Урок № 82.
Тема: “Опрацювання фотозображення. Обробка малюнків за допомогою ефектів та фільтрів”.
Застосування фільтра до окремого шару може радикальним образом змінити зображення зокрема, при використанні фільтра «Ефекти висвітлення» чи при зміні непрозорості активного шару. Щоб фільтр міг бути застосований до шару, цей шар повинний містити пофарбовані пікселі. Це не означає, що на даному шарі обов'язково повинні бути розміщені які-небудь елементи в деяких випадках ви можете створювати шари, заповнені нейтральним кольором, що дозволяє вам застосовувати фільтри до шарів, що фактично є прозорими. Додаткову інформацію про параметр «Залити нейтральним кольором», що задається в діалоговому вікні «Новий шар», див.у розділі «Установка параметрів шаруючи».
Щоб застосувати фільтр:
1.Виділите фрагмент зображення, що ви хочете змінити за допомогою фільтра. Якщо ви не зробите цього, то фільтр буде застосований до всього зображення.
2.Виберіть з меню «Фільтр» ім'я потрібного фільтра.
3.При необхідності задайте параметри застосування фільтра і натисніть кнопку «Так». Інформацію про всі діалогові вікна див. опису відповідних фільтрів.
Види фільтрів
Фільтри «Размитее» (Blur)
П'ять фільтрів із субменю «Размитее» створюють ефект «м'якого фокуса» і можуть бути використані для ретушування зображень.
Фільтри «Деформація» (Distort)
Фільтри із субменю «Деформація» виконують геометричне перекручування зображення.
Фільтри «Шум» (Noise)
«Шум» у зображенні являє собою пікселі з випадковими колірними значеннями. Фільтри із субменю «Шум» особливим образом зм'якшують зображення у виділеній області за рахунок додавання таких пікселів. За допомогою цих фільтрів ви можете виправляти такі дефекти зображення, як наявність подряпин, а також створювати незвичайні текстурні малюнки, що потім можуть бути використані, наприклад, як тло для текстових елементів.
Фільтри «Оформлення» (Pixelate)
Шість фільтрів із пібменю «Оформлення» перетворять виділену область шляхом об'єднання пікселів, що мають подібні колірні значення, в осередки.
Фільтри «Висвітлення» (Render)
П'ять фільтрів із субменю «Висвітлення» використовуються для створення ефекту «хмарності» і імітації різних джерел світла. Ви також можете використовувати напівтонові текстури, що дозволяють одержувати на «освітлюваній» поверхні тривимірний ефект.
Фільтри «Різкість» (Sharpen)
Фільтри із субменю «Різкість» підвищують чіткість зображень за рахунок посилення контрасту між сусідніми пікселями.
Фільтри «Стилізація» (Stylize)
Фільтри із субменю «Стилізація» роблять у виділеній області спеціальні художні ефекти за рахунок зсуву пікселів і підвищення контрасту в зображенні.
Фільтри «Відео» (Video)
Субменю «Відео»містить фільтри «Порядкове розгорнення» і «Кольору NTSC». Фільтр «Кольору NTSC» обмежує колірний зміст зображення тільки тими квітами, що використовуються для телевізійного відтворення. Цей фільтр дозволяє уникнути «розтікання» надмірно насичених кольорів на сусідні рядки розгорнення екрана.
Фільтр «Порядкове розгорнення» видаляє з через строчного відео зображення парні чи непарні рядки. Для заміни вилучених рядків ви можете скористатися подвоєнням рядків, що залишилися, чи інтерполяцією. Цей фільтр використовується для зм'якшення «» зображень, щорухаються, отриманих з відеоджерел.
Приклад фільтра «Скривлення» показаний на малюнку 1.
Мал. 1. фільтр «Скривлення».