Навчальний проект «Земля – планета «Вода» (природа океанів)

Про матеріал
Узагальнення і закріплення знань учнів про поверхню Землі, вдосконалення умінь читати карту і працювати з нею та актуалізація відомостей про океани Землі.
Перегляд файлу

Урок-проєкт з ядс 4 клас

Тема уроку: Навчальний проект «Земля – планета «Вода» (природа океанів)         Мета:

  • формування предметних компетентностей: узагальнити і закріпити знання учнів  про поверхню Землі, вдосконалити уміння читати карту і працювати з нею; актуалізувати відомості  про океани Землі; розвивати пізнавальний інтерес, зв’язне мовлення  та вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку, узгоджено працювати в групах; вчити бачити красу світу, розвивати вміння безпечно спілкуватися з природою;  формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу, активну життєву позицію; виховувати розуміння важливості збереження природи;
  • формування ключових компетентностей: спілкуватися державною мовою, уміння навчатися впродовж життя; компетентності  в природничих науках і технологіях; екологічна грамотність і здорове життя.

Наскрізні змістові лінії: - читаю вдумливо (вибір інформації відповідно до проекту); - ефективно спілкуюся (обговорення думок в групі, збір інформації серед вчителів, батьків); - розв’язую проблеми (обговорення шляхів вирішення); - співпрацюю (прислухаюся до думки інших); - досліджую;  - організовую свою діяльність; - критично мислю; - творчо  мислю; - рефлексую.

Освітні галузі: природнича, математична, мовно-літературна.

Обладнання: набори  LEGO, картки з QR- кодами, конверти з пазлами «Океани», індивідуальні картки Plikers, презентація.                       розташуванням океанів та їх природними умовами.                                                        

Тип уроку: закріплення вивченого.

 

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.  Організаційний момент.

2. Емоційне налаштування.  

Уявіть, що у ваших руках часточка гарного настрою. Поділіться нею, щоб зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд з вами. Візьміться за руки, посміхніться, подаруйте кожному теплі промінчики своїх усмішок, відчуйте тепло ваших долонь, міцну підтримку один одного. Я теж сподіваюся на вашу підтримку та чудову співпрацю. Отже, працюватимемо і один одному допомагатимемо.

- Що ви очікуєте від уроку?

А я у свою чергу сподіваюся, що ви працюватимете організовано, злагоджено, чітко, правильно висловлюватимете свої судження, робитимете висновки, вчитиметеся працювати дружно, допомагаючи один одному.

3. Робота з прислів’ям.

Скласти та пояснити зміст прислів'я.

Земля наша мати, всіх годує.

 Не лише народ, а й відомі люди, поети, письменники говорили про землю, про природу.

4.  Вправа «Дощ компліментів»

Показати різноманітність природи допоможуть фотохудожники. Давайте переглянемо слайди із зображенням різних куточків нашої планети. Вони зачаровують нас своєю красою, ніжністю, неповторністю. Я хочу, щоб зараз пролився дощ компліментів Землі. Скажіть, яка природа на Землі?

Природа - …

(Після кожної відповіді діти на м'яч прикріплюють крапельку)

З ваших крапель утворився веселий струмок. А які ще водойми ви знаєте?

Про яку водойму ця загадка?

Складається він із морів. Царство риб, китів, кальмарів, морських зірок, медуз, коралів.

  •          Припустіть, яка тема нашого уроку?

5. Повідомлення теми та мети уроку

 Сьогодні у нас урок-навчальний проект «Земля-планета «Вода», на якому ми і підіб'ємо підсумок за темою.

Протягом багатьох уроків ми вивчали океани, значення та вплив Світового океану на погоду, природу Землі. Ми підсумуємо та повторимо все, що вивчили. Вашим домашнім завданням було підготувати проекти з різних тем.

– Як називається наша планета? Але деякі дослідники навіть вважають, що нашу планету доцільно було б називати не Земля, а як? Ви отримаєте відповідь, якщо розгадаєте ребус. (Ребус: Океан, вода)

 

ребусиребусиребусиребуси

                                              ребуси 2  = Е

Молодці! Планету Земля можна було б назвати планетою «Вода» або «Океан», вважають натуралісти.

-Чому?

Мільйони років тому вся поверхня нашої планети була вкрита водою. Нині Світовий океан займає близько 71% земної поверхні.

Світовий океан - це винятковий витвір природи, колиска життя Землі, комора різноманітних ресурсів.

II. Основна частина

1.  Робота з цеглинками  LEGO (індивідуальна робота)

– Скільки океанів на Землі? Розташуйте кубики LEGO відповідно до кольорової гами океанів у порядку збільшення їх площі. (LEGO -Тихий океан-синій, Атлантичний - червоний, Індійський - жовтий, Північний льодовитий - зелений)

2. Работа в групах.

а) Робота с QR-кодами. Проскануйте  QR-код та виконайте своє завдання.

Складіть пазли відповідно до зображення. Складіть маршрут подорожі океаном.

- То про який же океан йдеться?

б) Мініпроекти за групами

• Проект "Тихий океан". Дати коротку характеристику океану як мініпрезентації.

• Проект "Атлантичний океан". Дати коротку характеристику океану як мініпрезентації.

• Розшифруйте анаграму та визначте, до якого океану належать об'єкти природи? (Індійський океан – Мадагаскар, Шрі-Ланка, Червоне море, коралові рифи). Які рослини та тварини населяють Індійський океан.

-Який ще океан ми не назвали? (Північний Льодовитий океан.) Який це океан? Які тварини мешкають у ньому?

• Відкрите завдання. Як пофарбувати підводний будинок?

Фізхвилинка

3. Виступ гурту «Екологи», плакати «Збережемо планету!»,  1еп бук

- Уявіть, що наші океани могли б казати. Про що вони попросили б людей?

 Наша планета в космічному просторі дуже маленька, але для нас вона здається великою та рідною. Одна з головних рис нашої планети – існування на ній життя. Берегти нашу Землю та постійно дбати про неї – одне з найважливіших завдань сучасності. Знищити природу легко, а зберегти важко. Тому кожен з нас має думати про охорону та збереження природи.

Сьогодні перед людством стоїть важливе завдання: не допускати забруднення морських та океанічних просторів та зберігати їх рибні багатства від хижацького винищення. Світовий океан просить допомоги.

Запропонуйте свої шляхи збереження природи планети Земля.

- Що ж треба робити людям, щоб зберегти багатства Світового океану? (Відповіді дітей)

- Хлопці, а ці правила важливі лише для океанських вод? А для нашої річки Дніпро також актуальні питання захисту?

4) Дебати: необхідно уникати обробки полів отрутохімікатами

ІІІ. Заключна частина

1. Тести за допомогою програми Plikers.

1. Найбільший океан (Тихий)

2. Найхолодніший океан (Північний льодовитий океан)

3. Океан, що розділяє Африку та Австралію (Індійський океан)

4. Океан, названий на честь міфічного героя (Атлантичний океан)

5. Найглибший океан (Тихий)

2. Упорядкування синквейну до слова «Океан».

1.Океан

2.Великий, безкрайній

3.Бушує, лякає, дивує

4.Наші океани – загадковий світ.

5.Таємниця.

 

3. Рефлексія.

1) Ромашка Блума.

2)  Самооцінка.

Учні оцінюють свою роботу на уроці цеглинками.

  •  Зелена цеглинка. Мені вдалося виконати всі завдання.
  • Синя цеглинка. Я старався (старалася).
  • Зелена цеглинка. Мені потрібна була допомога.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 червня 2025
Переглядів
157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку