Осінь у малярстві. Опис картин. Прислів’я про осінь.

Про матеріал
Мета: вдосконалювати навички правильного читання, збагачувати словниковий запас учнів, удосконалювати вміння висловлювати свої почуття, формувати образне, логічне, просторове, творче мислення, вміння аналізувати, навчати учнів милуватися та виражати емоційне ставлення до краси природи, вдосконалювати навички малювання. Формувати життєві компетенції; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, творчі навички; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, естетичні почуття.
Перегляд файлу

Тема Осінь у малярстві. Опис картин. Прислів’я про осінь.

Мета: вдосконалювати навички правильного читання, збагачувати словниковий запас учнів, удосконалювати вміння висловлювати свої почуття, формувати образне, логічне, просторове, творче мислення, вміння аналізувати, навчати учнів милуватися та виражати емоційне ставлення до краси природи, вдосконалювати навички малювання. Формувати життєві компетенції; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, творчі навички; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, естетичні почуття.

 Обладнання: презентація, підручник, тлумачний словник, малюнки та ілюстрації про осінь, прислів’я та загадки про осінь, альбом та кольорові олівці

Тип уроку: інтегрований

                        Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

. Мозкова атака
Коли з дерев листочки злітають,
Коли вже на південь птахи відлітають,
Коли небо сіре, холодний дощ ллється,
Оця пора року як зветься? (Осінь).

  • III. Повідомлення теми та мети уроку.
    -Золота осінь - це незвичайна пора. По-різному її сприймають люди. Багато віршів, пісень, музики складено про осінь. Краса осінньої природи надихає на творчість також художників. Адже ми теж на уроці художньої праці малювали різні картини природи. Ось наша картинна галерея.
    (Виставка малюнків про осінь).
    Скажіть будь-ласка, що ви собі уявляєте, почувши словосполучення "Світ прекрасного" (Відповіді учнів: світ знань, світ мистецтва, світ природи, щось красиве…).
  • От сьогодні ми з вами поринемо у світ прекрасного. Познайомимося з темою «Осінь у малярстві» .Будемо вчитися описувати картини.

Пояснення у тлумачному словнику слова «малярство»

Робота над темою уроку

1.Робота з книжкою. Читання тексту підручника на с.58.

Розгляд репродукції картини Д.Добровольського «Червона калина».

Восени сонце особливо ніжно позолочує верхівки дерев, і листя на них змінює свій колір, набуваючи казкових відтінків — бурштинового, жовтогарячого, бузкового, лимонного... Це помітив і відобразив в одній зі своїх картин український художник .

Художник Дмитро Добровольський.

Описание: 1

Дмитро Добровольський створив свою неповторну техніку, свій стиль. Працює олією і мастихіном на кольорових фонах.

Мастихі́н (від італ. mestichino  «шпатель») — художній шпатель різних розмірів з тонкою довгастою сталевою стекою. Використовується для змішування олійних фарб, для нанесення фарб з туб на палітру.Існує також техніка малярства мастихіном, при якій фарбу наносять на основу не пензлем, а мастихіном, що дає можливість утворити нові, цікаві візерунки.

Чи здогадалися ви, який час доби зображений на картині? Погляньте-но, як виграє сонце гранатовим полиском на верхівках дерев, як полум'яніють кущі понад тином! Так буває у надвечірніх сутінках. А чи впізнали ви зображену на полотні рослину? Хоча художник не виписав деталей, ми розуміємо: це калина — український оберіг, один із символів нашої Батьківщини.

Уважніше розгляньмо картину. За кущами заховалася чепурна хатинка — охайно побілена, вкрита очеретом. Наші предки саджали калинові кущі на найпочеснішому місці у садибі — перед вікнами, мов своєрідний оберіг. Калина і справді оберігала господарів, зокрема допомагала їм (та й нині допомагає) долати хвороби. Запитайте в бабусі про цілющі властивості калини — дізнаєтеся багато цікавого!

Усний опис картини К.Чепіги «Осінній настрій»

(робота з підручником)

Відповіді на запитання.

1.Розглянте репродукцію картини К.Чепіги «Осінній настрій». Що ви на ній бачите?

2.Як художник відтворив осінь? Які кольори використав? Що вас найбільше вразило на полотні?

3.Який настрій вам навіває ця картина? Обміняйтеся думками.

Вправа  «Я тільки чую»

Діти виконують точковий масаж вушок. Розповідають про уявні звуки.

Шелест дерев, скрип гілок, спів пташок, шум води…

Вправа  «Я відчуваю запах»

Діти уточнюють, які запахи можна відчути на картині.

Листя, кори, свіжості, грибів

Вправа " Я сприймаю дотиком "

Дітям пропонується із заплющеними очима торкнутися поверхні картки і

сказати, що це може бути на картині.

Шершава поверхня - кора дерев, каміння, гілки; люстерко – вода, небо, мокре листя

 

  •          Які кольори переважають на картині? Чому?
  •          Що на картині відноситься до живої природи? До неживої?
  •          Що ви можете сказати про воду в річці?
  •          Що художник не зобразив, але воно є? (Сонце) Як ти здогадався? (Бо тінь біля дерева)
  •                      - А хто сховався? Кого ми не бачимо, але точно знаємо, що вони тут є?  (Діти ніби заглядають у шпаринки, під листочки, за дерева і дають повну відповідь на запитання)

Гра «Зміна подій»

(Вчитель пропонує уявити, що події, зображені на картині, раптом змінилися).

Наприклад:

 пішов дощ;

 налетів сильний вітер;

 перший заморозок.

(Діти мають розповісти, як зміняться об’єкти, зображені на картині).

Що б ти робив, якщо б опинився у картині?

Опрацювання завдань підручника с.59

Прислів’я про осінь.

Фізкультхвилинка

  • А я знаю легенду про Осінь.

Легенда.
За народним переказом Осінь - старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:

  • Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою, люди полюблять тебе.
  • І Осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів, і чарує нас своїм осіннім золотом.

Малювання красуні осені фарбами.

VII. Підсумкова рефлексія.

  • Який настрій, на вашу думку, переважав на цьому уроці?
  • Про що наші описи?
  • Чим сподобалась картина Д. Лобровольського « Червона калина» ?
  • Чого ви навчились на уроці?

Ми сьогодні говорили про осінь, слухали поезію, музику милувалися осіннім пейзажем. Ви прагнули передати свої враження, всі знання з теми «Осінь». Вчилися усно складати описи за картиною, правильно вживати слова і вислови, тобто намагалися говорити красиво.
Хотілося б, щоб ви завжди були уважні до природи, вчилися розповідати про свої спостереження, намагалися передати у словах свої власні почуття.

  • Діти, любіть і бережіть природу!

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Образотворче мистецтво 2 клас (Резніченко М. І., Трач С. К.)
Додано
7 березня
Переглядів
64
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку