Урок. Узагальнення знань про частини мови. Добирання частин мови за поданими малюнками. Побудова інтерв’ю на основі серії малюнків. Складання розповіді про улюблений вид спорту.
Мета: узагальнити знання учнів про частини мови; вправляти в розрізненні частини мови за питаннями; удосконалювати навички побудови інтерв’ю; розвивати критичне мислення,увагу,спостережливість,пам’ять, усне й писемне мовлення,формувати компетентність спілкування рідною мовою,соціальну, громадянську компетентності; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, займатися спортом.
Обладнання: цеглинки LEGO,картки для роботи в парах та групах, малюнок “Спортивна плутанина».
Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань.
Форма проведення:урок-змагання.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна і здоров’язбережувальна.
Хід уроку
I.ВСТУПНА ЧАСТИНА
1.Органызацыя класу
2.Бесіда
_З якими терміном ми ознайомилися попереднього уроку?
_Назвіть частини мови, які вивчили.
3.Гра «Цеглинку підіймаю-частини мови називаю»
Учитель називає слова, учні повинні визначити, до якої частини мови вони належать, піднявши:
зелену цеглинку-якщо іменник;
жовту цеглинку-якщо це прикметник;
синю цеглинку-якщо це дієслово.
Орієнтовні слова:спортсмен, стрибає,сміливий, м’яч,швидкий, тренер, команда, бігає, лижі, мчить, велосипед, активний, футбол, кидає, каток, доріжка, перетягує, канат, змагання.
-Якщо темою можна об’єднати всі ці слова?( Спорт)
-Де займаються спортом?( На стадіоні)
4.Повідомлення теми та мети уроку
-Запрошую всіх вас на стадіон, щоб розім’яти ся, пригадати частини мови, позмагатися в різних видах спорту.
Сонце світить всім тепленько,
Ми промінчики маленькі.
Любимо змагатись,
В спорті ігри гратись!
-До стадіонну!
5.Каліграфічна хвилинка
Сс сс. Ссс спорт
-Складіть і запишіть речення зі словом спорт.
-Навіщо потрібно займатися спортом?
-Які види спорту ви знаєте?
I I. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.Завдання 1. «Футбольна». Робота в парах
1)Відгадайте загадки.
Він лежати зовсім не хоче
Якщо кинути, він підскочить
Ледве вдариш,відразу навскач,
Ну,звичайно,-це…(м’яч )
2) Бесіда
-У яких видах спорту використовують м’яч ?(Футбол, гімнастика, волейбол,баскетбол, малий та великий теніс,гандбол)
-Скільки гравців налічує команда ?(11)
-Яких відомих українських футболістів ви знаєте?
3) Робота в групах. Гра « Шифрувальник»
-Футбол-гра команда,тому завдання будемо виконувати у групах.
Об’єднання в 2 групи.
Отримання та виконання завдання.
Група 1 Група2
ТАРОВА ЛГО МОПЕРЕГА ЙМТА
МИНРОЗКА РЕЦЬПРАПО СТОКВИС ВЕЦЬГРА
Відповідь:ворота, гол, розминка,прапорець.
Відповідь:перемога,тайм, свисток, гравець.
Презентація робіт.
Бесіда.
-До якої частини мови належать розшифровані слова?(Іменник)
-На які питання відповідають?
-Запишіть у зошиті слова,що розшифрували.
Звуковий аналіз слова гравець
Фізкультхвилинка
2.Завдання 2. «З’єднай слова» Робота в парах
Виконання завдання.
-З’єднайте іменники з відповідними словами, зважаючи на малюнки.
доріжка зелене
гиря тенісна
кеглі кольорові
поле бігова
м’яч футбольний
ракетка важка
Бесіда
-На які питання відповідають слова другого стовпчика?
-Якою частиною мови вони є?
-Запишіть три утворені словосполучення у зошиті, з одним із них складіть речення.
3.Завдання 3. «Ми –за здоровий спосіб життя!» Робота з деформованим текстом
-Побудуйте вежу, використовуючи цеглинки LEGO, щоб утворився вірш.
(Виконавши роботу, діти піднімають угору вежу та декламують утворений вірш)
Д-5 Щоб здоровим, сильним Ф-6 Бор усміхнена людина-
бути.
А-1І частіше усміхатись! М-2Спортом треба всім займатись
К-3Треба нам про сум забути
С-4 Це здоров’я половина
III.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1.Фінішна лінія. Гра «Так чи ні?”
Збіг урок,як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Час вже підсумки нам зробити,
Що ми всигли зрозуміти.
Зіграти хочеться мені
З тобою,друже,
В «так» чи «ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же
Відповідь свою.
Відповідай, коли мастак:
Єдиним словом «Ні» чи «Так».
Слово спорт-це іменник?
Слово футболіст відповідає на питання хто?
Слово бігати-це прикметник?
Дієслово відповідає на питання який?,яка?,яке?
Швидкий,зелений-це прикметники?
2.Рефлексія. Вправа «Блок спортивних запитань»
Учитель пропонує дітям хмару «тегів», що необхідно доповнити.
Варіанти:
Я вже знаю….
Я розумію,що…
Я вмію…
Я можу…
Було цікаво дізнатися, що….
Мене здивувало…..
Мені захотілося…тощо.
Кожен учень вибирає по 1-2 пропозиції та закінчує їх.
Чи варто займатися спортом?Чому?
3. Домашнє завдання
Підготувати малюнок про улюблений вид спорту та розповідь за ним; повторити правила