Оскар Вайлд. «Хлопчик-Зірка». Динаміка образу головного героя, його стосунки з матір’ю та іншими персонажами. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.

Про матеріал
Вчити учнів аналізувати художній твір та працювати в малих групах; удосконалювати навички виразного читання, переказу; розвивати вміння давати розгорнуту відповідь на поставлені запитання; сприяти вихованню доброти, поваги та любові до матері; розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів.
Перегляд файлу

ТЕМА. Оскар Вайлд. «Хлопчик-Зірка». Динаміка образу головного героя, його стосунки з матір’ю та іншими персонажами. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.

 

Мета: вчити учнів аналізувати художній твір та працювати в малих групах; удосконалювати навички виразного читання, переказу; розвивати вміння давати розгорнуту відповідь на поставлені запитання; сприяти вихованню доброти, поваги та любові до матері; розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів.

                                                            ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційна частина.

Відкрили зошити, записали число, тему уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Встановити сюжетну відповідність.

1. Розваги Хлопчика-Зірки

2. Три завдання злого чарівника

3. Прощення

4. Мороз у лісі

5. Красива, але жорстока зоряна дитина

6. Рішення хлопчика спокутувати провину перед матір’ю

7. Добрий та милосердний правитель.

8. Незвичайна знахідка.

9. Перетворення на огидну потвору.

10. Чарівне перетворення хлопчика.

11. Падаюча зірка.

12. Відмова від рідної матері.

III.Мотивація навчальної діяльності.

Кажуть , що кожна зірочка на небі – це чиясь душа. І кожна людина хотіла б стати тією зіркою , яка яскраво світить на небі. А як стати тією яскравою зіркою і не втратити себе , а залишитися Людиною, ми сьогодні і поговоримо.

IV.Організація сприйняття і первинного усвідомлення учнями нового матеріалу

1.Робота з підручником ст..107

Читання опису зовнішності Хлопчика-зірки

2.Бесіда

А хіба не можна гратися з некрасивим?

 Чи усвідомив Хлопчик-зірка свою провину? Читання тексту (цитата, ст. 107)

3.Розкажіть, як шукав хлопчик свою матір?

- Чому він «ніде і ніколи не зустрічав ні любові, ні доброзичливості, ні милосердя»?

Перелічіть , що зробив хлопчик, аби отримати прощення матері? 

 Чи  змінився  він  на  краще? 

Такі  зміни  називаються  еволюція.

4.Словникова робота.( слайд 10, 11)

Еволюція – переоцінка життєвих явищ, своїх дій та вчинків. Зміна особистості на краще.

Деградація – рух назад, поступове погіршення, втрата певних властивостей.

5.Заптшіть у зошит . Як у вчинках героя прослідковується еволюція?

6. Поміркуйте над відповіддю на запитання

Лісорубова донька сказала Хлопчику-Зірці:

«Чи ж то найбільше горе — втратити вроду?» А яка, на вашу думку, втрата є найбільшим горем?

V. Закріплення і узагальнення вивченого матеріалу

Творча робота

Складіть сенкан про Хлопчика-Зірку на початку казки та в кінці казки.

Сенкан — це неримований п’ятирядковий вірш, що складається з одинадцяти слів.

1. Тема (один іменник)

 

2. Опис теми (два прикметники)

 

3. Дії, пов’язані з темою (три

дієслова)

 

4. Висновок (фраза із чотирьох слів)

 

5. Синонім, висновок до теми (одне

слово)

VI. Підсумок уроку

Гра «Продовж речення»

  • Казка змусила вас замислитись над тим… Навчила нас…
  • Казка довела нам, що найголовніше в житті… Домашнє завдання

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Підготуватися до перевірочної робота за казкою «Хлопчик- Зірка»

2.Читати  Роальд Дал. «Чарлі і шоколадна фабріка»

 

 

 

docx
Додано
25 січня
Переглядів
312
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку