НПЗ. «Надання першої допомоги при різноманітних ушкодженнях і захворюваннях . Виконання нормативів та завдань з першої допомоги.»
Мета: Прийняти у учнів контрольні нормативи.
НПЗ.
УРОК №____ (практичний). Навчально-польові збори.
ОМСП. Тема: НПЗ. «Надання першої допомоги при різноманітних ушкодженнях і захворюваннях . Виконання нормативів та завдань з першої допомоги.»
Навчальна группа (клас): _____________
Дата проведення:__________________________
Місце проведення:________________________
Мета: Прийняти у учнів контрольні нормативи.
Обладнання: Методичні матеріали, схеми, засоби першої допомоги.
План уроку
Хід уроку
I. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду, захід у клас, розміщення
II. Оголошення теми, мети та завдань уроку
ІІІ. Відпрацювання основних питань.
IV.Практична здача нормативів,
V. Підведення підсумків.
Розповідь вчителя.
Нормативи з медико-санітарної підготовки
1. Тимчасова зупинка кровотечі
Учень знаходиться біля «пораненого», тримаючи в руках джгут. Команда «Джгут (закрутку) накласти!»
Помилки, які знижують оцінку:
1. Кінцівка надмірно перетягнена джгутом. Джгут накладено на невідповідну ділянку.
2. Джгут накладено на оголену частину тіла без підкладки.
3. Шкіра стиснута джгутом.
4. Учень не залишив записки, в якій зазначено час накладення джгута.
5. Не закріплено шпильку на одязі.
Бали |
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
1 |
Помилки |
|
|
|
одна |
дві |
три |
||||||
Накладання джгута на стегно або плече |
27 |
30 |
33 |
36 |
50 |
53 |
56 |
60 |
63 |
66 |
70 |
73 |
Закрутка (с) |
50 |
60 |
70 |
80 |
90 |
100 |
110 |
120 |
130 |
140 |
150 |
160 |
2. Накладання пов’язки
Учень з перев’язувальним матеріалом у руках знаходиться біля «пораненого». За командою «Пов’язку накласти!» починає накладання пов’язку (допускається бинтування поверх одягу).
Помилки, які знижують оцінку.
1. Не закріплена шпилька на одязі.
2. Неправильне положення бинта в руках учня.
3. Пов’язку накладено слабко (сповзає або при її накладанні утворюються «кишені», складки).
4. Пов’язку не закріплено або закріплено вузлом над раною.
Бали |
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
1 |
Помилки |
|
|
|
одна |
дві |
три, порушена стерильність |
||||||
Накладання пов’язки на голову (око, вухо), на кисть у вигляді вісімки, на передпліччя, ліктьовий суглоб, на нижні кінцівки (с) |
80 |
90 |
100 |
110 |
120 |
130 |
140 |
150 |
160 |
170 |
180 |
190 |
Плечовий суглоб, груди (с) |
110 |
120 |
130 |
140 |
150 |
160 |
170 |
180 |
190 |
200 |
210 |
220 |
3. Надання першої допомоги при переломах кінцівок
Учень біля «пораненого». Перев’язувальний матеріал і шина в руках або поряд з учнем. За командою «Шину накласти!» учень накладає шину. Виконання нормативу закінчується підвішуванням руки на хустку (бинт, ремінь).
Помилки, які знижують оцінку:
1. Необережне поводження з пораненою кінцівкою під час накладання шини.
2. Неточно підігнана шина.
3. Недостатня фіксація шини.
4. Порушення послідовності накладання шини.
Бали |
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
1 |
Помилки |
|
|
|
одна |
дві |
три, порушена стерильність |
||||||
Накладання шини з підручного матеріалу на плече (с) |
80 |
90 |
100 |
110 |
120 |
130 |
140 |
150 |
160 |
170 |
180 |
190 |
На передпліччя (с) |
110 |
120 |
130 |
140 |
150 |
160 |
170 |
180 |
190 |
200 |
210 |
220 |
4. Естафети.
1. Надягання протигаза на час :
Бали |
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
3 |
2 |
1 |
Одягання протигаза. Сек. |
6,5 |
7 |
7,4 |
7,7 |
8 |
8,4 |
8,7 |
9 |
9,4 |
9,7 |
10 |
10.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Перенесення «потерпілого»
а) на спині носія;
б) на схрещених руках двох носіїв;
в) перенесення на ношах.
Вчитель предмету «Захист Вітчизни» _____________________________.