Новорічна подорож з Сніговичком на тему: Дії з величинами. Розв’язок задач.

Про матеріал
Відкритий урок з математики. Цей урок допоможе закріпити вміння виконання дій з величинами; обчислювальні вміння; розвивати вміння розв’язувати задачі вивчених видів ; розпізнавати геометричні фігури; виховувати бажання здобувати знання і цінувати їх значення в житті, робота дітей у групах.
Перегляд файлу

Бердянський  навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад –

                                                дошкільний навчальний заклад № 1 "Мрія"

 

 

 

 

 

План - конспект уроку

« Новорічна подорож зі Сніговичком»

з математики

у 2-Б класі

            по темі  «Виконуємо дії з величинами.

                                   Розв`язування задач»

 

 

 

 

                                                  Розробила :

                                                                             вчитель початкових  класів

Бердянського НВК №1 « Мрія»

                                                           Соловйова Ю.О.

 

 

 

 

 

 

2019   р.

Тема:  Виконуємо дії з величинами. Розв`язування задач.

Мета:

навчальна

формувати предметні компетентності:

- закріплювати вміння виконання дій з величинами;

- удосконалювати обчислювальні вміння;

- формувати вміння розв'язувати складені задачі;

- вдосконалювати обчислювальні навички;

- розпізнавання геометричні фігури;

- розвивати математичне мовлення, увагу, логічне мислення, вміння працювати в групах, самостійно;

- створювати умови для розвитку пізнавального інтересу;

- міжпредметні зв'язки;

розвивальна

формувати ключові компетентності:

- компетентність уміння вчитися:

- самоорганізовуватися до навчальної діяльності;

загальнокультурна компетентність:

          - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися;

інформаційно- комунікативну компетентність:

- уміння здобувати нові знання на основі наявних;

- уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію;

здоров’язбережувальна компетентність:

- уміння долати труднощі.

виховна:

-  виховувати у дітей почуття взаємодопомоги, працелюбність, дружні стосунки, любов до математики, уважність;

- забезпечувати хорошу атмосферу  під час уроку, здатність учнів сприймати матеріал.

 

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

- актуалізувати знання з теми  “ Виконуємо дії з величинами. Розв`язування задач”; 

- свідомо розуміти та виконувати дії з величинами та розв’язувати задачі, обчислювати числові вирази, розв’язувати нерівності;

- розвинути критичне мислення, вміти виділяти головне.

Тип уроку: урок- казка

Особливості проведення уроку: урок проходить у вигляді подорожі по новорічним зупинкам для знаходження новорічної ялинки.

Обладнання: зупинки з назвами, казковий герой - Сніговик, картки із індивідуальними завданнями та прикладами, завданнями для групової роботи.

Використана література:

 1. Скворцова С.О.  Математика: Підручник для 2 кл. – Х. Видавництво  «Ранок»,  2019

 2. Інтернет ресурси.

 

Хід уроку

І. Організація учнів. ( 1 хвилина)

Вчитель:    Продзвенів уже дзвінок,

                   Починається урок.

                   Повернімось до гостей,

                   Скажемо їм «Добрий день»

                   То ж часу не втрачаймо, роботу починаймо.

 

II. Актуалізація опорних знань. ( 1 хвилина) 

 Мотивація навчання

– Тож налаштуємося на урок і промовимо наш девиз:

                                    

                                   Девіз уроку:

                                   Буду уважним,

                                   буду старанним,

                                   Більше дізнаюсь –

                                   І все буде гарно!

 

 

III. Повідомлення теми і завдань уроку. (2  хвилини)

- Тема нашого уроку « Виконуємо дії з величинами. Розв`язування задач»

-  На уроці ми продовжуємо роботу з величинами та попрацюємо над задачею і геометричним матеріалом. Отже, в нас є дві команди : перша – ДРАКОШКИ, а друга – МИШЕНЯТА.

- Чого ви очікуєте від нашого уроку?

Визначення очікуваних результатів

- Після нашого уроку ви зможете:

- виконувати дії з величинами та розв’язувати задачі, обчислювати числові вирази, розв’язувати нерівності;

- вміти виділяти головне;

- працювати у групах.

      1. Введення казкового героя (1 хвилина)

- Ми будемо сьогодні подорожувати та виконувати цікаві завдання  для того, щоб знайти новорічну ялинку і допомагати нам у цьому буде. Відгадайте, хто це?

               Загадка.      На снігу стояти  звик

                                    В нього ніс – смачна морквина,

                                    Хто це? Звісно, … (сніговик).

                                     ( На дошці фігурка Сніговика)

                2 Усний рахунок

          1 ЗУПИНКА « Сніжинки - Цеглинки» (3 хвилини) 

                            авдання для команд – хто швидше) Схема на дошці та у командах

                       

    -Молодці! Перемогла команда….

- Відкрили зошити і записали число та класна робота. Яке сьогодні число?

 ( Відповідь учнів)

              3. Каліграфічна хвилинка. Прописуємо цифру 12 ( 1 хвилина)

        ІV. Вивчення нового матеріалу. (25 хвилин)

                      РОБОТА ПО КАРТКАМ У КОМАНДАХ

                  2  ЗУПИНКА  «Ельфійська»

                      Треба допомогти Ельфу виконати завдання:

  • Давайте повторимо табличку « Міри довжини»!! Молодці!!

                      Завдання виконуємо у зошиті коментуючі.

-Молодці! Перемогла команда …..

3  ЗУПИНКА « МАТРОСКІН» 

Завдання виконують у команді та виправляють помилки у картках.

  • Треба відшукати помилки в записах. Хто готов?

                    

-Молодці! Перемогла команда…… Вона отримує Сніговичка, а друга – Сніжинку.

   РУХЛИВА ВПРАВА.( 1хвилина)

  • Встали. Уявіть, що ви Сніжиночки. Полетіли, як вони( помахали руками).
  • Полетіли, покружлялись і присіли на місця. 2 р.
  • Молодці! Присіли та продовжуємо подорож.

 

4  ЗУПИНКА  « Снігуронька »

Записуємо в зошиті коментуючи.

  • Треба знайти значення виразів. Хто готов?

  • Молодці! Перемогла команда…..

 

5 ЗУПИНКА «Мандаринова »

Робота над складною задачею по карткам. Коментуючи записуємо розв`язок у зошити.

 

  • Молодці! Перемогла команда…..

- Щось стало дуже холодно!! Може зігріємося та потанцюємо?!!!

 

ФІЗХВИЛИНКА    «Музичний ВЕДМЕДИК»( 1 хв)

 

6 ЗУПИНКА « Гірляндова »

  • Треба накреслити відрізки. Уважно читаємо умову завдання.

  • Молодці! Перемогла команда…

 

V. Підсумок уроку ( 3 хвилини)

Гра «Мікрофон»:

- Чи сподобався вам урок?   Підведення підсумків. 

VІ. Рефлексія.  ( 2 хвилина.)

- Помітили на сходинках успіху свої досягнення.

- Ми виконали останнє завдання, ось наша Новорічна ялинка, а ось і подарунки від Діда Мороза.

             

 

 

 

 

              ДОДАТКОВЕ   ЗАВДАННЯ

https://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/1748966/7ec10deb-efc0-4f66-b76b-060b211a36f5/s1200

Розглянути малюнок та назвати фігури, які ви бачити.

Скільки трикутників? (5) Якого кольору? Які за розміром?

Скільки овалів? (3)Якого кольору? Які за розміром?

Скільки квадратів? (2) Якого кольору? Які за розміром?

Скільки кругів? (5) Якого кольору? Які за розміром?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 січня 2020
Переглядів
843
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку