Презентація на тему "Основні галузі господарства: ремесла та художні промисли. В'язання, різьба, лозоплетіння. Чумацький промисел" з курсу "Українознавство" у 4 класі.
ОСНОВНІ ГАЛУЗІ ГОСПОДАРСТВА: РЕМЕСЛА ТА НАРОДНІ ХУДОЖНІ ПРОМИСЛИ. Підготувала: Вчитель Наркевицького ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Веретюк Х. Й. В’язання, різьба, лозоплетіння. Чумацький промисел.
Номер слайду 2
В’ЯЗАННЯУ Х столітті в’язання стає ремеслом з центром у Києві. Сільські ремісники виготовляли в’язаний одяг для мешканців сіл, а міські орієнтувалися не тільки на місцеве населення, але й на приїжджих.
Номер слайду 3
Національні традиції передавалися крізь століття. Українські умільці славилися виробами ручної роботи: одягом;шарфами;шкарпетками;хустками;шапочками;рукавицями. Крім одягу:серветки;покривала;плетені килими.
Номер слайду 4
Домашнє в’язання гачком і спицями – улюблений і поширений у нас час на всій території України вид творчості.
Номер слайду 5
РІЗЬБАНа землях сучасної України населення віддавна займалося обробкою дерева. Різьблення по дереву – це мистецтво, яким славилося стародавні слов’яни ще в ХІ столітті. У ХVІІІ – ІХ ст. цей вид ремесла досяг в Україні найвищого рівня.
Номер слайду 6
Предмети побутового та господарського призначення. Ліжка. Тарілки та миски. Столи
Номер слайду 7
У Національному музеї українського народу декоративного мистецтва (м. Київ) колекція художнього різьблення та розпису по дереву складає понад 5 тисяч творів XVI-XX ст.
Номер слайду 8
ЛОЗОПЛЕТІННЯ Лозоплетіння – один з найстародавніших промислів в Україні. Найдавніші пам’ятки українського плетіння походять з кінця XVIII cт. І зберігаються в музеях Києва, Львова та інших міст.
Номер слайду 9
ЧУМАЛЬКИЙ ПРОМИСЕЛЧумацький промисел в Україні відомий з XV століття , а його розквіт припадає на початок XIX століття. Чумаки торгували переважно рибою та сіллю, яку привозили з Дону і з берегів Чорного та Азовського морів. Чумаки транспортували:кам’яне вугілля;крейду;вапно;будівельні матеріали;каміння.
Номер слайду 10
У клітинки впиши літери відповідно до позначок . Запиши, які вантажі возили чумаки.
Номер слайду 11
ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ
Номер слайду 12
Літературна сторінка. Як чумаки по сіль їздили Словничок Ватага – велика група людей; юрба, товариство. В’ялити – підсувати на сонці, на свіжому повітрі що-небудь.