Дата проведення_____________
Конспект уроку з математики 5клас
Тема. Прямокутник. Квадрат.
Мета: сформувати поняття прямокутника та квадрата, домогтися засвоєння властивостей сторін прямокутника, формул для обчислення периметрів прямокутника та квадрата.
Обладнання: підручник, додатковий зошит, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Форма проведення: урок-подорож.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1.Привітання.
2.Перевірка готовності до уроку.
3.Введенн елементу нестандартності.
ІІ.Актуалізація опорних знань.+
2.Розгадування кросворда.
|
1Т |
О |
Ч |
К |
А |
|
|||||
|
2В |
І |
Д |
Р |
І |
З |
О |
К |
|||
3П |
Р |
Я |
М |
А |
|
|
|||||
|
|
|
Д |
||||||||
|
4П |
Р |
О |
М |
І |
Н |
Ь |
|
|||
5Л |
А |
М |
А |
Н |
А |
|
|||||
|
6К |
У |
Т |
|
№ 1. Хоч вимірять мене зовсім не можна,
настільки я за розміром мала,
та все ж запевнить можу кожного,
що математиці я користь принесла.
Які ж іще мої прикмети?
Двох ліній буду я перетин! (ТОЧКА)
№ 2. Початок і кінець я маю
і точки часто сполучаю. (ВІДРІЗОК)
№ 3. Без кінця й без краю лінія оця.
Досхочу іди по ній, а нема кінця! (ПРЯМА)
№ 4. Один кінець я на відміну від прямої маю.
Скажи, ім’я моє ти знаєш? (ПРОМІНЬ)
№ 5. З відрізочків прямої я складаюсь,
і через це ла-ма-юсь. (ЛАМАНА)
№ 6. Мені вершина служить головою,
а те, що звете ви ногами
всі називають сторонами. (КУТ)
№ 7. Назву якої геометричної фігури ми отримали на перетині усіх слів по вертикалі?
Рекомендуюсь я, і вас повідомляю,
що усього я по чотири маю.
Чотири сторони й вершини,
кутів прямих - чотири. (КВАДРАТ)
3.Усні вправи.
10м-9м45см= 4м76см-2м50см=
1дм+30см= 60дм+6м=
8см5мм-5см8мм= 35мм+23см=
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
Він давно знайомий вам,
Кожен кут у нім прямийю
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)
На квадрат я дуже схожий,
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні –
Однієї довжини.
А сусідні – різні.
(Прямокутник)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Пояснення нового матеріалу вчителем.
2.Первинне усвідомлення нового матеріалу.
а |
6 |
|
10 |
|
в |
7 |
8 |
|
56 |
Р |
|
28 |
36 |
186 |
V. Закріплення нового матеріалу.
1.Розвязування задач.
2. Виконання усної вправи.
72 |
180 |
48 |
144 |
120 |
240 |
96 |
|
|
|
|
|
|
|
3.Королівство «Зазнайка».
Тести
34°, 127°, 19°;
а) тупокутний б) прямокутний в) гострокутний
А) 9 см б) 3 см в) 6 см
А) 14 см б) 7 см в) 8 см
8 см.
А) 16 см Б) 64 см В) 32 см
А) 48 см б) 24 см в) 36 см
а) 52 см б) 424 см в) 212 см
40°, 50°, 90°;
а) тупокутний б) прямокутний в) гострокутний
А) 6 см б) 8 см в) 12 см
А) 8 см б) 4 см в) 6 см
А) 32 см б)16см в) 64 см
а) 20 см б) 100 см в) 40 см
А) 384 см б) 192 см в) 48 см
VІ.Підсумок уроку.
1.Підсумкова бесіда.
2.Оцінювання.
3.Домашнє завдання.