Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»

Про матеріал
Використано різнорівневі завдання; вивчення термінів з теорії літератури; робота з мультімедійною дошкою
Перегляд файлу

Українська література 6 клас

Підготувала Сокирко Олена Іванівна вчитель української мови та літератури

Тема: Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера». Таємничі, веселі й незвичайні події в повісті

Мета: Ознайомити здобувачів освіти із життям і творчістю Я.Стельмаха;розпочати роботу над опрацюванням змісту програмового твору письменника, звертаючи увагу на веселі події в повісті;

розвивати логічне мислення, творчу уяву здобувачів ;виховувати почуття поваги до творчості письменника; прищеплювати любов до природи.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: на екрані портрет Я.Стельмаха, бібліотечка його творів, учнівські малюнки про природу, дидактичний матеріал

Хід уроку:

I Організаційний момент. Емоційна хвилинка

II Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

III Сприйняття і засвоєння здобувачами навчального матеріалу

1.Життєвий і творчий шлях Я. Стельмаха

2.Робота над твором Я.Стельмаха « Митькозавр з Юрківки…»

Театральне дійство:

Стук у двері :»Вітаю. Дозвольте будь ласка, я почуло, що ви про мене говорите, тому вирішило з вами познайомитися.

-         Чому коли я приходжу до людини ,вона вважає ,що ці роки найкращі?

(Діти відповідають :багато відпочивати, гратися, безтурботно проводити час, займатися улюбленими справами)

-         А ви який період року найбільше любите?

-         Мені приємно бачити вас усміхненими, тому що я прийшло із подарунком це квітка настрою. Нехай вона  буде  оберегом, спогадом про мене на всі шкільні роки (дає квітку)

(Збирається вже йти)

-         Ну що ж ,прощавайте!

Учні разом: »Не йди ,залишайся з нами !»(дівчинка залишається)

      1розділ»Зоологія і комахи. Відпустіть нас до бабусі»;

     2розділ Знайомство з  майбутнім майстром спорту…»

Портрети: М.Стельмах та Я. Стельмах

 

IV.Вивчення нового матеріалу

1.Слово вчителя

-Ви бачите портрети двох письменників: Михайла Стельмаха та Ярослава Стельмаха .Чи є щось спільне між цими двома людьми?

Ярослав Стельмах-син відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Він продовжив справу свого батька. Ще в дитинстві в хлопчика було багато захоплень: вивчення англійської мови, плавання, бокс, боротьба ,гра на фортопіано, на гітарі. Та слава прийшла до нього як до автора прозових і драматичних творів. Але як і багато інших митців, Ярослав писав про дитячі роки. І  сьогодні ми з вами познайомимося із характерами та вчинками героїв твору «Митькозавр із Юрківки або химера лісового озера»; ви ще вдома  попередньо прочитали розділи твору (I-II)

2.Робота в групах (міні-театр)

Ведучий: Запрошуємо на класні збори учнів шостого класу

а) (Учениця та учитель біології)

Учень:(інсценізація сторінки підручника157,158)

Ведучий:(учителька і Шумило

б) Інсценізація : повернення хлопців додому (Митько 158,Сергій)

в) сім ‘я,мама,тато,бабуся, хлопці(стор.158,160)

г) Розповідь хлопців про їзду в потязі

3.Бесіда за змістом:

- Чим відрізнялося закінчення п’ ятого класу в повісті і в наш час?*складанням іспиту*

- Які  нові навчальні предмети згадано в повісті?*зоологія, ботаніка*(визначення на слайді )

- Про який  предмет хлопці іронізували,що ця наука «вигравала в хлоп ‘ячій уяві….?»

-Дібрати синоніми до слова барви(кольори,фарби)

- Пояснити значення фразеологізмів:

*сіли на шию-

*якої б ви заспівали-

*дмухнуло сприятливим вітерцем-

- Яким видом транспорту треба було добиратися в село?

4.Робота над розділом II

а)Читання в ролях( сторінки 160-162);

б) Інсценізація (сторінка 162 )

5) Установити відповідність (завдання сторінка 158)

 

6) Рубрика « Поміркуй»

*Чому Митько не дав телеграму бабусі про свій приїзд?

*Як бабуся пригостила свого внука? Про що це свідчить?

7. Лексична хвилинка:

Пригодницька повість –це……

Чи можна говорити : письменник і поет

                                        письменник і драматург

v Рефлексія

На уроці я……

Дізнався про…..

Зрозумів…….

Навчився…..

vI  Підсумок уроку

- Чи справдилися ваші очікування?

- Чи змінився настрій?

Слово вчителя

Дитинство: Хто ж завжди поруч зі мною йде?

Відгадайте, яке слово тут  сховане (дружба)

Д

 

 

 

 

А

 

Тож і ще я хочу подарувати вам квітку ДРУЖБИ

(на кожній пелюстці слова: чесність,щедрість,добро,турбота,вдячність,спостережливість,чемність)

Учні:

-А тобі ,дитинство, наш дарунок-вдячність ;

- сонечко усміхнене;

 - що б дитинство завжди було безхмарним без звуків сирен та вибухів;

- усміхненим

vII Домашнє завдання

Готувати характеристики образів твору: Митька і Сергія (спільне та відміннк);

Прочитати розділи III, Iv, V

Підготувати інсценізації найцікавіших уривків

 

 

docx
Додано
20 жовтня 2023
Переглядів
157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку