Основи здоров’я 3клас УРОК-ТРЕНІНГ .ТЕМА: ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТАМ І РОЗВЯЗАННЯ ЇХ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ.

Про матеріал
Основи здоров’я 3клас УРОК-ТРЕНІНГ .ТЕМА: ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТАМ І РОЗВЯЗАННЯ ЇХ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ. Мета: -формування предметних компетентностей: навчити учнів знаходити шляхи розв’язання конфліктів; удосконалювати навички спілкування; систематизувати і розширити знання дітей про ефективне спілкування; викликати бажання наслідувати звички ввічливої людини; учити слухати і розуміти мовлення інших; виховувати любов до ближнього, прагнення творити добро; -формування ключових компетентностей: уміння вчитися: удосконалювати дотримання правил ефективного спілкування, володіння вміннями й навичками самоконтролю та самооцінки; інформаційно-комунікативної: розвивати усне мовлення; учити аргументувати й відстоювати свою думку; здоров’язбережувальної: навчити дбайливо ставитися до свого здоров’я та здоров’я оточуючих; соціальної: навчати конструктивного розв’язання конфліктів, досягнення консенсусу; розвивати вміння брати на себе відповідальність, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та доходити спільного рішення. Тип уроку: комбінований урок.
Перегляд файлу

                                     Основи  здоров’я 3клас

УРОК-ТРЕНІНГ .ТЕМА: ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТАМ І РОЗВЯЗАННЯ ЇХ. ПРАКТИЧНА  РОБОТА.  МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ.

Мета:

-формування предметних компетентностей: навчити учнів знаходити шляхи розв’язання конфліктів; удосконалювати навички спілкування; систематизувати і розширити знання дітей про ефективне спілкування; викликати бажання наслідувати звички ввічливої людини; учити слухати і розуміти мовлення інших; виховувати любов до ближнього, прагнення творити добро;

-формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: удосконалювати дотримання правил ефективного спілкування, володіння вміннями й навичками самоконтролю та самооцінки;

інформаційно-комунікативної: розвивати усне мовлення; учити аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язбережувальної: навчити дбайливо ставитися до свого здоров’я та здоров’я оточуючих;

соціальної: навчати конструктивного розв’язання конфліктів, досягнення консенсусу; розвивати вміння брати на себе відповідальність, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та доходити спільного рішення.

Тип уроку: комбінований урок.

Міжпредметні зв’язки: трудове навчання, українська мова.

Обладнання: «Аркуш здоров’я»; аркуш формату А4; олівці.

 

Хід уроку-тренінгу

 

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Привітання

. Вправа «Обіймушки».

Діти стають в коло:

Доброго ранку,

Щедрого дня.

Сонечко радо,

Всіх вас віта!

 

2.Вправа. Знайомство «Який я друг»

Діти продовжують речення:

-Я вмію дружити, бо я…

3.Прийняття та обговорення правил тренінгу

-Говорити по черзі, а не всі водночас.

-Не перебивати того, хто говорить.

-Критикувати ідею, а не особу, яка її висловила.

-Дотримувати «правила підведеної руки».

-Поважати всі висловлені думки.

4.Зворотний зв'язок

-Які слова ми повинні говорити, коли щось потрібно попросити?

-Які правила спілкування знаєте?

-Назвіть риси характеру ввічливої людини.

-Чи допомогли правила спілкування вам у житті?

-Що приємного ви зробили протягом тижня своєму товаришеві?

Висновок. Я рада, що вам сподобався тренінг «Ефективне спілкування», ви засвоїли правила, користувалися ними протягом тижня.

Чи виникли у вас непорозуміння з друзями на перерві, вихідних?

-Ми про це поговоримо сьогодні на уроці-тренінгу, повторимо правила поведінки, поміркуємо, що таке дружба, що таке конфлікт. Виявимо причини конфліктів та вчимося запобігати конфліктам.

5.Очікування

-Чого ви очікуєте від сьогоднішнього тренінгу? (Діти пишуть на стікерах свої очікування і прикріплюють на дошці.)

ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

1.Теоретична частина

1)Міні-лекція.

-Ви сьогодні вже чули слово конфлікт. Що таке конфлікт? (Суперечка, бійка, образа) Усі ми різні. Учимося, відпочиваємо, граємося разом. Інколи виникають непорозуміння, суперечки через те, що не змогли домовитися. І маленька сварка може перерости у велику «війну».

-Що спричиняє конфлікт? (Не поступився у грі, розголосив чиюсь таємницю, придумав комусь прізвисько, програв у грі, не поділився чимось, не дав списати, отримав кращу оцінку, одягнув кращий одяг…)

-Чи мають значення вихованість людини, культура, коли виник конфлікт?

-Як учинить вихована людина, коли виник конфлікт?

-Як учинить невихована? (Відповідь дітей.)

2)Поетична хвилинка.

Прощай дрібні образи

І помирись одразу.

Хто вміє всім прощати,

сильнішим здатен стати.

Твори добро, дитино,

І у твоїй родині

Воно знайде домівку

Віднині і довіку.

3)Робота за підручником.

-Прочитайте статтю підручника (с.68), скажіть, як ви розумієте слово конфлікт?

-Розгляньте малюнок та опишіть ситуацію, що склалася між двома баранцями.

-Як вони її розв’язали?

Висновок. Діти, конфлікти часто трапляються через непорозуміння. Інколи бракує терпіння від образи. Але в будь-якій ситуації суперечка, бійка ще більше ускладнять ситуацію. Тому ми сьогодні з’ясуємо причини конфліктів і складемо поради, щоб запобігти їхньому виникненню.

4)Руханка.

ТВОРИ ДОБРО

Ти усміхнися небу,

Усім, хто біля тебе:

І братику, й сестричці,

Й травичці.

Люби усіх довкола,

Удома та у школі,

І ця любов із неба

Повернеться до тебе.

2.Практична частина

1)Вправа «Як ти вчиниш?».

Якщо тебе образили…

-Образиш іншого у відповідь.

-Даси здачі.

-Приховаєш образу, а тоді колись віддячиш.

-Не звернеш увагу.

-Вдариш кривдника.

-Заплачеш.

2)Робота в групах. Моделювання ситуацій.

1-ша група. Товариш образився на тебе, що ти не дав списати. Між вами виник конфлікт, побачилися образи одне на одного.

Розробіть поради, щоб вийти мирно з цієї ситуації.

2-га група. Хлопці грали у футбол. У команді, яка програла, виникла сварка.

Розробіть поради, щоб мирно розв’язати цю ситуацію.

3-тя група. Часто між дівчатками в класі виникає непорозуміння, коли подружка почала спілкуватися з іншою однокласницею, перша образилася.

Розробіть поради, щоб мирно розв’язати цю ситуацію.

4-та група. Розробіть загальні поради, щоб не виник конфлікт.

3)Презентація робіт.

4)Вправа «Діти, давайте жити дружно!».

-На с.71 підручника прочитайте поради кота Леопольда, доповніть своїми.

Поради

-У випадку виникнення конфлікту ніколи не бийтеся.

-Бійка до добра не приводить. Може трапитися нещастя.

-Захищатися потрібно словами, а не кулаками.

-Гнів – негативна емоція.

-Щоб у відповідь не сказати образливе, полічіть до 10.

Висновок. Усіх нас дещо об’єднує, але водночас кожна людина є унікальною і своєрідною. У нашому колективі повинні переважати дружба, взаєморозуміння, повага, підтримка.

5) «Дев'ять негідних речей» за В. О. Сухомлинським

Нашіптувати, доносити на товариша.

Бути легкодушним. Уникати відповідальності за свій вчинок.

Байдуже проходити повз чужу біду, горе, відчай, посилаючись на свою слабкість.

Використовувати свою силу і фізичну перевагу на зло.

Мовчати, коли треба говорити, й говорити, коли треба мовчати. Базікати.

Відступати перед небезпекою, щоб зберегти спокій, благополуччя.

Добиватися для себе полегшення за рахунок товариша.

Не слухати батьків, обманювати їх.

 Глузувати з калік.

Кривдити дівчинку, дівчину, жінку.

Не любити й кривдити тварин.

 

6)Вправа «Яким має бути хороший друг?» (завдання на «Аркуші здоров’я»).

7)Руханка.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні нам зронила.

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо.

Пострибаєм, як зайчата,

Політаєм, як пташата,

Щоб спочили ручки, ніжки.

Всі веселі? От чудово!

А тепер до праці знову.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1.Рефлексія

-Що нового ви дізналися на уроці?

-Що може спричинити конфлікт?

-Які емоції зміцнюють здоров’я?

-Які емоції псують здоров’я?

2.Ритуал прощання

-Скажіть одне одному: як слід учиняти, аби ніколи не спричиняти конфлікт.

-Скажіть разом: «Ми – хороші дружні діти!», аплодуючи собі. Гра «Подаруй долоньку»

 

3.Позначення настрою в «Аркуші здоров’я»

4.Робота у «Щоденниках вражень» (Запишіть свої враження від уроку)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
25 лютого 2019
Переглядів
1759
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку