План-конспект уроку математики
Тема: Одиниця вимірювання місткості – 1 літр
Мета уроку:
1. Ознайомити учнів з одиницею вимірювання місткості – літром.
2. Розвивати навички порівняння та вимірювання місткості різних
ємностей.
3. Виховувати уважність, логічне мислення та вміння працювати з
підручником і зошитом.
Обладнання: підручник, зошит з друкованою основою, ілюстрації
місткості ємностей, різних пляшок, каструль, відер.
Хід уроку
I. Організація класу
1. Привітання
– Добрий день, дітки! Сьогодні урок математики проведу я.
2. Перевірка готовності до уроку
– Чи всі підготували зошити, підручники, ручку, олівець.
II. Актуалізація опорних знань
1. Вступне слово вчителя
Бесіда
– Діти, подивіться на екран,там зображено:
Літрова пляшка з водою
Каструля
Велике відро
– Як ви думаєте, де поміститься більше води?
– А де найменше?
III. Повідомлення теми уроку
– Тема нашого уроку – «Одиниця вимірювання місткості – 1 літр». Ми
навчимося вимірювати рідину та розв’яжемо цікаві завдання.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Демонстрація ємностей різного об’єму
– Діти, подивіться на екран: зображена літрова пляшка, каструля на 5
літрів, відро на 10 літрів. Давайте подумаємо, скільки літрових пляшок
треба, щоб заповнити каструлю? А відро?
– Бачите, дітки, ємності бувають різні: маленькі (1 л), середні (5 л) і великі
(10 л).
2. Робота з підручником
– Розгорніть підручник на сторінці 78
– Розгляньте малюнки. Скільки літрів води у кожній ємності?
Мірний стакан — 1 л
Скляна банка — 1 л
Маленький ковшик — 1 л
Каструля — 5 л
Кувшин— 3 л
Великий бутель для води — 10 л
Відро — 8 л
3. Робота із задачами. Задача 2
– Прочитайте умову задачі.
– Скільки літрів у пляшці? А в бутлі? Де більше літрів? Чи можемо мми
дізнатися на скільки більше? Якою дією?
6-2=4(л.)
Відповідь: на 4 літри б.
– Запишіть відповідь у зошит.
Задача 3
– Читаємо умову задачі.
– У відрі 8 літрів води, а в ньому вже є 5 літрів.
– Скільки літрів ще треба долити?
– Давайте подумаємо: якщо було 5, а треба 8, то скільки ще додамо? (3
літри)
– Запишемо відповідь.
5+3=8(л.)
Відповідь: потрібно долити 8 літрів.
Завдання 4 (Усно)
– Розглянемо блакитні квіточки. У нас є три цифри, який вираз з них ми
можемо зробити, так щоб при сумі двох доданків вийшла цифра 9?
3+6=9
– А які числа треба відняти, щоб вийшла цифра 6?
9-6=3
– А цифра 3?
9-6=3
Фізкультхвилинка
– Повторюйте рухи за веселим персонажем на екрані!
Завдання 5 (Усно)
– Розглянемо посудини, як ви гадаєте чи однакову кількість води налито в
посудині? У якій найбільше?
– Правильно в перші, адже вона широка.
– А в якій найменше?
– Правильно. Чому?
– Тому що ця посудина є меншою за розмірами.
4. Практичне завдання
– Візьміть свої зошити з друкованою основою.
Роглянемо завдання 1. Воно схоже на завдання з квіточками, у нас також є
три цифри, з яких нам потрібно зробити 3 вирази. (слайди)
Завдання 2
– Прочитайте написи на ємностях.
В якій ємності найбільше літрів? Розфарбуйте синім кольором.
Всі решта ємності мають меншу ємність, тому розфарбуйте їх жовтим
кольором.
Завдання 3. Задача
– Прочитайте умову задачі.
У дідуся відро 10 літрів.
– У Сашка відро 5 літрів.
– Потрібно дізнатися, на скільки літрів відро дідуся більше.
1. Що відомо в задачі? (Розміри відер – 10 л і 5 л).
2. Що потрібно знайти? (Різницю між цими відрами).
3. Яку дію будемо виконувати: додавання чи віднімання?
10-5=5(л.)
Відповідь: на 5 літрів більше.
V. Підсумок уроку
1. Рефлексія
– Що нового ви сьогодні дізналися?
– Чи було важко?
2. Підсумок
– Ви всі молодці! Гарно працювали, дякую,вам за урок!