні засобів тривимірної графіки синтез зображень виконується за алгоритмом, що містить:

§  попередня підготовка;

§  створення геометричної моделі сцени;

§  налаштування освітлення та зйомочних камер; § підготовка та призначення матеріалів; § візуалізація сцени.

 

Перші чотири пункти є підготовчими, а останній власне формує зображення.

Попередня підготовка. На цьому етапі складається вміст сцени. Треба передбачити всі об'єкти та їх деталі, тому бажано мати намальований ескіз.

Створення геометричної моделі сцени. Будуються тривимірні геометричні моделі об'єктів, що мають ширину, довжину та висоту. Об'єкти розташовуються у тривимірному просторі, причому їх можна вкладати у середину інших об'єктів. Набір інструментів по створенню геометричних моделей називається геометричним конструктором сцен. Після створення геометричної моделі, сцену можна розглядати з любого ракурсу.

Робота над композицією: світло та камери. Відбувається налаштування моделей джерел освітлення та розставляння зйомочних камер. Правильний підбір джерел освітлення дозволяє виконати імітацію фотографування сцени в любих умовах освітлення. Освітлення всіх об'єктів, їхні тіні та відблиски світла розраховуються програмою автоматично. Моделі зйомочних камер надають можливості розглядати тривимірну сцену та виконувати її зйомку під любим кутом зору.

Підготовка та призначення матеріалів. Виконується робота, що забезпечує візуальну правдивість сцени та наближує якість зображення до реальної фотографії. В наш час є великі можливості по створенню нових матеріалів або вибору готових матеріалів із бібліотек, що розповсюджуються на CD- дисках або Інтернеті.

Працюючи з матеріалами, можна налаштовувати їх властивості, зокрема, силу відблискування, прозорість, самовипромінювання, дзеркальність, рельєфність. У склад матеріалів можна вміщувати фотографії реальних об'єктів навколишнього світу. Окрім того, фотографії можна використовувати у якості фону сцени.

Візуалізація сцени, тобто формування сцени, яке займає досить довгий час, що залежить від складності сцени та швидкодії комп'ютера.

 

На етапі візуалізації програма розраховує та наносить на зображення всі тіні, бліки, взаємне відбивання об'єктів. Для підвищення достовірності зображення можна створити імітацію природних явищ (димка, туман, полум'я).

Вигадане світло, створене таким чином, називається віртуальним, тобто потенційно можливим. На питання, чи не простіше сфотографувати реальну сцену, можна відповісти, що є випадки, коли використання тривимірної графіки є єдиним можливим засобом рішення.

 

Області застосування тривимірної графіки

 

Комп'ютерне проектування:

       швидке вирішення задач проектування інтер'єрів;

       вбудовування вигаданої сцени у зображення реального світу. Тривимірна графіка звільнює від необхідності створення макета і забезпечує гнучкі можливості синтезу зображення сцени для любої погоди і під любим кутом зору;

       вбудовування зображення реального об'єкта у тривимірну сцену як складової (віртуальна галерея). Автоматизоване проектування:

       синтез зовнішнього вигляду складних деталей, що виготовляються методами штампування токарних та фрезерних операцій, візуальний вигляд автомобілів, літаків, пароплавів.

       cтворення тривимірних образів деталей та конструкцій, хоча й є складною задачею, але простішою, ніж створення масштабних або повнорозмірних макетів. Комп'ютерні ігри:

Найпопулярніша ділянка використання тривимірної графіки. По мірі удосконалення програмних засобів моделювання, зросту продуктивності та збільшення ресурсів пам'яті комп'ютерів віртуальні світи стають більш складними й подібними до реальності. Комбіновані зйомки:

Тривимірну графіку застосовують там, де зробити реальні фотографії просто неможливо, або потребує великих витрат (внутрішність працюючого двигуна, науковофантастичні сюжети, нереальні світи, відеомонтаж, реклама тощо). Практично застосовується у книжковій та журнальній графіці і є популяризацією науки, реклами, художньої творчості. Комп'ютерна мультиплікація: Спрощує роботу розробників у сотні та тисячі разів.

