Опрацювання тексту «Фокус-мокус» Дмитра Чередниченка.

Про матеріал
1 клас Вправи для розвитку читання. Опрацювання тексту «Фокус-мокус» Дмитра Чередниченка.
Перегляд файлу

       Тема. Опрацювання тексту «Фокус-мокус» Дмитра Чередниченка.

Мета: удосконалювати вміння читати правильно, виразно, усвідомлено й у відповідному темпі; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного, розповідати за малюнком та про спогади з власного життя; виховувати прагнення дружити з іншими дітьми, інтерес до дитячих ігор і розваг. 

                            Хід уроку 

І. Організаційна частина

Рефлексія настрою

-Діти, погляньте мені в очі, подивіться один до одного, усміхніться. Із цих промінчиків добра , що заіскрилися на ваших  обличчях ми розпочнемо урок.

- Щоб урок був цікавим , змістовним, якими ви повинні бути :

  • розумними, організованими;
  • уважними, дисциплінованими;
  • допитливими, кмітливими.

Девіз уроку

 Міркуй-точно,

Думай-швидко,

Відповідай-правильно

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Послухайте пісню і скажіть, про кого розповідається в ній?( Про артистів цирку)

Ви сьогодні в цирку побуваєте

 І  багато чого  корисного дізнаєтесь

Цирк сьогодні, цирк незвичний

Цирк у нас - навчальний!

-Діти, ви любите цирк?

- Хто з вас  бував у цирку?

- Чи знаєте ви, де вперше з’явилося це слово?( У Римі)

- Що означає слово цирк? ( Слово  цирк означає « круглий»).Чому?

ІV Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогоднми із нашими атистами будемо читати і дізнаємось де що цікаве про цирк і людей які працюють в цирку.

V Актуалізація опорних знань учнів

  • Цього артиста з нетерпінням чекають діти. Здогадались, про кого іде мова? Звичайно, це клоун. Це  англійське слово, що означає артист, який усіх втішає, веселить.

Клоун хоче пограти  вами в кульки, але ці кульки незвичайні, на кожній кульці є запитання. Клоун Боба перевірить вас.

Усне опитування.

1.Гра «Чарівні кульки »

  1. Що ми робимо із звуками? (говоримо, чуємо)
  2.               Що ми робимо із буквами? ( пишемо, бачимо)
  3.               Скільки в українській мові букв? (33)
  4.               На які дві групи діляться звуки? (голосні, приголосні)
  5.               Скільки в українській мові голосних звуків? (6)
  6.               Назвіть голосний звук, яий пом’якшує попередній приголосний звук? (і)
  7.               Що ми знаємо про приголосні звуки? Які вони бувають? (тверді, м’які )
  8.               Який приголосний завжди м’який? (й)
  9.               З чого складається речення?
  10.          Які розділові знаки ставимо в кінці речення?

2.Відгадайте загадку  

Хоч і дві руки він має,

Шість  м 'ячів разом спіймає.( Жонглер)

Жонглер-французьке слово, що означає « жартун». Але він  не створює жарти на арені цирку, а  спритно  підкидає і ловить різні предмети.

Жонглер пропонує нам  пограти з мячиками.

2.Гра « Звук-буква»  

- Я кажу букву а ви звук, і навпаки. 

VI. Вивчення нового матеріалу.

Увага! До нас поспішає дресирувальник

Дресирувальник – той, хто керує  діями тварин

 Дресирувальник - хоробра  людина,

Вправно виконує  дії  тварина,

Мавпи всі стрибають.

Собаки у футбола грають.

Веселі ведмеді  їздять на велосипеді.

- Він пропонує попрацювати з підручником, всі відкрили дружно Буквар на сторінці 82.

Робота в підручнику

Гімнастика для очей(відео)

- Прочитайте й відгадайте загадку,яку пропонує нам Читалочка (під час читання загадки варто звернути увагу учнів на розділові знаки (паузу слід робити не в кінці другого рядка, а після слова отаким, з питальною інтонацією прочитати обидва речення в останньому рядку загадки).

 - На дошці розміщені букви в неправильному порядку, якщо правильно зможете скласти їх, то дізнаєтесь відповідь до загадки.

Читання загадки виразно.

- Дізнавшись відгадку, як ви думаєте про що ми сьоодні будемо читати? (Про зеркало)

Каліграфічна хвилинка

На арені цирку фокусник. Фокусник той, хто показує фокуси.

Фокус – покус починай, цифру швидко відгадай.

Записати слово фокус, зобити звуковий розбір слова.

Робота над текстом Дмитра Чередниченка «Фокус-мокус».

- Чи доводилось вам чути слово фокус-мокус?

  •  Хто і де показує фокуси?
  • Чи доводилось показувати фокуси, які саме?

Фізкультхвилинка

  • Акробатами ще називали «канатохідцями», тобто такими, що ходять по канату. Основне їх завдання зберегти рівновагу.

Читання тексту вчителем (учні слідкують)

Бесіда за змістом тесту.

- Про кого розповідається в тексті?

 Чим займалися діти?

Читання тексту учнями (ланцюжком, естафетою).

Робота за запитаннями.

1 . Який фокус-мокус придумав Федько?

2. Чому фотокартки хлопчик показував у

жменьці?

3. Чи доводилося тобі показувати фокусимокуси? Які саме?

4. Розкажи, у що граєш ти зі своїми друзями.

Робота за малюнком.

  • Знайдіть на малюнку Федька
  •  Придумайте імена іншим дітям

Робота в групі.

  • Складіть свою розповідь про них, схожу на текст.

Гра «Придумай слово»

  • Хто більше придумає слів із букв слова фотоапарат (фото, апарат, рот, торт, пара, фата, порт, парта, фара тощо). Переможе той, хто запропонує найбільше слів.

VІІ. Узагальнення і систематизація вивченого

Повторне читання тексту.

Гра «Сищик»

Вчитель читає початок речення, діти повинні знайти його в тексті та прочитати повністю.

VIII. Підсумок уроку.

  • Що читали на уроці? (загадку і лічилку)
  • Що спільного в цих текстах? (у них розповідається про дзеркало)
  • Що незвичним було в тексті, чи сподобався Федько, чому?

-Чи справдилися вами  очікувані результати?

-Де ви можете ці знання використати ?

-Чи було вам цікаво на уроці?

-Що сподобалося вам?

У нашому цирку погасли вогні,

Та кожен із нас сподівається, діти.

Що в дні невеселі, і  в радісні  дні

Цей вогник цікавості буде горіти.

 

docx
Додано
14 квітня 2019
Переглядів
4013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку