Народна казка- скарбничка мудрості. Українська народна казка «Кам’яний горішок»

Про матеріал

Ознайомити дітей із жанром казки, удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного, уміння визначати повчальний висновок, висловлювати оцінні судження; формувати комунікативну компетентність, виховувати моральні якості розвивати пізнавальний інтерес.

Використано на уроці створення - заповнення пантбука на вивчення казки "Кам'яний горішок", який сприяє аналізу, синтезу та узагальнення змісту казки в "мальованій книжці".

Перегляд файлу

 ТЕМА: Народна казка- скарбничка мудрості.  Українська народна казка «Кам’яний горішок»

 МЕТА: Ознайомити дітей  із жанром казки,  удо­сконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час чи­тання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного, уміння визначати повчальний висновок, висловлювати оцінні судження; формувати комунікативну компетентність, виховувати моральні якості розвивати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Девізом нашого уроку будуть такі слова :

Красиво читаємо,

Чітко розповідаємо,

Мовлення своє розвиваємо!

 

Що потрібно робити щоб урок був продуктивним?

- А щоб урок наш пройшов цікаво і був повчальним, якими ви повинні бути на уроці ? 

Емоційне налаштування.

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я – творча особистість.

Я бажаю успіхів на уроці і собі, і всім однокласникам.

 

3. Мовленнєва розминка.

Чистомовка

 

Ки – ки – ки – вивчаємо казки.

Ву – ву – ву – прочитаємо нову.

На – на – на – в неї думка головна.

Іх – іх – іх – навчає розуму усіх.

 

- Працюємо над складовою таблицею. Зосередьте свій погляд на лінії і намагайтеся побачити склади, які записані зліва і справа. Прочитаймо їх.

Каз              ка

Каз               ати

Каз               кар

Каз                ковий

Каз                 очка

Каз                  итися            Яке слово зайве ? Казитися.

 

Чому? (ЖИРУВАТИ, БАВИТИСЯ, бешкетувати)

 

ІІ.Перевірка домашнього завдання.

  1.     Виразне читання уривка за вибором з корейської народної казки « Чий дарунок найкращий»
  2.     План
  3.     Стислий переказ
  4.     Що в казці   реальне? Казкове?

 

 4. «Крісло автора»

Якими новими епізодами можна доповнити казку?

Чи правильний вибір зробила дівчинка?


5. Народна казка – скарбничка мудрості .

 

Вправа   Сенкан до слова казка

  1. Казка
  2. Цікава, захоплююча (дивовижна.)

     3. Розповідає ,вчить, захоплює( втішає)

    4. Казка - твір народної творчості..

    5. Фантазія. (  розповідь.)

 

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Казка – народний або літературний твір про вигадані, часто фантастичні події. Групи казок: Про тварин. Чарівні казки.

  •          Сьогодні ми  дізнаємось ще про одну групу казок .

 

1.Самостійне читання.
 

С. 50

Соціальні казки – про бідних та багатих.

Побутові – про повсякденне життя.

То Соціально – побутові ? Які?

 

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Герої соціально- побутових казок звичайні люди . Люди, які діють в обставинах, близьких до справжнього життя. Але, потрапляючи у вигадані ситуації, вони виявляють надзвичайні якості: небачену хоробрість, дивовижний розум, нечувану жадібність. У цих казках завжди перемагають бідні, пригноблені, але чесні, мудрі, порядні й працьовиті герої. Складаючи ці казки, народ навчає нас, як треба жити, до чого прагнути. Одна з таких казок – українська народна казка «Кам’яний горішок»

1.Словникова робота

Прочитайте ліву і праву колонки та знайдіть відповідність.

Скарбниця                             місце або приміщення для зберігання

                                                 скарбів

Розпорядження                     наказ 

 

Найпильніший                       уважний, зосереджений

Милостивий                           прихильний, ласкавий                                

Звиток                                    смуга паперу , згорнена трубкою

Найвитриваліший               стійкий, міцний, непохитний 

 

   2.Слухання частини казки. Аудіоказка. Прогнозування . Про що буде далі розповідатися в казці?

3.Читання вчитель - учень   

4.Ланцюжком.                                                                                        5.Самостійно.

7. Дитяча руханка, фізкультхвилинка "Alien Dance"

 

 8.Аналіз змісту з вибірковим читанням :

- Назвати дійових осіб казки.( Володар, брати, селяни, воєвода. )

- Хто такий володар? ( Володар, господар, той хто стоїть на чолі держави, або йому належить власність, майно.)

- Який спадок залишив Володар своїм синам?

-Що  запропонував та зробив найстарший син з горішком?

-Що вирішив середній син ?

-Кому вдалося розбити горішок, та чим  все скінчилось ми прочитаємо в особах. 

- Хто розбив горішок?

- Що було в кам’яному горішку?


9.ГРА «Театр»

  •          Як потрібно читати слова воєводи?  Виразне читання уривка.

 

11.Робота над змістом малюнка

- Розгляньте малюнок с. 51 Кого на ньому зображено?

-  Прочитайте рядки оповідання, які проілюстрував художник.

- Доберіть синонім до слова кепкувати ( насміхатися, сміятися).

  •          Який фразеологізм застосував автор?
    -Хто став царем і чому?
  •          Які риси характеру найменшого сина допомогли йому розколоти горішок?

Вправа «Асоціативний кущ»
Завзятість

Наполегливість 

Старанність

Витривалість                           

Рішучість                    Які риси молодшого сина

Стійкість                       привели до результату?

Впевненість

 

12. - Знайдіть в казці слова, які характеризують найменшого сина.

 

  Такий собі горішок, та щоб я його не розбив!

  Тільки шкода недокінчене діло на півдороги лишати.

   Що задумає, доведе до кінця .

 

 

 

 13.ЗБЕРЕМО «КАЛЕЙДОСКОП ДУМОК»

Доберіть прислів’я, що за змістом відповідає даному твору.

 

Хто працює, той і урожай збирає.
Наполегливість -  запорука успіху!

Велика перемога -  себе перемогти.

І каші не хочу і по воду не піду.

Поспішиш – людей насмішиш.
                                                                                                          14.Визначення головної думки .

Наполегливість – вміння продовжувати, не зважаючи на почуття навіть тоді, коли хочеться все кинути , і зупинитися лише тоді, коли цілі досягнуто.

 

16. Створіть пантбук до казки «Кам’яний горішок»

 

Головні персонажі

 

 

Назва твору

 

Другорядні герої

 

 

Автор

 

Найяскравіший момент

 

 

Жанр

 

Нові слова

 

 

Основна думка твору

 

17. Гра «Інтерв’ю». Уявіть,  що ви блогер і до себе запросили на чай головного героя казки. Про що ви будете говорити? 

        ЧОМУ Я ХОТІЛА, щоб ви прочитали цю казку? Який досвід  ви отримали?

V. Підсумок уроку

- Чим цікавий був сьогоднішній урок?

- Що вам найбільше запам’яталося?

- Який настрій панував на сьогоднішньому уроці?

-До якого висновку ви дійшли?

Самооцінювання роботи на уроці - Цеглинки LЕGО


Нет описания фото.
 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Шуть Наталія
Додано
10 січня
Переглядів
7
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку