Одноклітинні еукаріоти – організми, що складаються з однієї еукаріотичної клітини, яка часто зовсім не схожа на клітини багатоклітинних рослин, тварин та грибів.
Одноклітинні еукаріоти. Одноклітинні еукаріоти – організми, що складаються з однієї еукаріотичної клітини, яка часто зовсім не схожа на клітини багатоклітинних рослин, тварин та грибів.
Номер слайду 2
В одноклітинних еукаріотів тіло складається з єдиної клітини, яка водночас є самостійним організмом.
Номер слайду 3
Одноклітинні та позбавлені тканин багатоклітинні еукаріоти (рослини, гриби, тварини отримали загальну назву «протисти».
Номер слайду 4
Рухи протистів забезпечують:джгутики;війки;несправжні ніжки (псевдоподії);хвилеподібні скорочення поверхні тіла
Номер слайду 5
Розмноження. Нестатеве розмноженняподіл навпіл, множинний поділ, брунькування. Статеве розмноженнязлиття гамет з утворенням зиготи
Клітини одноклітинних організмів можуть об'єднуватися у колонії для спільного виконання життєвих функцій, але при цьому кожна клітина може сама виконувати всі функції живого.
Номер слайду 10
Поведінка одноклітинних. Протистам притаманна подразливість – здатність сприймати подразники довкілля і певним чином на них відповідати. Рухові реакції протистів мають назву таксисів.
Номер слайду 11
Роль у природі і житті людини. Одноклітинні водорості є одним з постачальників органічної речовини та кисню; беруть участь у процесі природного очищення водойм; поліпшують фізичні властивості ґрунту.
Номер слайду 12
Одноклітинні еукаріоти, клітина яких має черепашку, відіграють важливу роль в утворенні осадових порід – вапняків, крейди, діатомітів тощо. Різні види мікроскопічних грибів людина використовує для промислового отримання антибіотиків, вітамінів, продуктів спиртового бродіння.
Номер слайду 13
Серед найпростіших є паразити рослин, тварин, людини (малярійний плазмодій, дизентерійна амеба, трипаносома, лейшманії).