Написання малої букви ґ.

Про матеріал
Написання малої букви ґ. Вивчення нового матеріалу. Знайомлення з літерою. Урок письма.
Перегляд файлу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами  «Я пишу».

 

Урок № 60

 

Тема. Написання малої букви ґ. Письмо складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ґ, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою ґ; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковане речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати спостережливість, інтерес до навчальної діяльності.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну  букву ґ; склади та слова з буквою ґ; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися;  контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Пролунав уже дзвінок, нас покликав на урок.

Дружно правила згадаймо,

працювати починаймо.

 

2. Емоційне налаштування «Екран настрою».

Уважно погляньте на смайлики. Оберіть того, хто найкраще передає ваш настрій на початку уроку.

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

3. Робота з загадкою.

Завітайте до крамнички!
Персні, ґудзики і стрічки —
пропонує всім оздоби

господиня гостродзьоба

                                  (ґава)

Слайд 4. Відгадай загадку.

 

4. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Сьогодні на уроці письма ми познайомимося з малою рукописною ґ навчимося писати рукописну букву ґ, з'єднувати її  іншими буквами.

 

5. Оформлення стіни слів: ґава аґрус ґердан.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель звертає увагу на стіну слів для уроку, де вивішує слова ґава аґрус ґердан.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

 

 

ІІ. Основна частина.

1.  Робота за сторінкою зошита (с.6)

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Ознайомлення учнів з малою рукописною буквою ґ варто розпочати з бесіди за малюнком на с. 6. Запитати, що робить хлопчик, чи впізнали діти рослину, біля якої він стоїть, що вони знають про цю рослину та її плоди (рослина з колючками, тому зривати ягоди аґрусу складно, але вони смачні – кисло-солодкі з зернинками всередині).

Далі вчитель повідомляє, що для записування слова аґрус потрібно вміти писати букву «ґе», тому сьогодні на уроці письма учні будуть вчитися це робити.

Після повідомлення теми уроку першокласники розглядають зображення рукописної букви ґ на плашці вгорі сторінки зошита й аналізують, з яких елементів вона складається. Потім діти знаходять ці елементи на малюнку й наводять їх олівцем – спочатку перший елемент, потім другий і цілу букву.

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Що робить хлопчик? Чи впізнали ви рослину, біля якої він стоїть? Що ви знаєте про цю рослину та її плоди (рослина з колючками, тому зривати ягоди аґрусу складно, але вони смачні – кисло-солодкі з зернинками всередині).

Слайд 10. З яких елементів складається мала рукописна буква ґ, у якому напрямку треба рухати ручку під час її письма. Знайдіть елементи букви ґ на малюнку й наведіть їх олівцем – спочатку перший елемент, потім другий і, насамкінець, цілі букви.

Слайд 11. Вправа для очей.

 

2. Актуалізація опорних знань.

Вчитель розпочинає урок з пригадування і демонстрації, як правильно треба сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парті зошит; повторення знань про сітку зошита; види з’єднань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 15. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 16. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 17. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

 

3. Методика написання малої букви ґ.

Вчитель пропонує ще раз розглянути, з яких елементів складається мала  буква ґ, як вона пишеться. Прописують у повітрі вивчену букву.

Слайд 18. Методика написання букви.

 

4.  Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

Далі учні приступають до письма ручкою малої букви ґ в робочому рядку сітки зошита.

Перед тим, як писати склад та слова з рукописною буквою ґ, учні читають їх, пригадують типи з’єднань літер і дотримуються вимог до них під час письма. 

Після написання слів переходять до читання й письма речень. Спочатку списують речення, подані рукописними літерами. Перед списуванням слід пригадати, як пишеться перше слово в реченні (з великої букви), що треба поставити в кінці речення (крапку). Після запису цих речень учителю варто запитати, про що учні дізналися з них.

Потім першокласники читають речення, подане друкованими буквами, і записують його рукописними літерами. Учитель звертає увагу на розділовий знак у кінці цього речення (як він називається, як треба прочитати речення з таким знаком). Усно діти дають відповідь на записане запитання.

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Пальчикова гімнастика.

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Пальчикова гімнастика.

Слайд 24. Робота в зошиті.

Слайд 25. Фізкультхвилинка.

 

5.  Продовження роботи в зошиті внизу сторінки (с.6).

Слайд 26. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Виконання останнього завдання на сторінці зошита розпочинається з розглядання малюнків у рамочках. Насамперед варто звернути увагу на рамочки, з чого вони зроблені (розпізнати там букви ґ). Потім назвати предмети, зображені в рамочках (ґудзик і дзиґа), поміркувати, чому саме їх помістили в цих рамочках (бо в їх назвах є буква «ґе»). Діти мають зробити висновок, що в середній рамочці має бути предмет, в назві якого також є буква «ґе» (ґердан, ґава). Після цього учні малюють олівцем один із названих предметів чи істот і зафарбовують усі малюнки кольоровими олівцями.

Потім можна запропонувати скласти речення з кожним малюнком.

Слайд 27. Бесіда за малюнком. Зверніть увагу на рамочки, з чого вони зроблені? Назвіть предмети, зображені в рамочках (ґудзик і дзиґа). Поміркуйте, чому саме їх помістили в цих рамочках (бо в їх назвах є буква «ґе»). Що має бути в середній рамочці? Намалюйте олівцем один із названих предметів чи істот і зафарбуйте усі малюнки кольоровими олівцями.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

1. Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

— Запишіть букви та склади, які я буду називати.

Слайд 28.   Буквений диктант.

 

2. Списування.

— Спишіть самостійно подані речення.

Слайд 29.   Списування.

Слайд 30. Рухлива вправа.

 

3. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 31. Online завдання.

 

4. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Під час підсумку уроку першокласники пригадують, яку букву вчилися писати, добирають слова з буквою «ґе», визначають її місце в слові. Далі читають склади й слова з рукописною буквою ґ, написані на дошці або зображені на таблиці.

 

5. Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 33. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

docx
Додано
3 березня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку