Народні казки. Алегорія в народних казках «Вовк і Чапля», «Лисиця та Рак»
Номер слайду 2
Народна казкаусне оповідання про вигадані події, що сприймаються як реальні. ВИГАДКА В КАЗКАХ ПОВ’ЯЗАНА ІЗ ЖИТТЯМ ЛЮДИНИ, ІЗ ЇЇ УЯВЛЕННЯМ ПРО КРАЩУ ДОЛЮДІЙОВІ ОСОБИОДИН З НАЙДАВНІШИХ ВИДІВ УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ
Номер слайду 3
Групи казок за змістомпро тваринпобутовіфантастичні
Номер слайду 4
Подумай, якого виду казок стосується характеристика дійові особи - коти, собаки, леви, ведмеді - поводять себе, як люди (розмовляють, живуть у будинках, сваряться, дружать)дійові особи мають чарівну силу, зображаються події, неможливі в реальному життідійові особи показані в реальному житті (бідний селянин, мудра дівчина, пан, небіж)
Номер слайду 5
Як упізнати казку?ЗАЧИНКІНЦІВКАСЮЖЕТГЕРОЇ
Номер слайду 6
«Був собі...» «Жили-були собі дід та баба...» «Не за горами високими, не за морями глибокими...»
Номер слайду 7
Деякі казки й закінчуються своєрідно: «От вам казка, а мені — бубликів в’язка» «Стали гарно жити та долю хвалити» «І я там був, мед-вино пив, по бороді текло, та в рот не попало».
Алегорія - наділення тварин і рослин рисами людського характеру. Чи властиві риси Вовка та Чаплі людям?ХИТРІСТЬ, ЕГОЇЗМ, КРЕАТИВНІСТЬ, ЖОРСТОКІСТЬ, СТРЕСОСТІЙКІСТЬ, ГЛУПОТА, НЕДОЛУГІСТЬ, РОЗУМ, ЛЕГКОВАЖНІСТЬ, КМІТЛИВІСТЬ, ЗЛОДІЙКУВАТІСТЬ, АГРЕСИВНІСТЬ, ЖИТТЄЛЮБСТВО Алегорія – наділення тварин і рослин рисами людського Характеру. ЗАПИШИ, ЯКІ РИСИ НАЛЕЖАТЬ ВОВКУ, А ЯКІ - ЧАПЛІ
Номер слайду 13
Яка ознака (риса) їх об’єднує людей та тварин на зображеннях?
Номер слайду 14
“Лисиця та Рак”
Номер слайду 15
герой = персонаж = дійова особа -ЗОБРАЖЕНІ В ХУЖОЄНІХ ТВОРАХЗдебільшого це люди, але в казках, байках можуть бути тварини, рослини, навіть цілком несподівані предмети, що виступають як живі істоти.
Номер слайду 16
Рак — позитивний чи негативний персонаж?1. Де сила не візьме, там розум допоможе . 2. Не роби іншим того, чого собі не бажаєш.