 

       підвищені вимоги до апаратної частини комп'ютера (об'єм оперативної пам'яті, наявність вільного місця на твердому диску, швидкодія комп'ютера);

       велика підготовча робота по створенню моделей всіх об'єктів сцени та призначенню їм матеріалів;

       обмежена свобода у формуванні зображення (потрібно враховувати об'єм об'єктів);

       жорсткий контроль за взаємним розташуванням відносно базису (об'єкт може втілюватись у інший об'єкт); необхідність додаткових зусиль для надання синтезованому зображенню реалістичності.

       часто результати візуалізації виглядають дуже правильно, чітко, що позбавляє сцену життєвості. У складі програм тривимірної графіки міститься набір фільтрів, що дозволяють імітувати глибину різкості зображень, зернистість віртуальної фотоплівки, змазування контуру при русі у момент зйомки.

 

Практична частина

Ураховуючи те, що основним недоліком роботи з тривимірною графікою є програми, які потребують підвищені вимоги до апаратної частини комп'ютера (об'єм оперативної пам'яті, наявність вільного місця на твердому диску, швидкодія комп'ютера), ми будемо використовувати онлайн програму 3D Slash.

 

 

3D Slash

 

 

3D Slash - ПО для 3D-моделювання, яке дозволяє створювати моделі з використанням простої концепції будівельних блоків.

Даний сервіс набагато простіше, ніж його аналоги: користувачі створюють тривимірні конструкції, працюючи над кубом за допомогою безлічі інструментів для тривимірного моделювання: «Молоток», «Шпатель», «Долото», «Деревина» і «Дриль» - багатьом процес створення моделей в 3D Slash чимось нагадує Minecraft. Тривимірне проектування за допомогою цих інструментів буде легким навіть для початківців. 3D-проекти в програмі можна імпортувати і змінювати.

3D Slash – є англомовною програмою. Тому в покроковій інструкції буде переклад усіх інструментів для вашої зручності.

Для того, щоб розпочати роботу з програмою 3D Slash online, потрібно перейти за посиланням: https://www.3dslash.net/index.php Початкова сторінка:

 

 

Натисніть на кнопку 

Після чого вам буде запропоновано ознайомитись з основним функціями програми:

 



 

 

Щоб розпочати працювати в середовищі потрібно натиснути кнопку   в правому верхньому куті відкритого вікна.

Та вибрати створення нової моделі:     

 

 

Тепер нам потрібно ознайомитись з панелью інструментів, для чого треба натиснути кнопку  у лівому куті відкритого вікна:  

 

Після чого відкриється панель інструментів:

 

Давайте розглянемо панель інструментів, більш детально:

Shape (Форма): 

Hammer (молоток) – можливо видалити один куб за один раз;

Trowel (садовий совок) – відновити (створити) один куб за один раз;

Chisel (зубило) – видалити блоки кубів; Wаll (стіна) – відновити (створити) блоки кубів; Drill (дриль) – видалити шматок.

Color (Цвет):

Spray (спрей) – малювання на кубі;

Bucket (відро) – наповнити кольором;

Pipette (піпетка) – вибір кольору;

Syringe (шприц) – нанесення кольору в глибину.

Приступимо до створення простих геометричних моделей.

Завдання для самостійної роботи

За допомогою відео інструкції розробити 3D модель. Розробити звіт виконаного завдання в MS Word з покроковим описом та підтверджуючими скриншотами.

Відео інструкцію можливо завантажити за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1we3z4ziUjncoFcerpxh7mWXibL63U-kn/view?usp=sharing

Примітка! Обов’язково вказати прізвище та номер групи в назві файла!

 

pdf
Додано
11 червня 2020
Переглядів
1219
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку